Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 22:17, 10 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na ferie do Wrocławia jedziesz?

Noo, na kilka dni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 15:06, 11 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z oprysków to miedzian na drzewka owocowe, kiedy temperatura ustabilizuje się w ok. 5 stopni, a potem Treol p/owadom ssącym. Ten drugi wtedy, kiedy temperatura wzrośnie do 10 stopni.

Udało mi się dzisiaj przyciąć 13 hortensji i miniaturowe berberysy. Tych pierwszych w kolejce czeka jeszcze ponad 20 krzaczków.


Dzięki
Czyli u mnie gdzieś za trzy tygodnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 20:33, 11 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)

Noo, na kilka dni .


No to mamy wspólne rodzinne miasto.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:36, 11 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)


Dzięki
Czyli u mnie gdzieś za trzy tygodnie


Ależ sprytny masz ten przelicznik czasowy.

Dzisiaj udało się prawie skończyć cięcie hortensji. Zostały tylko trzy olbrzymki. Teraz pada. Szkoda, bo glina zrobi się ciapata.
Mus zacząć od cięcia drzewek w sadzie. Podłoże tam trawiaste, więc nogi nie będą się ślizgać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:02, 12 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ależ sprytny masz ten przelicznik czasowy.


Przelicznik mam taki:
Jak Ewa-Anda wiosnę pokazuje to zaczynam odliczanie - u mnie tak będzie za 4-5 tygodni
Jak Hania-Gruszka pokazuje co robić - 2-3 tygodnie mam jeszcze na czytanie książek przy kominku w czasie wolnym

Dziś na blogu Jankosi nowy wpis się pojawił - właśnie odnośnie porządków wiosennych.
Haniu, no sorki, ale wrzucę u Ciebie linka bo tu największa oglądalność, a po przeczytaniu myślę, że temat wart przemyślenia dla każdej ogrodniczki a nie każdy bloga Jankosi zna

https://ogrodowapasja.blog/2023/02/11/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 08:27, 12 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Haniu, w Niemczech miedzian już wycofany.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 08:46, 12 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Anda napisał(a)
Haniu, w Niemczech miedzian już wycofany.


Ciekawe dlaczego? Jak to motywują?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 08:52, 12 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
I w takim razie co się stosuje?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 08:56, 12 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kordina napisał(a)


Ciekawe dlaczego? Jak to motywują?


Jest szkodliwy.
O miedzianie pisałam już parę razy na forum, ale wiele osób nie chce tego słyszeć.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/5861-jestem-w-polu?page=348#post_9

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6818-poczatkujacego-ogrodnika-kawalek-trawnika-ogrodek-kasi?page=545#post_2

I dalej małe dyskusje pod moimi wywodami
Linki niestety już nie funkcjonują.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:11, 12 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rojodziejowa napisał(a)
I w takim razie co się stosuje?


Najlepiej nic
Najlepsze są środki wzmacniające rośliny, ekologiczne.
Dopuszczone są środki na bazie mydła potasowego i siarki przeciwko chorobom grzybowym. Na szkodniki zimujące w pąkach Promanal i podobne olejowe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies