Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:49, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i takie tamy majowe


oczywiście maj to cudny zapach konwalii a tych u mnie sporo oraz bzy - niestety w tym roku kwitnienie było słabe
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Borbetka 08:25, 17 lip 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja też długo czekam na hortensje, już mnie to denerwuje . Dopiero jak tu przeczytałam analizę pogodową, to zorientowałam się, że faktycznie te przymrozki są tego powodem. Ale każdy rok jest inny. Piękne ujęcia pokazujesz.
____________________
borówcowy wizytowka
m_gocha 21:22, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I przyszedł czerwiec wraz z deszczem. Po wielu miesiącach suszy każda kropla była na wagę złota. Zima i wiosna była praktycznie bez opadów. Niestety przedłużajace sie deszcze, często z burzami, gradem i porwistym wiatrem nie służyły ogrodowi.
Pojawiły się choroby grzybowe, plaga ślimaków i mszyc
Truskawki tak obficie kwitły, że wydawało się że nawet z tak małej grządki zbiory bedę miała spore. Niestety większość zgniła zaatkowana przez szarą pleśń. Nawet na lokalnym ryneczku nie było rolników sprzedających owoce z przydomowych plantacji
W ogrodzie najbardziej żal mi było piwoni. Wyjątkowo dużo miały pąków - zapowiadał się piekny spektakl piwoniowy. Udało mi się je uchronić przed majowymi przymrozkami ale niestety deszcz zrobił swoje. Niekiedy nawet nie zdążyły rozwinąć się pąki a już gniły na łodydze
Uchwycone obiektywem, te które nadawały sie do sfocenia
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 21:24, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 21:30, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544


Kupiłam dwie piwonie. Jedna to Pink Hawaian Coral a druga to Scarlett O'Hara.
Fotkę podczas kwitnienia zrobiłam ale padła mi karta pamięci z aparatu i fotek niet
Pierwsze spostzeżenie to to, że kwiaty dość krótko utrzymywały się na krzaczku - ale czy to kwestia odmiany czy pogody zobaczymy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:30, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Początkiem czerwca kwitły rodendrony. Kwiaty wcześnejszej odmiany niestety załatwiły majowe przymrozki. Zkwitł ten późnieszy

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Dorota123 22:32, 17 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Hortensje piękne, wiosna kolorowa i pachnąca piwoniami. Moją uwagę przykuł ogromny bukszpan, jak Ty go przycinasz? przecież to chyba trzeba robić z drabiny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nowa12 23:09, 17 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosia trafiony opis tegorocznej pogody . Ja niedaleko Was to u mnie podobnie. Ale chyba już lepsza ta wilgoć niż susza. I rośliny dość mocno spóźnione ale to może i dobrze bo dłużej będą cieszyć. Piękną wiosnę mimo wszystko miałaś u siebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
m_gocha 23:12, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Okrywanie kocem uratowało kalinę przed omarznięciem
choć później deszcz zrobił swoje, ale i tak przez chwilę cieszyła oko



Ubiorek - taki drobiazg ale bardzo go lubię




____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:24, 17 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i takie tam ku pamięci


1. Truskawki warto wczesną wiosną zasilić (użyłam zeszłorocznej gnojówki z pokrzyw) i przykryć agrowłókniną - zakwitną o 2 tygodnie wcześniej

2. Pietruszkę warto zasiać w listopadzie a w maju nastepnego roku już będzie bujna

3. Oregano bez sentymentów wczesną wiosną przyciąć a odbije wielką poduchą młodych pędów

Śniedek - do rozsadzenia. Zupełnie bezobsługowa roślinka
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies