Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

sylwia_slomc... 21:08, 25 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Może kotu postawić pusty pojemniczek obok tych z roślinami.....albo jakieś pudełko...koty kochają wszelkie pudła

Fajnie wyglądają pierwiosnki w takiej masie, warte zapamiętania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao 21:11, 25 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3665
Ja to wiem już że nigdy więcej nie uderzę w impregnaty i farby na zewnątrz do drewna. Jakiś czas temu spróbowaliśmy olejowania i to była najlepsza decyzja życia. Do olejowania przekonała mnie dziewczyna z ogrodowiska (muszę ją odlaleźć z poprzedniego konta). To była decyzja w punkt.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
galgAsia 21:11, 25 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tak, koniecznie karton dla kota, koniecznie za mały . One to uwielbiają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:46, 25 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)
Tak, koniecznie karton dla kota, koniecznie za mały . One to uwielbiają


Ziuta za kartonami nie przepada. Stało otwarte pudełko po szlifierce i nic. Pojemniczek 15x20 cm z porami był lepszym legowiskiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:47, 25 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
sylwia_slomczewska napisał(a)
Może kotu postawić pusty pojemniczek obok tych z roślinami.....albo jakieś pudełko...koty kochają wszelkie pudła

Fajnie wyglądają pierwiosnki w takiej masie, warte zapamiętania


Parapet ma tylko 150 cm. Akurat na dwie 70 cm skrzynki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 21:51, 25 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Ale masz przeboje z tym kotem.
Mój pierwszy domowy kot przybłęda miał na imię Rademenes, nawet wtedy jak powiła kocięta pod wersalką (zjadła je). Zadbaliśmy, żeby kolejnego miotu już nie miała.
Też lubię preparaty rozpuszczające farbę. Odprężająco na mnie działa usuwanie tej warstwy skrobakiem
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:53, 25 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Makao napisał(a)
Ja to wiem już że nigdy więcej nie uderzę w impregnaty i farby na zewnątrz do drewna. Jakiś czas temu spróbowaliśmy olejowania i to była najlepsza decyzja życia. Do olejowania przekonała mnie dziewczyna z ogrodowiska (muszę ją odlaleźć z poprzedniego konta). To była decyzja w punkt.


Aniu, balustrady są z drewna, ale malowanego. Przed malowaniem powinny być zaimpregnowane bezbarwnym środkiem grzybobójczym. Wykonawca tego nie zrobił. Mam deski na tarasie z modrzewia syberyjskiego. Raz na 5 lat używam imprachronu (impregnat barwiący) i dodatkowo raz w sezonie olejuję. Z tym drewnem nie ma problemu, bo wykonawca przygotował drewno zgodnie ze sztuką. Przy balustradzie poszedł na skróty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 25 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
ryska napisał(a)
Ale masz przeboje z tym kotem.
Mój pierwszy domowy kot przybłęda miał na imię Rademenes, nawet wtedy jak powiła kocięta pod wersalką (zjadła je). Zadbaliśmy, żeby kolejnego miotu już nie miała.
Też lubię preparaty rozpuszczające farbę. Odprężająco na mnie działa usuwanie tej warstwy skrobakiem


O, to z kotami miałyśmy podobny debiut. Mój nazywał się Filemon i po pewnym czasie okazał sie kotką. Mamą nigdy nie został, bo z powodu mieszkania w bloku wychodził jedynie na parapety i balkon. Lubił przez balkon wchodzić do mieszkania sąsiadów.

Dzisiaj nabyłam wreszcie dobry skrobak, ale...od nadmiaru skrobania i szlifowania odnowił mi się łokieć tenisisty. Do przedwczoraj żyłam w niewiedzy, że są takie sprytne wynalazki złuszczające stare powłoki.

Obecny kot to Ziuta. Jeszcze parę dni temu wskakiwała na dwumetrowy regał z książkami, aby tam uciąć sobie drzemkę. A tu taka niespodzianka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:32, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Haniu, może Ziuta chce Ci powiedzieć, że chciałaby wypróbować dietę vege?

Zauważyłam coś podobnego u Brutusa. Nigdy nie kładł się na rabatach, a teraz upodobał sobie miejsce, gdzie mam konwalie. Chce je dogrzać, zanim wyjdą z ziemi?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:13, 26 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Oh Ziuta... "naprawdę nie wiem jak się pozbyć ciebie stąd"
https://www.youtube.com/watch?v=wgQPDCApC1w
Takie moje skojarzenia Lata 80 - dziś tekst by przez cenzurę nie przeszedł, seksistowski Ale kiedyś to był hit i do Ziuty pomidorowej trochę pasuje

Haniu, nad pomidorkami i innymi wysiewami musisz jej półeczkę zrobić - żeby miała gdzie zalegać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies