Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 16:18, 25 sty 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7264
wreszczie siadlam na spokojnie i nadrabiam watki. przyjemnie sie Was podczytuje. usiluje sie "zakokosic" w nowej miejscowce, troche ciezko ale powoli ogarniamy nielad i zastarszacjaco malo miejsca

apropo tłumow - nie lubie, jedyny tlum jaki tolerowalam to ten w Wenecji, moje ukochane miasto, tam zamykam sie we wlasna banke i nie widze ludzi. wszelkie turystyczne inne miejsca typu plaza latem, gorki zima i latem - brrr nie, dziekuje. za to kajaczki jak najbardziej, to nie jest forma rekreacji na ktora poswieca swoj czas tłum, szczegolnie w srodku tygodnia jestem ja, mezaty, rzeka, plumkanie wiosla i natura, daje mi to takiego kopa i emocje ktore mna targaja sa nie do opisania. chcialoby sie napisac z mlodej piersi sie wyrwalo ale z ta mlodoscia juz nie halo

ptaszki, duzo ich widze, nawet pod biurem okazy, ktorych na wsi nie mialam za wiele, czereda dzwoncow i takich podobnych do trznadli, rudziki, kosy i sikorki bardzo czesto zagladaja w okna.

pewnie ten rok bedzie ciezki bez ogrodu ale pocieszajaca mysl taka, ze w czerwcu zaczynamy budowe a dzialka jest na tyle wielka, ze mozemy juz zaczac ja porzadkowac, budowa w niczym nie przeszkadza. musze szukac pozytywow w tej sytuacji, bo inaczej zwariuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 16:47, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Tego pływania kajaczkiem bardzo Ci zazdroszczę. Twoje zdjęcia pokazują, że warto wybrać taką formę odpoczynku. Wśród pływających kajakiem nie spotyka się raczej ćwierć- i półgłówków, co to mózg zostawiają w domu na czas wypoczynku.

Rozumiem Twoje niedogodności związane z mieszkaniem tymczasowym. Też w podobny sposób przeżyliśmy kilka miesięcy przed zakończeniem budowy. Nic przyjemnego. Dobrze, że w perspektywie jest szczęśliwe zakończenie.

Jeszcze kilka tygodni i będziesz mogła skierować myśli i czyny na nowe rabaty.
Trzymaj się cieplutko i zdrowo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 16:51, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak to jest z niektórymi sprzedawcami roślin. czasem mam wrażenie, że my po lekturze Ogrodowiska mamy większe rozeznanie o odmianach niż oni.


Czasem tak jest. Ja kiedyś w pobliskiej szkółce udowodniłam, że mają źle opisane derenie. Variegaty sprzedawali jako Elegantissima. Najpierw się upierali no bo jak, oni, tyle lat szkółka i taki błąd. Później przyznali mi rację. Odtąd już na wejściu mam tam upust
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
nicol21 17:05, 25 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Poczytałam, łączę się w bólu tupania nóżką na wiosnę, bo też doczekać się nie mogę. Też bym coś podziałała, a aura jeszcze nie ta!
Ogród w śniegu piękny! I taki jasny
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Szymka 17:44, 25 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sojkę na żywo w odległości 1 m widziałam i słyszałam. Lubię jego piosenki. Nieco zawiodły mnie jego wybory w życiu osobistym, ale cóż...


Właśnie miałam pytać o co chodzi z wyborami życiowymi sójki
Dopiero po czasie zauważyłam brak kreseczki nad "o "

U mnie sójek aż nadto i wcale nie podobają mi się ich piosenki. Straszne rozdarciuchy

I jeszcze poproszę o wyjaśnienie jak odróżnić dereń Variegata od Elegantissima w doniczce , ze świeżymi młodymi przyrostami.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 17:46, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Margerytka40 napisał(a)


Czasem tak jest. Ja kiedyś w pobliskiej szkółce udowodniłam, że mają źle opisane derenie. Variegaty sprzedawali jako Elegantissima. Najpierw się upierali no bo jak, oni, tyle lat szkółka i taki błąd. Później przyznali mi rację. Odtąd już na wejściu mam tam upust


To miałaś szczęście, że nie dość, że przyznali się do błędu, to jeszcze potrafili zachować się nad wyraz przyzwoicie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:48, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
nicol21 napisał(a)
Poczytałam, łączę się w bólu tupania nóżką na wiosnę, bo też doczekać się nie mogę. Też bym coś podziałała, a aura jeszcze nie ta!
Ogród w śniegu piękny! I taki jasny


Jasność spowodował pewnie leżący śnieg. Dzisiaj po nim już prawie śladu nie ma. Topnieje w zastraszającym tempie i to pewnie powstrzyma nieco mój zapał do cięcia. Robi się grząsko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:52, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Szymka napisał(a)


Właśnie miałam pytać o co chodzi z wyborami życiowymi sójki
Dopiero po czasie zauważyłam brak kreseczki nad "o "

U mnie sójek aż nadto i wcale nie podobają mi się ich piosenki. Straszne rozdarciuchy

I jeszcze poproszę o wyjaśnienie jak odróżnić dereń Variegata od Elegantissima w doniczce , ze świeżymi młodymi przyrostami.


Derenie najlepiej kupować w okresie ich ulistnienia. Elegantissima ma prawie białe listki z delikatnym jasnozielonym muśnięciem, gałązki ma drobniejsze.
Variegata rośnie silniej, gałązki są grubsze, liście w przeważającej części blaszki są bladozielone z jasnym obrzeżeniem.
variegata
Elegantissima "świeci" z daleka- w odbiorze jest jasną plamą.





Sójki nie mają dobrej opinii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 18:36, 25 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Z mojego skromnego doświadczenia w temacie dereni sibrica wynika, ze dereń biały sibrica ma liście w całości zielone, natomiast dereń biały sibrica variegata ma liście z białym obrzeżem.
Mam jednego sporego derenia białego sibrica, chciałam dokupić takiego samego, a dokupiłam -nie do końca świadomie - z dodatkiem „variegata”. I mam dwa różne, acz efekt zapowiada sie ciekawy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 20:33, 25 sty 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7264
czasem i na rzece spotyka sie ćwierćwałki ale rzeka sobie z nimi szybko radzi. jak jeden z drugim zalicza kąpiel w lodowatej toni i utrate dobr typu smartfon to nabiera sie dystansu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies