Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Radziu2013 19:49, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Radku, te astry to wysokie odmiany astrów nowobelgijskich lub nowoangielskich. Nazwy odmianowej nie znam, bo kupowałam lub dostawałam je jako astry wysokie. Ostatnio widziałam sadzonki w Kauflandzie za 6 zł. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej. Chętnie bym się podzieliła.


Haniu, ja to nawet do Kauflandu mam daleko bo w okolicy żadnego nie ma hahah
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Gruszka_na_w... 19:52, 17 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
iwonkap napisał(a)
Haniu dziękuję, musze zatem rozejrzeć się za tym żytem


Swoje kupiłam w sklepie ogrodniczym. Było w 1 kg opakowaniach. Mieli też facelię, gorczycę i mieszankę wieloskładnikową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 19:55, 17 wrz 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Warmia, dziękuję za tak miłą opinię. Ale nie musisz nic skanować, Twój ogród też wypiękniał. Pewnie obie mamy podobne odczucie, że w tym sezonie rośliny wreszcie widać. Dorośleją nam nasze ogrody.


Masz rację, rośliny zmężniały i ładnie wypełniają rabaty, a aura w tym roku pomogła im mocno
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 19:56, 17 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Radziu2013 napisał(a)


Haniu, ja to nawet do Kauflandu mam daleko bo w okolicy żadnego nie ma hahah


Możesz się starać o zadośćuczynienie z powodu wykluczenia społecznego.
A tak na poważnie- marcinki, czyli wysokie astry to dość popularna roślina. Rozejrzyj się po okolicy, może są tam jakieś ogródki z astrami i właściciel się podzieli. One się rozrastają przez rozłogi, bardzo łatwo odciąć kawałek bez szkody dla rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 08:22, 18 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Klon strzępiastokory pozbył się starej kory. Tu i tam wysiały się przetaczniki i kwitną.




Co to za rudbekia (?) wieloletnia czy z nasion co roku ?


A tak w ogóle powzdycham sobie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Agania 08:41, 18 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie pamiętam już tak zimnego i deszczowego września. Sprawdziłam, że w zeszłym roku dopiero w drugiej połowie września, po wielu tygodniach suszy, spadł deszcz.
Z jednej strony cieszę się, bo wyjątkowo bujnie i długo kwitną hortensje. W poprzednim sezonie bez codziennego podlewania kwiaty szybko usychały. Ładnie rosną trawy.






Wrzesień i u mnie deszczowy już drugi tydzień zachlapany, coś tam
zdążyłam w rabatkach podziałać przed posadzeniem paru roślinek

Co za trawa...ten zielony łan u Ciebie Haniu?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
natka098 09:45, 18 wrz 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Na busz czeka się 4 lata. Potem rozpoczynają się eksmisje.
Natko, wybieraliśmy cały humus, potem poszła gruba warstwa miału granitowego. Dopiero na to kliniec. On nie jest monolitem. Rośliny nie mają tak sprzyjających warunków do kiełkowania, bo brakuje wilgoci. Malutkie chwasty raz w miesiącu wyrywam tam, gdzie kliniec łączy się z żużlową drogą. Podejrzewam, że gdybym pod ścieżkę dała jakąś matę, to chwasty by rosły.



Myślisz, że lepiej bez maty? Ja mam kamień pod domem opaskę, i teraz wysypałam w przyszłym kąciku grillowym, chciałam jeszcze go dać w warzywniku, ale boje się że będę musiała pielić i pielić.
____________________
Natalia - Mój zakątek
mrokasia 10:12, 18 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Ja mam opaskę wokół domu i miniplacyk z klińca - warstwa 10-15cm i matę pod nim, chwasty nie rosną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:01, 18 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)



Co to za rudbekia (?) wieloletnia czy z nasion co roku ?


A tak w ogóle powzdycham sobie


Ta rudbekia jest wieloletnia. Zaczęła kwitnienie w lipcu. Była tak duża, że zjadała klona. Większą jej część wycięłam.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:03, 18 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agania napisał(a)


Wrzesień i u mnie deszczowy już drugi tydzień zachlapany, coś tam
zdążyłam w rabatkach podziałać przed posadzeniem paru roślinek

Co za trawa...ten zielony łan u Ciebie Haniu?


To imperata cylindryczna bezodmianowa, czyli czysty gatunek. Rośnie silniej niż odmiana Red baron i przebarwia się dopiero jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies