Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:51, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Judith napisał(a)

A ja za makabryczne poczucie humoru . Pamietam, jsk wesoło sobie podśpiewywałam „w prosektorium najprzyjemniej jest nad ranem” czy „Balladę o Imogenie” . Wszystkie teksty z tej płyty pamietam do dziś .


Za to też go lubiłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:54, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Agatorek napisał(a)


Haha, taczka ma dwa pokrętła i jeden przycisk . A zrobienie czegoś, co wymaga precyzji, to już wyższa szkoła jazdy
Ale jakieś tam narzędzia potrafię obsłużyć. W sumie to „muszę potrafić” . Często jestem sama na gospodarstwie.

Wiosna już u Ciebie na całego! I widzę zakupy . Szkoda, że nie wiedziałam o ciemierniku cuchnącym, mogłabym Ci wysłać. Jakbyś chciała jakąś sadzonkę „do pary”, to daj znać .



Kupiłam ten jeden w celu rozmnożenia (wysiew). Pozostałe ciemierniki się wysiewają, więc może ten dołączy do kolegów. Dziękuję za propozycję podzielenia. Gdyby eksperyment z samosiewem nie wyszedł, to dam znać.

Narzędzia techniczne mają tylko jeden przycisk. Pamiętam, że kiedy uczyłam się ruszać pod górkę z hamulca ręcznego, to odczuwałam brak trzeciej nogi. Dwa pokrętła i jeden przycisk- jak nic potrzeba trzeciej ręki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Ewik napisał(a)
Wiosna pełną parą ruszyła u Ciebie, kolorek puszkini cudny.


Ona jest uroczo skromna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Makao napisał(a)
Sadzisz już zakupy które ci przysłali czy czekasz?


Sadziłabym, gdyby od prac ogrodowych nie odsunęły mnie działania techniczne. Najpierw zakończę to, co rozgrzebane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:00, 24 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kupiłam ten jeden w celu rozmnożenia (wysiew). Pozostałe ciemierniki się wysiewają, więc może ten dołączy do kolegów. Dziękuję za propozycję podzielenia. Gdyby eksperyment z samosiewem nie wyszedł, to dam znać.


U mnie (glina) i u mojej mamy (piasek) rozsiewają się bardzo dobrze. Powinien też u Ciebie. Ale jakby co, mam sporo

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 22:07, 24 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Haniu, czy zechciałabyś się wypowiedzieć na temat połączenia dereni z brzozami? Planuję takie u siebie, ale podobno Ty - z własnego doświadczenia - nie polecasz.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Basieksp 22:31, 24 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10219
Piękne wiosna się u Ciebie rozkręca ja jakoś jie mogę nigdzie trafić na ładne bratki, no nie mam jaszcze nic w donicach wiosennego, jakiś kryzys bratkowy u nas
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:36, 24 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Haniu, zielono już u Ciebie się robi na maxa
Puszkiniowymi zdjęciami bardzo mnie ucieszyłaś - gratuluję sama sobie, że dwie paczki jesienią kupiłam i posadziłam U mnie one oczywiście jeszcze tak spektakularnie nie wyglądają - muszę dwa tygodnie poczekać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 07:12, 25 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sadziłabym, gdyby od prac ogrodowych nie odsunęły mnie działania techniczne. Najpierw zakończę to, co rozgrzebane.

A te przymrozki które teraz zapowiadają nie zaszkodziłyby?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 12:40, 25 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
anuska2507 napisał(a)
Haniu, czy zechciałabyś się wypowiedzieć na temat połączenia dereni z brzozami? Planuję takie u siebie, ale podobno Ty - z własnego doświadczenia - nie polecasz.


Między brzozami posadziłam 9 dereni białych (Elegantissima, Variegata, Aurea i czysty gatunek). Po dwóch sezonach musiałam wykopać 4 rosnące w głębi miedzy brzozami i posadzić na nowe miejsce. Od dwóch lat obserwuję kiepską kondycję kolejnych czterech. Dobrze sobie radzi jedynie czysty gatunek. Z brzegu posadziłam derenia rozłogowego Flaviramea. On też sobie radzi. Zagajnik brzozowy to najniżej położony kawałek działki. Gleba gliniasta. Na innych stanowiskach derenie rosną bez problemów. Wychodzi na to, że konkurencja brzóz nie sprzyja dereniom odmianowym. Próbowałam wzmacniać derenie dokarmiając je obornikiem. Nie pomogło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies