Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:04, 17 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale fajna dyskusja Ja w szkółkach dostaję amoku i nie liczę się z tym co w portfelu zostanie tylko w głowie mi dudni, że druga taka okazja nie wiadomo kiedy się trafi Co do weny napływającej do poetów to chyba tak właśnie jest, ze napływa w chwilach budzących sporo emocji i uczuć, aż się czuje potrzebę przelania na papier...a takie chwile to wiadomo różne są raz te złe raz te dobre, a innym razem pod wpływem....
Tłumów generalnie też nie lubię bo w tłumie sami stajemy się poniekąd tłumem....
Odwiedzanie, zwiedzanie ogrodów to są takie emocje i ekscytacja...w ogóle kontakt z naturą budzi we mnie podobne uczucia


Amok miałam tylko raz, kiedy mi się dwuletnie pacholę zgubiło przy jednej z głównych ulic we Wrocku. Wybierałam onemu zabawki, a pacholę opuściło sklep z zabawkami. Odnalazło się w sklepie z męskimi koszulami; 50 m dalej.
Od tego czasu preferuję stan oczu dookoła głowy i przewidywanie "a co będzie, jeśli..."
Zakupowo jestem raczej racjonalna. Ogród za mały na szaleństwa.
O emocjach targających twórcami się nie wypowiadam. Jedyne męki tzw. "twórcze" przeżyłam z reguły w prozaicznych sytuacjach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kawa 13:06, 18 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ciekawe dyskusje
czasem myślę że jestem za głupia na takie pojmowanie rożnych spraw
podziwiam to, jak potraficie tak ładnie się w różnych tematach wypowiadać

moja elokwencja w poprzednim roku cofnęła się bardzo, zbyt dużo przeżyć jakiś uszczerbek na mojej elokwencji pozostawił

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 16:43, 18 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kawa napisał(a)
ciekawe dyskusje
czasem myślę że jestem za głupia na takie pojmowanie rożnych spraw
podziwiam to, jak potraficie tak ładnie się w różnych tematach wypowiadać

moja elokwencja w poprzednim roku cofnęła się bardzo, zbyt dużo przeżyć jakiś uszczerbek na mojej elokwencji pozostawił



Kamilko kochana Bywają w życiu takie chwile, że trudno skupić się na czymkolwiek poza najprostszymi czynnościami. Pomaga wtedy kopanie ugorów, rabanie drewna, ewentualnie oglądanie filmów o najprostszej fabule. Na szczęście zwykle los odkrywa nowe karty. Tylko dzięki temu można nie zwariować.
Te dziwne tematy, które czasem poruszamy, pozwalają oderwać myśli od codzienności.
Ściskam serdecznie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 16:49, 18 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kamilko kochana Bywają w życiu takie chwile, że trudno skupić się na czymkolwiek poza najprostszymi czynnościami. Pomaga wtedy kopanie ugorów, rabanie drewna, ewentualnie oglądanie filmów o najprostszej fabule. Na szczęście zwykle los odkrywa nowe karty. Tylko dzięki temu można nie zwariować.
Te dziwne tematy, które czasem poruszamy, pozwalają oderwać myśli od codzienności.
Ściskam serdecznie.

Dobrze powiedziane, Gruszko .
Dodam jeszcze, że elokwencja i refleksja to dwie różne kwestie: pierwsza nie istnieje bez drugiej (w znacznej części przypadków w każdym razie ), ale druga bez pierwszej - jak najbardziej .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:13, 18 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith Faktycznie nie każdemu dany jest dar ubierania myśli w słowa, co nie wyklucza zadawania sobie ważnych pytań. To nawet lepsze niż bezrefleksyjne "pustosłowie".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 18:16, 18 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Judith Faktycznie nie każdemu dany jest dar ubierania myśli w słowa, co nie wyklucza zadawania sobie ważnych pytań. To nawet lepsze niż bezrefleksyjne "pustosłowie".

No to dokładnie miałam na myśli pisząc o refleksji .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:05, 18 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Refleksja często rodzi się w ciszy i pewnej "samotności"...
Kawa 09:49, 19 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
dzięki
ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 13:47, 19 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Refleksja często rodzi się w ciszy i pewnej "samotności"...


Precyzyjnie określone.
Czytałaś "Udrękę i ekstazę" ?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:14, 21 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Podczytuję całyczas , tylko ostatnio jakowąś pustkę w głowie mam i trudno się włączyć do dyskusji
Czytam tu i ówdzie, że burzę śnieżną przeżyłaś. To pewno śniegu po pachy i na nartach pomykasz?!? Faaajnie...
Ja dziś zrobiłam 10 km na kijkach. Zupełnie bezproblemowo, jeśli idzie o nogę, no z kondycją trochę gorzej.
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies