Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 00:12, 29 lis 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedy wspominam lata 60-te i 70-te, to wychodzi mi, że jako konsumenci mimochodem byliśmy eko. W sklepach pakowano towary w papierowe torebki lub owijano papierem, wszystkie butelki były szklane i bezproblemowo zwrotne, sprzęty w razie awarii podlegały wielokrotnym naprawom i nie miały sztucznie zaniżanej żywotności. Rozum przyjął do wiadomości, że nie były to najlepsze czasy do życia, ale emocje rządzą się innymi prawami i czasem mi tęskno do tamtego okresu.

Ostatnie zdanie - dokładnie tak
Ile razy pakuję obecnie, codziennie prawie, wory ze śmieciami, przypominam sobie znienawidzone wiaderko śmieciowe z czasów swojego dzieciństwa/nastoletności. To był mój obowiązek - wynieść śmieci. Wiaderko było wyściełane gazetą, to pamiętam. Segregacji nie było, to też pamiętam, w wiaderku lądowało wszystko. I to wiaderko się napełniało - raz na tydzień??? Nie było śmieci w tamtych latach??? Mi wychodzi, że nie było

P.S. Piękny śnieżek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:26, 29 lis 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Magara napisał(a)

Ostatnie zdanie - dokładnie tak
Ile razy pakuję obecnie, codziennie prawie, wory ze śmieciami, przypominam sobie znienawidzone wiaderko śmieciowe z czasów swojego dzieciństwa/nastoletności. To był mój obowiązek - wynieść śmieci. Wiaderko było wyściełane gazetą, to pamiętam. Segregacji nie było, to też pamiętam, w wiaderku lądowało wszystko. I to wiaderko się napełniało - raz na tydzień??? Nie było śmieci w tamtych latach??? Mi wychodzi, że nie było

P.S. Piękny śnieżek


Śnieżek zalazł nieco za skórę. Wczoraj trzeba było 4 razy odśnieżać. W nocy przymroziło do -17 stopni.
O kubełku na śmieci miałam wczoraj napisać. Doświadczenia mam podobne. U mnie też dno wyścielone było gazetą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 12:38, 29 lis 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Minus 17???? OMG!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:59, 29 lis 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Judith napisał(a)
Minus 17???? OMG!


Teraz jest -5. Przed południem zaświeciło słońce. A od piątku kolejna dostawa białego puchu. Przyrost pokrywy o 20 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 13:04, 29 lis 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
Ale zima u nas tylko lekki mróz -5 stopni, myślałam że tylko chwilowo i zdążę jeszcze ogarnąć parę rzeczy w ogrodzie ale nic z tego. Zadołowalam tylko co się dało i przeniosłam do piwnicy co wrażliwsze rośliny.
Selery i marchew nie wykopane, tylko przysypałam je ziemią.
Wczoraj wykopałam dwa selery ze zmrożonymi listkami ale nic się im na szczęście nie stało
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:32, 29 lis 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
O rany -17...a ja myślałam, że Ty mieszkasz w cieplejszym regionie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 13:45, 29 lis 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Kokesz napisał(a)
O rany -17...a ja myślałam, że Ty mieszkasz w cieplejszym regionie.


Teoretycznie w cieplejszym. Zapowiadali jedynie -10, a tu taka niespodzianka.

Prace ogrodowe na szczęście zakończyłam. W warzywniku straciłam dostęp do naciowej pietruszki. Pory i jarmuże na szczęście wystają ponad śniegowe zaspy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 15:04, 29 lis 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
No tak, skoro nawet u nas śnieg i w nocy na minusie, to u Ciebie musi być już prawdziwa zima, ale -17 to już lekka przesada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alija 15:57, 29 lis 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Śnieżek zalazł nieco za skórę. Wczoraj trzeba było 4 razy odśnieżać. W nocy przymroziło do -17 stopni.
O kubełku na śmieci miałam wczoraj napisać. Doświadczenia mam podobne. U mnie też dno wyścielone było gazetą.


OMG! Temperatura -17 stopni, a przecież to dopiero koniec listopada. U nas nocą było -5, a wczoraj cały dzień sypał śnieg,
wiec zrobiło się bielutko, dzień spędziłam na odśnieżaniu i karmieniu ptaków. Dziś w nocy ma być koło -10, zobaczymy.

Gazeta służyła nie tylko do czytania, można ją było wykorzystać na różne sposoby w zależności od aktualnych potrzeb, to była dbałość o środowisko, nic się nie marnowało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 16:17, 29 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Ho, ho -17°C Haniu ty chyba w okolicach Suwałk zwanych “Polski Biegun Zimna”
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies