Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sylwik69 17:33, 02 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Na trawnik stosowałam gnojówkę z pokrzywy i preparaty humusowe w płynie /podłączasz do węża/ oraz kilka dni temu Plonar skoncetrowane granulki organiczne 1kg= 1 t obornika. Mam młody trawnik i narazie jest ok,mimo suszy.Pod koniec sierpnia użyję polifoski
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Kasya 07:54, 05 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Iwona, jak twoje hortensje na pniu po deszczu ?
Moja grandiflora, chociaż niby lekkie kwiaty ma to przechylona i klapnieta, nie wiem czy nie połamana
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 16:48, 10 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Sylwia - dzięki, poszukam u mnie tego plonara. Ja to najchętniej bardzo bym ograniczyła trawnik ale eM stawia weto. Lanie tony wody i wrzucanie co miesiąc porcji papu po to by był ładny jakoś do mnie nie przemawia bo to ja muszę się tematem zając a nie eM. Na razie więc pozwalam mu z lekka przysychać ale nawóz z chęcią bym jakiś organiczny dobry znalazła. Chcę ograniczyć nawozy sztuczne do minimum. A obornik ciężko się rozpuszcza w trawie .

Kasia - hortensje bardziej od deszczu cierpią z powodu upału. Ale wytrzymały ostatni brak opieki więc jestem z nich dumna. Ogólnie jakoś tak ze 2 tygodnie do tyłu jest z hortkami. Dopiero pierwsze Limki zaczynają kwitnąć. W ubiegłym roku to już miałam potwory a w tym słabiutko. Tylko kilka odmian w miarę sobie dobrze radzi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:05, 11 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kupiłąm koński obornik granulowany, namoczyłam w 5 litrowym baniaczku, a gdy w końcu się rozpuścił podlewam nim wszystkie rośliny, trawnik też. Wszystko w ogrodzie chwali sobie taki system. Cena nad wyraz przystępna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 11:14, 11 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ja krowi rozpuszczałam ale może za krótko bo trzymał się formy granulki tyle, że miękkiej. Ile dni trzymałaś? Mocno śmierdzi?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 11:24, 11 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Całą zimę stał sobie w domku ogrodnika. Trochę wylewam do wiaderka i mieszam z wodą. Perfuma jak od innych gnojówek, a może i słabsza woń?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 11:26, 11 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)
Całą zimę stał sobie w domku ogrodnika. Trochę wylewam do wiaderka i mieszam z wodą. Perfuma jak od innych gnojówek, a może i słabsza woń?


Uuuu, całą zimę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 11:36, 11 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Uuuu, całą zimę?



późnym latem zalałam wodą, dopiero wiosną go potrzebowałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 11:59, 11 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
U mnie gnojówki nie mogę postawić bo jak wrotycz gotowałam i lałam to była afera, zarówno w domu jak i sąsiad przyszedł, czy coś u nas nie zdechło.

A ogólnie to zaskroniec jest już jako zwierzę "ogrodowe" na stanie posiadania - dziś znowu na kostce się wylegiwał ;( normalnie w żadną rabatę nie wejdę bez tupania jak tak dalej pójdzie.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 09:25, 12 sie 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Oj dawno mnie u ciebie nie było. Jakiś marazm mnie dopadł.
Zaskroniec piękny, ja bardzo lubię węże wszelkiego rodzaju
Arcydzięgiel gigas czy litwor? Koniecznie zbierz nasionka. Najlepiej wysiać do jakiejś skrzynki i potem popikować, żeby nie wypielić. Bo on dość szybko puszcza ale potem długo utrzymuje się w formie niewielkiego chwaścika. Ja tak zrobiłam z nasionami ukradniętymi u Kwarteta ale się nie zorientowałam i mi mama wypieliła zanim zakwitł. Dobrze że mam jeszcze jedną malutką skrzyneczkę to popikuję i jakoś pancernie pozaznaczam.
Ja cię chyba muszę na jakąś kawę lub coś innego, dobrego zaprosić, skoro tak uwielbiasz ciąć. Ja w tym roku mam wyjątkowe zaległości. Ale wezmę przykład i perukowca teraz przytnę bo też mnie wkurza taki pogięty, krzywy i dziwaczny.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies