Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 23:59, 07 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Haniu, ogród cudny, jak zawsze
Pocieszam się widokami u Was, bo u mnie chwilowo widoki niedostępne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
zawitka 10:00, 08 sie 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Haniu zamienić łby czosnków na przegorzany to jest pomysł dostałam 2 przegorzany od Gogo i cieszyłam się jak dziecko ale jednego uśmierciłam i terz wiem dlaczego, za bardzo podlewałam.

Ale rozrósł sie Twój ogród jest na co popatrzeć
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gruszka_na_w... 10:29, 08 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basieksp napisał(a)



Piękne masz te rozchodniki One już teraz cudnie wyglądają, delikatnie muśnięte żółtymi jeżówkami W tych trawach, bardzo mi się podoba ta kompozycja Do tego ta łuszcząca się kora tego drzewa, to jakieś klon?


To klon strzępiastokory. Bardzo go lubię, bo jego przebarwiające się liście wyjątkowo długo jesienią zdobią ogród. Żółte kwiatki to rudbekia Goldstrum. Było jej w tym miejscu więcej, ale trawy i rozchodniki okazały się lepszymi zaborcami przestrzeni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:30, 08 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Haniu, ogród cudny, jak zawsze
Pocieszam się widokami u Was, bo u mnie chwilowo widoki niedostępne


Czyżby mgła? U mnie dzisiaj zimno, mocno wieje. Drżę o swoje pomidory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:34, 08 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
zawitka napisał(a)
Haniu zamienić łby czosnków na przegorzany to jest pomysł dostałam 2 przegorzany od Gogo i cieszyłam się jak dziecko ale jednego uśmierciłam i terz wiem dlaczego, za bardzo podlewałam.

Ale rozrósł sie Twój ogród jest na co popatrzeć


Przegorzany zdecydowanie łatwiej utrzymać w ryzach niż czosnki główkowate. Te drugie chyba udało mi się wytrzebić, bo żadnej główki nie widziałam. Szczypiorów teraz nie dojrzę w tej gęstwinie. Okaże się wiosną, czy eksterminacja była skuteczna.

Przegorzany są wybitnie sucholubne. U mnie dorastają czasem do 1.5 m wysokości. Dół mają nieco mniej elegancki, ale na tyły rabat można je wcisnąć.

Ogród faktycznie się rozrósł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:14, 09 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czyżby mgła? U mnie dzisiaj zimno, mocno wieje. Drżę o swoje pomidory.

Mgła - nie, ściana deszczu - tak
Haniu, nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja już o swoje pomidory w foliaku nie drżę, postawiłam na nich krzyżyk - termometr pokazuje, że wilgotność 99 %. Słońca brak, więc nie dojrzewają. No i temperatury. Obecnie 9 stopni Czuję się pełnoprawnym Smerfem Marudą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 10:49, 09 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Mgła - nie, ściana deszczu - tak
Haniu, nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja już o swoje pomidory w foliaku nie drżę, postawiłam na nich krzyżyk - termometr pokazuje, że wilgotność 99 %. Słońca brak, więc nie dojrzewają. No i temperatury. Obecnie 9 stopni Czuję się pełnoprawnym Smerfem Marudą


A wiesz, że dopiero kontakt na Ogrodowisku z kaszubskimi dziewczynami uświadomił mi, że warunki klimatyczne macie zupełnie odmienne od moich wcześniejszych wyobrażeń. Sądziłam wcześniej, że bliskość morza ma wpływ na dłuższy sezon wegetacyjny, że jest u Was cieplej.

U mnie w tym sezonie pomidory też mają spore opóźnienia w dojrzewaniu. Wciąż nie ma wysypu. Zrywam pojedyncze sztuki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 11:08, 09 sie 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Witaj Haniu. Pora "hortensjowa" jest w twoim ogrodzie piękna. To chyba moment, w którym najbardziej lubię twój ogród. Świetnie się u ciebie czują. Nie sądziłam że hortensje tolerują glinę. Wiem że lubią wodę ale myślałam że raczej przepuszczalne podłoże im służy.
Ten klomb przed domem z wielką mrówą jest teraz najefektowniejszy. Chyba trzeba zmienić nazwę rabaty bo już teraz zawsze mi się będzie kojarzyć z mrówą Inka miała rację, nie umiem się pozbyć tego skojarzenia
Nadmiaru wody współczuję. Ja dopiero dostałam swoją "niezbędną dla życia ogrodu" dawkę wody. Co nie zmienia faktu że czasem coś trzeba jeszcze podlać, szczególnie pod sosnami.... dziwnie to brzmi bo oznacza, że niemal "wszędzie" u mnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Bee 13:36, 09 sie 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 271
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A wiesz, że dopiero kontakt na Ogrodowisku z kaszubskimi dziewczynami uświadomił mi, że warunki klimatyczne macie zupełnie odmienne od moich wcześniejszych wyobrażeń. Sądziłam wcześniej, że bliskość morza ma wpływ na dłuższy sezon wegetacyjny, że jest u Was cieplej.


Haniu, morze ogrzewa nas zimą i chłodzi w inne pory roku. Mamy łagodne zimy a potem długo czekamy na wiosnę i szybko przychodzi jesień po 15-tym sierpnia.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
TAR 14:02, 09 sie 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
Strzepek w trawach i rozchodnikach wyglada prześlicznie, podoba mi sie takie polaczenie, moze i swojemu dam takie towarzystwo.
Nie sądziłam, że u Ciebie jest az taki busz, chwasty nie maja najmniejszych szans. Podoba mi sie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies