Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 09:58, 02 paź 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
Ślicznie, jeszcze lato ale juz jesienne przebarwienia sie pojawiaja. Moje rozchodniki dopiero zaczynaja kwitnac ale klony juz czerwienieja

Haniu wielkie dzieki za dbanie o jeże
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 20:06, 02 paź 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18925
Haniu świetne te jeżowe fotki
ogród prezentuje się przepięknie

a ...i dziękuję za porady truskawkowe
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:35, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Magara napisał(a)

U mnie toczka w toczkę taka sama aura Zerkam w prognozy i widzę, że cały październik ma być obiecujący pogodowo Może perfekcyjnie nie będzie, ale zawsze co ciepełko, to ciepełko
P.S. Ogrodu już nie komplementuję


Dzisiaj miałam 26 stopni. Lista prac obejmowała tylko koszenie trawnika. Aż się dziwnie poczułam, że poza tym koszeniem nie ma nic do zrobienia. Z nudów zaczęły mnie nachodzić myśli o ogrodowej rewolucji.
Tak lubię Twoje odwiedziny, że żaden komplement nie dostarczy mi takiej radości jak one.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:38, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
tuAnna napisał(a)
Dziękuję za porady roślinne. Piękny ten busz u Ciebie.


Busz ma swoje zalety, ale czasem męczące jest jego kontrolowanie. Ogrodnika nigdy nie zadowolisz. Najpierw marzy o buszu, a potem narzeka, że zarosło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:41, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Judith napisał(a)

To prawda


Dziękuję! Bardzo dziękuję! Twoja obecność wiele dla mnie znaczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
antracyt napisał(a)
Uważajcie Dziewczyny na znikające posty

Haniu, super Ci się Alden Biesen w asterki wkomponowała. Chyba muszę mojej nogi odpowiednio podsadzić.


Tyle zniknięć dokonało się za mojego życia, że jakoś przeżyję znikające posty.
Ta AB ma potencjał. To zupełnie inna róża od tych, z którymi miałam dotychczas do czynienia.
Ona nie łysieje od dołu i jest bardzo lekka w odbiorze.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:57, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
TAR napisał(a)
Ślicznie, jeszcze lato ale juz jesienne przebarwienia sie pojawiaja. Moje rozchodniki dopiero zaczynaja kwitnac ale klony juz czerwienieja

Haniu wielkie dzieki za dbanie o jeże


Człek się czuje jak wybraniec losu, kiedy w ogrodzie pojawią mu się jeże. Trudno nad nimi przejść obojętnie. Trzymam kciuki za to, aby do końca października udało się im osiągnąć 450 g. Wyczytałam, że to minimalna waga umożliwiająca przeżycie zimy.
Na drzewach przebarwienia pojawiają się symbolicznie. Trochę liźnięte są brzozy, jarząby i ambrowiec.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:01, 02 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Magleska napisał(a)
Haniu świetne te jeżowe fotki
ogród prezentuje się przepięknie

a ...i dziękuję za porady truskawkowe


W tym sezonie odmładzałam swoje poletko truskawkowe. Wciąż muszę pamiętać o podlewaniu. Sucho jest bardzo.
Jeże są wyjątkowo fotogeniczne. A ten pozował niczym model.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 21:29, 02 paź 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8061
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ogrodnika nigdy nie zadowolisz. Najpierw marzy o buszu, a potem narzeka, że zarosło.


Ooo mam tak też trzymam kciuki za wagę jeży, oby odpowiednio przytyły na zimę, no cudne są

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magara 23:34, 02 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzisiaj miałam 26 stopni. Lista prac obejmowała tylko koszenie trawnika. Aż się dziwnie poczułam, że poza tym koszeniem nie ma nic do zrobienia. Z nudów zaczęły mnie nachodzić myśli o ogrodowej rewolucji.
Tak lubię Twoje odwiedziny, że żaden komplement nie dostarczy mi takiej radości jak one.


Eee, to wyjątkowo ciepło u Ciebie, u nas pochmurno, dla mnie super, skończyłam ogarniać/plewić rabatę truskawkową Haniu, nie rób rewolucji, lepsze jest wrogiem dobrego
Odwiedzam Cię zawsze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies