Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:13, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magleska napisał(a)
Iwonka
na tego klonika też mam chętkę
fajną mu miejscówkę znalazłaś -nie zamieniaj z palibinem -będzie tu gwiazdą

już cebule się zaczynają w B -trzeba będzie skoczyć po serek ....
Buziaki
Robiłam zdjęcia u Kasyi tego klona. Wrzucałam na O. On naprawdę jest ładny i robi duże wrażenie, jak jest już taki odrobinę większy a nie takie 5 listków jak mój obecnie. Kolorystyka mnie urzekła a to, że rośnie wolno to jest tylko zaletą. On w obu tych miejscach będzie gwiazdą bo tam jest narożnik przy wejściu do domu a tu jest na środku w rabacie. Zobaczymy jeszcze. No ja jeszcze do 2-3 B muszę po serek skoczyć bo Dollsy uwielbiam a na rabatę na której będą mam jeszcze za mało torebek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:16, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
AnnaCh napisał(a)
Matko, znowu nakupuję i będę jęczeć, że nie mam kiedy wsadzić
Ja w tym roku mam już mniej miejsc na rabatach na które mogę wsadzić tulipany. Roślinki mi się rozrastają. I mam następne 2 rabaty za suche na tulipanowe szaleństwo. Nie chcą tam kwitnąć. Już nie uda mi się ponad 2 tys. tulipanów wsadzić. Tyle miałam najwięcej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:16, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
mrokasia napisał(a)

O to to to .
Albo w marcu sadzić będziecie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:21, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
April napisał(a)
Fajne zakupy Gratulacje.
Nabyłaś klonika, koło którego ja chodzę już druki rok. Jakoś się jeszcze nie napatoczył odpowiedni wzrost. Może w przyszłym roku.
Ale potwierdzam, że jest świetny, mimo że ja zwykle podchodzę z rezerwą do takich nakrapianych. To on zapadł w serce u Schmita. Mają go w okolicach rabaty z daliami.
w AF są dosyć nisko szczepione, tak na 160 cm, coś koło tego. Nie pamiętam go od Schmita z rabat. Ja ogólnie nie przepadam za nakrapianymi ale jego kolor liści, taki miedziano szaro różowy jest po prostu piękny. Jestem ciekawa, jak się będzie zachowywał z czasem, jaki kształt, czy mocno go potem będzie trzeba ciąć. Zobaczymy. Na razie najważniejsze dla mnie jest to, ze z czasem da trochę cienia rabacie pod oknem i ogólnie przy wejściu do domu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:23, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
sarenka napisał(a)
Iwona,a widziałaś może platany alphen's globe w którejś z ogrodniczych co byłaś?
Ten platan tu w okolicy był tylko w Radzyminie, ale już go nie mają. Nigdzie w ostatnich latach go nie widziałam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:28, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Wczoraj walczyłam z trawnikiem. Nierówna to walka powiem wam. Zrobiłam wertykulację bo było tyle siana. Na części środkowej tam gdzie nie ma ani grama cienia trawa po prostu mi w kilku miejscach wyszła całymi kępkami. Są łyse placki. Muszę zrobić dosiewkę. Dziś jadę po trawę. Za to piękny, gęsty dywan wręcz mam pod drzewami. Ugina się pod stopami. Jestem ciekawa, czy jak zrobie dosiewke inna trawą, taką na miejsca słoneczne to jak bardzo będzi esie ona różnić od tej co mam. Trawnik w pasy już miałam. Nie chcę mieć wersji w łaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 14:47, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Albo w marcu sadzić będziecie...


ekhmmm, nie śmiać się z niektórych

inka74 napisał(a)
w AF są dosyć nisko szczepione, tak na 160 cm, coś koło tego. Nie pamiętam go od Schmita z rabat. Ja ogólnie nie przepadam za nakrapianymi ale jego kolor liści, taki miedziano szaro różowy jest po prostu piękny. Jestem ciekawa, jak się będzie zachowywał z czasem, jaki kształt, czy mocno go potem będzie trzeba ciąć. Zobaczymy. Na razie najważniejsze dla mnie jest to, ze z czasem da trochę cienia rabacie pod oknem i ogólnie przy wejściu do domu.


Ja pamiętam tego Szmitowego. Kawał drzewa Ci powiem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 14:48, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Ten platan tu w okolicy był tylko w Radzyminie, ale już go nie mają. Nigdzie w ostatnich latach go nie widziałam.

Ja chyba go na głębockiej widziałam, ale to było 2-3 m-ce temu
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 15:56, 20 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
mam tego klonika, jeszcze nie jest za duzy ale dosc ładnie przyrasta. kupilam go jesienia w ub. roku. nisko szczepiony wiec kulkowaty nie bedzie tak jak wlasnie mi pasuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 16:08, 20 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
mrokasia napisał(a)

ekhmmm, nie śmiać się z niektórych
Ja pamiętam tego Szmitowego. Kawał drzewa Ci powiem.
tam to wszystko jest jakby większe. Pamiętam tatarskiego wielkości połowy mojego ogrodu, wraz z domem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies