Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magleska 08:41, 04 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Haniu
poczytałam o ciężkich pracach -dobrze ,że nie mam tych oliwników w ogrodzie .... napracowałaś się strasznie przy tych wycinkach -dobrze ,że o tym piszesz ,może ostrzeże przed niekontrolowanymi zakupami ...

wierszyki też fajne

a w ogrodzie cudnie ...bodziszek max frai zapisuję na listę do zakupów ...

przywrotnik czerwonołodygowy też dzielę na potęgę i lubię bardzo

te różowe pałki -to rdest wężownik ?

Miłego dnia

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anna_t 11:50, 04 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Hania zawsze gdy oglądam zdjęcia z twojego ogrodu zastanawiam się czy ja napewno chce ogród nowoczesny? Coraz częściej mix mi w duszy gra...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
vita 12:01, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wciąż pięknie kwitną krzewy w nieformowanym żywopłocie: krzewuszki, lilaki węgierskie, kalina Rozeum. Wkrótce dołączą tawuły nippońskie. Parzydła zaczęły formować kwiatostany.



Z lekką zazdrością zerkam na nieformowany żywopłot u Ciebie. Ale sąsiad jednak postawił na tuje?
Dodatkowa zielona przesłona na pewno się przyda. Tak, o mocznik mi chodziło
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 21:03, 04 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Maglesko, życzenia dobrego dnia się spełniły. Tak, ten różowy kłos należy do wężownika. Rośnie u mnie bardzo dobrze, rozrasta się trochę, choć nie inwazyjnie. Łatwo go kontrolować.

Aniu, dawno Cię nie było. Miło, że znalazłaś czas na odwiedziny. Ogród nowoczesny nie musi oznaczać minimalizmu. Patrzę z przyjemnością na rozwój ogrodu Wioli, a wcześniej Oli. O każdej porze roku coś się na rabatach dzieje.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:10, 04 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
vita napisał(a)


Z lekką zazdrością zerkam na nieformowany żywopłot u Ciebie. Ale sąsiad jednak postawił na tuje?


Sąsiad ma tuje wzdłuż trzech boków działki. Trochę mnie martwi fakt, iż chce je prowadzić bardzo wysoko. Dwa pozostałe boki graniczą z działkami położonymi wyżej.
W moim przypadku te tuje rosnące od południa mocno cieniują sporą część krzewów i drzewek, co zaburza równomierne ulistnienie i kwitnienie.

Zaleta tego mojego żywopłotu jest dynamiczność wiosną i jesienią i spokojne zielone tło latem. Nie ma monotonii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 21:21, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Na sąsiada niem a rady, a zielone tło latem nie do przecenienia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
TAR 21:27, 04 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
spiesze doniesc, ze po moim ogrodzie dreptal dzis sobie jeżyk, nie byl wielki ale żwawy i wygladal na zdrowego, nie byl "podłużny" czy wychudzony. Pewnie przyszedl sie napic a byc moze ma gniazdo w stertach gałezich. Tak czy siak bardzo sie ciesze, ze jest. Mamy w furtce od oczka przejscie dla jezy zeby mogly sobie przychodzic a nie bede ich więzić zamykajac wszystko
____________________
Ogrod nad bajorkiem
vita 21:42, 04 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
TAR napisał(a)
Vito, mnie na marszu nie było. Ty bylas? Skąd to info ze bylo wulgarnie? Myslisz, ze dzieci sa jak bezwolne laki i marionetki? Nie sądze. Myslisz, ze dzieciaki nie widza i nie wiedza co sie dzieje? Jest cala lista zlego co nawyczyniala ta wladza m.in. w szkole i nie tylko, nie godza sie z tym nauczyciele ale rowniez dzieci/młodzież. A nowy RPD bardzo by sie przydal , bo ten polityczny z RPD nie ma nic wspolnego.


Napisałam wyżej, jak dzieci widzą co się dzieje, widzą więcej i odczuwają więcej. O wulgarności można obejrzeć w alternatywnych kanałach Zasadą debat parlamentarnych jest dotarcie do różnych źródeł, poznanie faktów i odniesienie ich do szerszych kontekstów. Napisałam już, że tyle w tym temacie. Tu ogrodowo jest
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
TAR 22:07, 04 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Vita, tak, trudno. Z jednej strony sama zaczynasz politycznie a jak ktos na to odpowiada pouczasz, ze tu ogrodowo. Ale sama potem znowu temat poruszasz i wracasz do niego. Jak dla mnie to nielogiczne. Ale jesli chcesz ogrodowo to pozostan przy tematach ogrodowych.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 22:11, 04 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mam wrażenie, że źle Się wzajemnie zrozumiałyście i intencje zrozumiano opacznie. Słowo pisane niestety nie przenosi emocji jakie mu towarzyszą przez co łatwo o nieporozumienie, a tej dyskusji bez emocji nie da się prowadzić Tematy ogrodnicze bezpieczniejsze są. A z dzisiejszego dnia się cieszymy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies