Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Tess 22:59, 10 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie miałam miejsca wewnątrz na duże drzewo, ale do myślenia dała mi opinia Pszczółki, że przydałaby się jakaś przeciwwaga dla brzóz rosnących na drugim końcu działki. Przy bramie garażowej na zapłociu wsadziłam ambrowca. Jeśli masz na niego miejsce, to warto go mieć. Bardzo długo trzyma liście. Klonom opadają pomalutku, a jemu nie.


Piękny ten ambrowiec.
Przyszłam podziękować za radę w temacie drzew. Bardzo mi się spodobały Twoje propozycje. Upolowałam właśnie klona ściętolistnego i ussyryjskiego.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
mikina34 12:43, 11 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Tess napisał(a)

Upolowałam właśnie klona ściętolistnego i ussyryjskiego.

Tesso, a możesz mi podrzucić na priv gdzie upolowłas ściętolistnego?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 12:53, 11 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mikina34 napisał(a)

Tesso, a możesz mi podrzucić na priv gdzie upolowłas ściętolistnego?

Przepraszam się, że się wtrącam ale ja też z Mazowsza, a kupowałam ściętolistnego wiosną ze szkółki Ulińskich spod Wwy. Piękny okaz w bardzo dobrej cenie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Pszczelarnia 15:40, 11 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mikina34 napisał(a)

Ja mam to samo, chwila przerwy, a ile radochy potem, i oko nacieszone i głowa napakowana mądrościami .

Czytam o wątpliwościach Ewy-Pszczółki odnośnie pokrewieństwa berberysów i jabłoni, czy to znaczy, że mam odpuścić to połączenie i coś innego wybrać w to miejsce? Marzą mi się graby, ale mam wrażenie, że one w jakieś bardziej szlachetne towarzystwo by pasowały, a u mnie wiejsko-czarodziejsko


Nie odpuszczaj. Spróbuj. Ptaki będą miały używanie i na berberysach i na jabłonce. Graby na front są też dobre ale kształtem bardziej upośledzone do jabłonek (bez fantazji pokrojowej jednak). Graby to stare wiejskie brzosty (tak jak i brzozy), nowoczesność sobie o nich przypomniała i je z lasu (grądy) wyciągnęła.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:45, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pszczelarnia napisał(a)


Nie odpuszczaj. Spróbuj. Ptaki będą miały używanie i na berberysach i na jabłonce. Graby na front są też dobre ale kształtem bardziej upośledzone do jabłonek (bez fantazji pokrojowej jednak). Graby to stare wiejskie brzosty (tak jak i brzozy), nowoczesność sobie o nich przypomniała i je z lasu (grądy) wyciągnęła.


O podwrocławskich grądach pięknie pisze megimoher
Marzyłam o grabach w ogrodzie. Mam ich trochę w formowanym żywopłocie. Fastigiaty są niestety wymuszonym przez brak miejsca nędznym zastępstwem. Nie kończą sezonu tak urokliwym przebarwieniem tak jak czysty gatunek.

A berbersy...lubię bardzo.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:48, 11 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Przepraszam się, że się wtrącam ale ja też z Mazowsza, a kupowałam ściętolistnego wiosną ze szkółki Ulińskich spod Wwy. Piękny okaz w bardzo dobrej cenie



Bywam w tej szkółce, niestety ściętolistny mi nie wpadł w oko Teraz już wiem, że i tego klona mogę u nich szukać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:53, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Tess napisał(a)

Piękny ten ambrowiec.
Przyszłam podziękować za radę w temacie drzew. Bardzo mi się spodobały Twoje propozycje. Upolowałam właśnie klona ściętolistnego i ussyryjskiego.


O, cieszę się, że mogłam pomóc.
Mnie zachwycają w jesiennej odsłonie.

ściętolistny







ussuryjski



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 19:25, 11 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeszcze trochę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:53, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gabriela napisał(a)


Podpisuję się pod opinią, że ambrowiec piękny jest. Zachwycam się nim po raz pierwszy u siebie, już zmienił kolory, bo nabyłam wiosną ponad dwumetrowe drzewko. Co prawda, liści nie ma tak dużo jak Twój, dopiero się aklimatyzuje, choć podlewałam go przez całe lato, bo on lubi mieć wilgotne stopy. Ale czekałam nerwowo czy się przebarwi czy nie, bo podobno bywają złośliwe egzemplarze z zielonymi liśćmi.

A dla traw, rozchodników i astrów w kompozycjach wyrażam uznanie.


Za uznanie dziękuję.
Mój ambrowiec kupowany był jak metrowy mikrusek. I tak dziw, że był w sprzedaży. Trochę podrósł. Sadzę, że w przyszłym roku wystrzeli w górę. Z obserwacji wynika, że drzewka po dwóch latach zaczynają się piąć w górę.

Za kilkanaście lat może zrównoważy brzozy z przeciwległego rogu.



Ambrowiec raz jeszcze i klon Ginnala



I wiadome kompozycje



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 19:59, 11 paź 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Haniu podziwiam u Ciebie piękną jesień cudne przebarwienia, u Ciebie zakochałam się w tych pięknych klonach ussuryjskim i ściętolistnym, mam je na liście zakupów na przyszły rok, no nie można obok nich przejść obojętnie buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies