Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:15, 12 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Na kawę zapraszam zawsze choć teraz to nie ma co oglądać czy focić. Na ogród mam focha. Trochę mnie w nim nie było, przeżył, wymaga odchwaszczenia ale jakoś serce straciłam przez te upały. Trawa przyschła, rabaty czekają na poprawki, rośliny w doniczkach a tu nic nie można robić bo wszystko wysycha i po prostu nie da się pracować. Róże przekwitły, druga tura dopiero w pąkach. Hortensje jeszcze w stanie półrozwinięcia. Dziwny ten rok
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:59, 12 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Arcydzięgiel nie wiem jaki - wygląda bardzo ciekawie i jest oblegany przez bzyki co bardzo mnie cieszy. Żałuję tylko że minął się z kwitnieniem z różą Bengali bo stanowiłyby piękny duet.


Oprócz tego susza doskwiera i tylko nieliczne roślinki sobie radzą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:01, 12 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Cienista daje wytchnienie przed słońcem


Reszta woła o deszcz...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:27, 13 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Też straciłam w tym roku serce do ogrodu nie wiem czy to przez powrót do pracy, ale jakoś nie cieszy mnie mimo tych drzew uprawnionych ( nie wszystkich bo przecież nie mam kiedy jechać poszukać kolejnych)... Teraz mnie nie ma,więc mam nadzieję,że teściowa podleje bo raczej w te upały padną mi rośliny...a jeszcze ta kostka, która była kładziona...to była ta kropla która przelała czarę...część roślin wykopanych,nie mam gdzie ich dosadzci. Mam nadzieję,że mąż zrobi te parę rzeczy które trzeba zrobić i wtedy te 10 doniczek będę mogła dosadzic.
W sumie póki tej kostki nie zaczęli to jeszcze z chęcią zaglądałam jak rośliny się maja...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:25, 13 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, mam pytanie- czy na moich rabatach widziałabys gdzieś clematis? One tak długo kwitną niektóre, że chciałabym posadzić tylko gdzie?
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 14:45, 13 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7015
ogrod przezyl i nawet niezle sie prezentuje, strasznie zaniedbalam wizyty w dziennikach i probuje nadrobic i jakos humor poprawic chocby ładnymi widokami.
okropny ten rok
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 15:33, 13 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
sarenka napisał(a)
Iwona, mam pytanie- czy na moich rabatach widziałabys gdzieś clematis? One tak długo kwitną niektóre, że chciałabym posadzić tylko gdzie?
Może jak taras skończycie przerabiać to gdzieś koło niego na jakiejś kratce? Albo przy wjeździe od bramy zaraz na płocie od strony sąsiada o ile tam zostało trochę ziemi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 15:39, 13 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie masz! widze że susza nie tylko u mnie? Zbierzesz nasiona z arcydzięgla? Mój ma czerwone kwiatostany też?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 15:42, 13 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
TAR napisał(a)
ogrod przezyl i nawet niezle sie prezentuje, strasznie zaniedbalam wizyty w dziennikach i probuje nadrobic i jakos humor poprawic chocby ładnymi widokami.
okropny ten rok
tak dobrze to nie ma. Rabaty owszem się trzymają, szczególnie tam gdzie są gęste nasadzenia to maja się bardzo dobrze ale trawnik padł praktycznie po całości w środkowym pasie. Marzę, aby mi Nigra i Kanzany już urosły bo bez ich koron to trawnik nie da rady. Od wjazdu za tujami, wkoło owalnej i przy palenisku jest zieloniutki. Tylko przy kostce wysycha bo jest podmurówka zrobiona. Ale z boku domu, gdzie nie ma jeszcze żadnej osłony drzewniej jest dramat. Cóż, na wiosnę trzeba pomyśleć o założeniu nawadniania do trawnika bo zanim drzewa urosną to jeszcze kilka ładnych lat minie. Na razie mam jednak inne tematy na tapecie ogrodowej i te muszę rozwiązać. We wrześniu lub pd koniec sierpnia po upałach trawnik poddam wertykulacji i dosiewkę mieszanką na słońce zrobię. Na razie na prognozie mam non stop słońce. Podlewanie trzeba będzie codziennie odpalać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:56, 13 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
popcorn napisał(a)
Pięknie masz! widze że susza nie tylko u mnie? Zbierzesz nasiona z arcydzięgla? Mój ma czerwone kwiatostany też?
pozdrawiam!
susza zbiera żniwo. Rabaty są zahartowane ale trawnik zaniedbałam. Są miejsca wypalone ale i takie zielone. Dla porównania patelnia i cień pod drzewami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies