Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Anda 18:25, 22 cze 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34263
Judith napisał(a)

Rewelacja! Dzisiaj zalewam!

EDIT: Jeszcze tylko prośba do Andy o zdefiniowanie pojęcia „kubek” .


Ha, taki normalny kubek do herbaty/kawy, chyba 200 ml?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana (Niemcy i Wielkopolska) Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:27, 22 cze 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34263
Pięknie Haniu I jaki pyszny talerz Obok bobu to ciecierzyca?
Bób kupiłam dziś na zieleniaku tutejszym. Niestety w D można kupić tylko niełuskany.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana (Niemcy i Wielkopolska) Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 18:35, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Anda napisał(a)
Pięknie Haniu I jaki pyszny talerz Obok bobu to ciecierzyca?
Bób kupiłam dziś na zieleniaku tutejszym. Niestety w D można kupić tylko niełuskany.


Ciecierzyca ze słoiczka. Czasem uzywam suchych ziaren, moczę i gotuję, ale dzisiaj zależało mi na czasie. Przymierzam się do zrobienia pieczonych krokietów ze zmiksowanej ciecierzycy nadziewanej szpinakiem i mozarellą. Lubię kulinarne eksperymenty.

Warzywa i owoce są u nas piekielnie drogie. Agrest i czereśnie kosztują ok. 25 zł za kilogram. Bób kosztuje tyle, co szparagi.
Łuskanie bobu pewnie podwyższyłoby jego cenę i skróciło żywotność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 19:50, 22 cze 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21320
Dzięki za info ,zatem warto go posadzić

W sierpniu też w tym sezonie kolory przygasną pewnie,bo wszystko kwitnie w tym roku miesiąc wcześniej co najmniej.
U mnie miskanty te wcześniejsze już zaczynają, molinie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Joku 19:54, 22 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Cudowne miejsce .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Judith 20:35, 22 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
Haniu, Twoje kulinarne wyczyny budzą mój podziw. Wspaniałe warzywne potrawy robisz i planujesz zrobić . Ja jestem jakaś odklejona od tematu gotowania, ale jak czytam i widzę takie dania proste acz jednak pomysłowe, to mnie nachodzi chętka spróbować . Jednak nie potrafię okiełznać kulinarnego lenia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 21:02, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Same pyszności i napewno smacznie i zdrowo Haniu piszesz, że w końcu u Was też popadało u nas mogłoby tak na kilka dni przestać padać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:03, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Judith napisał(a)
Haniu, Twoje kulinarne wyczyny budzą mój podziw. Wspaniałe warzywne potrawy robisz i planujesz zrobić . Ja jestem jakaś odklejona od tematu gotowania, ale jak czytam i widzę takie dania proste acz jednak pomysłowe, to mnie nachodzi chętka spróbować . Jednak nie potrafię okiełznać kulinarnego lenia .


Kulinaria nigdy nie budziły mojej ekscytacji. Z reguły miało być szybko i w miarę treściwie. Zdarzało się, że przez trzy dni jedliśmy na obiad to samo.
O dziwo, moi synowie mają sporą smykałkę do gotowania i ostatnimi czasy to oni mobilizują mnie do eksperymentów w kuchni. Poprzeczkę podnieśli wysoko.
Jeden skłonił mnie do zainteresowania się koktajlami i daniami prozdrowotnymi oraz suplementacją. Drugi preferuje kuchnię tradycyjną, ale lubi też kulinarne nowinki. To "przez niego" nabyłam frytkownicę beztłuszczową. Działa jak dwukomorowy mały piekarnik i pozwala na szybkie przygotowanie obiadu bez stania przy garach. Moja aktywność w przygotowaniu dania ze zdjęcia, to było 10-15 minut.

Czasem warto wyjść poza utarty schemat: ziemniaki, mięso i surówka. Mnie zachwyciło połączenie marynowanego w pieprzu cytrynowym i koperku, a później opiekanego/smażonego pstrąga tęczowego lub łososia z purre z batata i szpinakiem doprawionym czosnkiem. Lubię kolory na talerzu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:05, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Basieksp napisał(a)
Same pyszności i napewno smacznie i zdrowo Haniu piszesz, że w końcu u Was też popadało u nas mogłoby tak na kilka dni przestać padać.


Basiu, popadało tyle, co kot napłakał. Pod drzewami wciąż sucho. Tyle dobrego, że z wężem stać nie trzeba i byliny nie omdlewają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:12, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Joku napisał(a)


Cudowne miejsce .


Louise Odier dała popis w tym roku. Przerosła moje największe wyobrażenia o jej możliwościach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies