Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Martka 17:34, 14 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, miałam napisać dokładnie to samo co dziewczyny, wiem z lektury wątku, że ledwo pokonałaś lęk przed różami (zrobiło się ich nagle 18?) a już zaczęły Ci doskwierać, bardzo to rozumiem ale te które zostały, robią świetną robotę! Subtelność pąków i kolor jednak przydaje się w ogrodzie. Gdyby nie to skakanie wokół nich Z tego względu zakładam, że pójdę Twoimi śladami
Ty cmok dla Magary, ja cmok dla Ciebie, cały łańcuszek Nie zdążyłam z pokrzywą, to może ze skrzypem się uda. Zaczęłam właśnie urlop ogrodowy, lista zadań pęcznieje Cięcia też się uzbierało sporo, w zeszłym roku o tym mogłam tylko pomarzyć 
mrokasia 18:07, 14 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18117
Haniu, dziękuję za info o Amsonii .
Jak nisko przycięłaś rukolę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:13, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Haniu, dziękuję za info o Amsonii .
Jak nisko przycięłaś rukolę?


Nie wyżej niż 10 cm. Mam ją gęsto wysianą, więc cięłam "na oko"
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:25, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu, miałam napisać dokładnie to samo co dziewczyny, wiem z lektury wątku, że ledwo pokonałaś lęk przed różami (zrobiło się ich nagle 18?) a już zaczęły Ci doskwierać, bardzo to rozumiem ale te które zostały, robią świetną robotę! Subtelność pąków i kolor jednak przydaje się w ogrodzie. Gdyby nie to skakanie wokół nich Z tego względu zakładam, że pójdę Twoimi śladami
Ty cmok dla Magary, ja cmok dla Ciebie, cały łańcuszek Nie zdążyłam z pokrzywą, to może ze skrzypem się uda. Zaczęłam właśnie urlop ogrodowy, lista zadań pęcznieje Cięcia też się uzbierało sporo, w zeszłym roku o tym mogłam tylko pomarzyć 


Róż mam teraz ciut więcej niż 30. Z każdym rokiem coraz więcej bylin lubiących słoneczne stanowisko wypada z ogrodu. Gdybym chciała je zostawić, to musiałabym zrezygnować z traw i zimozielonych akcentów. Jesienią i zimą byłoby pusto. Te parkowe, okrywowe i pnące róże z półcieniem sobie radzą. W tym momencie życia ogrodu są dobrą alternatywą.
Lista ogrodowych prac jakoś nigdy nie chce zejść poniżej 5 punktów. Dobrze mieć ogrodowy urlop.
A wiesz, że to pierwszy czerwiec, który mogę spokojnie spędzić w ogrodzie. Zawsze tak mnie przywalało papierami, że dopiero w ostatnich dniach czerwca mogłam wreszcie spokojnie obejrzeć swój własny, przydomowy ogród.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:34, 14 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Haniu ty dziś ścięłaś bodziszki korzeniaste a ja podzieliłam 1 kępę na 20 szt jak myślisz będą żyć ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:56, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)
Haniu ty dziś ścięłaś bodziszki korzeniaste a ja podzieliłam 1 kępę na 20 szt jak myślisz będą żyć ?


Patrząc na ilość odrostów, które naprodukowały, to mogę stwierdzić, że mają sporo pary. Będą. To żywotne rośliny. Nadchodza upały, to pilnuj tylko podlewania.
Gdyby Rozanne tak łatwo się mnożył, byłabym przeszczęśliwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 22:28, 14 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Patrząc na ilość odrostów, które naprodukowały, to mogę stwierdzić, że mają sporo pary. Będą. To żywotne rośliny. Nadchodza upały, to pilnuj tylko podlewania.
Gdyby Rozanne tak łatwo się mnożył, byłabym przeszczęśliwa.


No w szoku jestem że tyle sadzonek mi wyszło, a sadziłam rok temu 1 sadzonkę z gratisu.
Widać glina mu służy na tej rabacie

Będę podlewać , powinny żyć jak takie żywotne

Ja też bym była,chociaż w kwietniu podzieliłam 1 szt. na 5 szt.więc nie jest źle
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magara 22:31, 14 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Z pobliskich ugorów przytargałam wiadro skrzypu. Część zalałam wodą w garnku. Jutro sporządzę z tego wywar do oprysków (Wielki cmok dla Magary za przypomnienie ) Resztę zalałam wodą. Za parę dni (bo ma być upalnie) będzie gotowa gnojówka do podlewania dyniowatych, ogórków i pomidorów. Te ostatnie zaczynają kwitnienie, więc będzie dokarmianie zgodne z ich potrzebami.

Dziś wszystko biorę na klatę
Haniu, u mnie jeszcze nic z dyniowatych nie kwitnie - rozumiem, że gnojówka ze skrzypu teraz jeszcze nie dla moich ogórków i cukinii?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 22:51, 14 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, teraz ponad 30? Czyli zaczynałaś od 18? Jakieś 18 miałam w pamięci z lektury Twojego wątku.

Wiesz, a ja bym chciała mieć gdzie posadzić rośliny cienia. Lubię klimaty zieloności, rozświetlacze w postaci liści host, paproci. April robi w cieniu cuda. Ursa skrywa swój ogród, ale przecież wiemy, że też. W ogrodzie cienia hakonechloa nieźle rosną  Zachwycił mnie także ogród Marysi Mary, choć sporo w nim cienia, nie ma nudy. Limonkowe, żółte, białe kwiaty i liście świetnie rozświetlają zakątki. Róże oczywiście w takich warunkach odpadają. Zawsze można je podziwiać na forum i w parkach... więc może kiedyś dorobię się tego cienia więcej

To, o czym piszesz, oznacza, że tylko łudzimy się, że kiedykolwiek w ogrodzie będzie mniej pracy... Ogrodowy urlop w czerwcu to bardzo dobra sprawa, zbyt wiele dzieje się, by tak gościnnie i incydentalnie tylko w nim bywać. Cieszę się, że masz wreszcie ten czas dla siebie i ogrodu wyobrażam sobie, jak brak przymusu porannego wstawania dobrze wpływa na radość wieczorną
Lista z 5 punktami? Moja nie schodzi poniżej 15

Gdy zajrzałam na jakąś stronę sprzedawców bodziszka, to zdziwiłam się mocno, ile jest odmian, jakieś 150 miał w ofercie. Tylko że to na innym kontynencie





Gruszka_na_w... 23:10, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Dziś wszystko biorę na klatę
Haniu, u mnie jeszcze nic z dyniowatych nie kwitnie - rozumiem, że gnojówka ze skrzypu teraz jeszcze nie dla moich ogórków i cukinii?


Moje dynie, cukinie i ogórki jeszcze budują masę zieloną. One wciąż będą zasilane pokrzywą, do momentu pojawienia się pierwszych kwiatów. Pomidory będą dostawały do końca czerwca mieszankę pokrzywowo-skrzypową, a potem już sam skrzyp.

Pokrzywowa gnojówka ma bardzo dużo azotu, a on stymuluje rozrost masy zielonej. Ta skrzypowa ma krzem. Krzem zwiększa dostępność fosforu (fosfor bezpośrednio wpływa na prawidłowy rozwój systemu korzeniowego, kwitnienie, owocowanie oraz tworzenie nasion). Krzem zapobiega też wiotczeniu gałązek i ułatwia transport wody. Ta gnojówka jest idealna dla róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies