Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 16:52, 29 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
sarenka napisał(a)
Kurcze,Iwona, ja to z Tobą bym poszła do ogrodniczego sfrustrowana bo z pustymi rękami bym na pewno nie wyszła dziś się raczej nie uda bo nie mam z kim dzieci zostawić, ale może w przyszłym tygodniu uda się pojechać albo do ZP albo do Af. A i do K muszę jechać po Amanogawe
Jakbyś miała kiedy chęć wpaść do mnie i zobaczyć te moje " rabatki" to zapraszam na kawę
A w tygodniu masz z kim dzieci zostawić? To jak przyjadę do ciebie na kawę/herbatę to możemy razem pojechać po okolicznych sklepach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 18:33, 29 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
A w tygodniu masz z kim dzieci zostawić? To jak przyjadę do ciebie na kawę/herbatę to możemy razem pojechać po okolicznych sklepach.

Mąż będzie mógł się nimi zająć, tylko byśmy uzgodniły termin no ja 1-2 x w tyg do pracy chodze
____________________
Magda W samym sloncu
Gosiek33 18:55, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zapisuję się do zazdraszczających tego pełnego kuklika. Dopiero co Przemek chwalił się nim na fejsie

Hosta cudna


Co robisz z przekwitłymi cebulowymi?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 21:25, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kukliki to tegoroczny hit ogrodowiskowy . Ja ich nie znajduję w szkółkach. U nas jeszcze mało popularne mimo, że piękne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
TAR 21:31, 29 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Nowa12 napisał(a)
Kukliki to tegoroczny hit ogrodowiskowy . Ja ich nie znajduję w szkółkach. U nas jeszcze mało popularne mimo, że piękne.


ja wpadlam jak sliwka w kukliki przez Gosie, ona pokazala te obledne morelkowe i pooooszlooo. ale niedlugo przyjda i moje zamowione to sie tez pochwale.
dziewczyny a moze spodoba Wam sie pełnik New Moon. Kupilam i jestem zachwycona.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Nowa12 21:48, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
TAR napisał(a)


ja wpadlam jak sliwka w kukliki przez Gosie, ona pokazala te obledne morelkowe i pooooszlooo. ale niedlugo przyjda i moje zamowione to sie tez pochwale.
dziewczyny a moze spodoba Wam sie pełnik New Moon. Kupilam i jestem zachwycona.


A ten New Moon wysoki jest? Długo kwitnie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Poppy 21:52, 29 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Dziś skuszona zdjęciami Gałgasi i widząc zwiększone zapotrzebowanie na hostę Devon Green pojechałam takowe zakupić bo telefonicznie ustaliłam, że są lokalnie dostępne. No lokalnie jak lokalnie, 30 km ode mnie ale co tam. Oczywiście wpadłam na ostatnią chwilę do ZP. I oczywiście jak to nie wyszłam tylko z tym co miałam ale z kilkunastoma doniczkami. Między innymi udało mi się zakupić takie cudo - kuklik Bohema Pink. Powiem tak - jest absolutnie piękny!!! Duże kwiaty, falowane, wielowarstwowe. Patrzą w górę i podobno długo kwitną. No cudo.
Tu skitrane w samochodzie


A tu na rabacie pokazowej. Posadzę je tak, abym widziała je z tarasu. Żałuję, że więcej nie było ale i tak się cieszę, że udało mi się je zakupić. Sadzonka spora, taka napakowana.


Z kuklikami przywędrowały hosty Dewon Green. Piękne są. Ten kolor jest niespotykany, głęboki i błyszczący, jak nawoskowany. I sadzonki bardzo zacne, ostatnie 3 duże donice zabrałam. Ale jeszcze małe były na polu.



Fajne zakupy. Nie wiem, czy zazdroscic Wam tych ZP, czy cieszyc sie, ze u mnie nie ma
Kuklik faktycznie wymiata. Jakby kwitla cale lato, to juz w ogole
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
AnnaCh 22:27, 29 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jesuuu... jakie zakupy...
Widzisz, frustracja mnie ogarnia, że macie takie fajne szkółki, a u mnie bida z nędzą...
Piękny ten kuklik, po prostu obłędny
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 07:15, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Gosiek33 napisał(a)
Zapisuję się do zazdraszczających tego pełnego kuklika. Dopiero co Przemek chwalił się nim na fejsie

Hosta cudna


Co robisz z przekwitłymi cebulowymi?
Gosiu, część cebulowych a właściwie tulipanów wykopuję. Bo są to odmiany, które nie do końca mi się podobają. Lub będą w innym miejscu. Cebule z liściami ale bez nasienników układam w doniczkach i zostawiam pod wiatą do wyschnięcia. W sierpniu obrywam uschnięte liście i robię selekcję tego co się nada i tego co nie. Te co zostają na tych samych rabatach przycinam do 1 listka i zostawiam do zaschnięcia na rabacie. Jak listek jest już marny - wyrywam go. Niestety z takich cebul nigdy nie wiesz ile zakwitnie bo się namnażają i gniją. Te świeże cebulki są za małe do zakwitnięcia więc dokupuję trochę nowych w tej samej odmianie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:24, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nowa12 napisał(a)
Kukliki to tegoroczny hit ogrodowiskowy . Ja ich nie znajduję w szkółkach. U nas jeszcze mało popularne mimo, że piękne.
pokazało się już w ubiegłym roku sporo nowych odmian pełnych, które długo kwitną i przez to moim zdaniem jest większe zainteresowanie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies