Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 16:22, 29 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Fakt, jest obrzydliwie dziś.
Ja doszłam do wniosku, że jeśli nie będzie ładnej pogody to nie będę się zmuszać. W najgorszym razie zadołuję tych kilka doniczek w warzywniku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 16:23, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
u mnie polało i to dobrze, lepiej przesadzane roślinki się przyjmą jak jest taka mokra ziemia a nie jak taki twardy pył
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 17:09, 29 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pada, mokro ale i tak cieszę się ze względu na rośliny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Ania111 17:17, 29 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
inka74 napisał(a)
Ambrowiec Rotundiloba z bliska. Miłego dnia


Iwonka ,

jakie ładne przebarwienie jesienne
____________________
Ania Spelnione marzenie
inka74 20:08, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
mrokasia napisał(a)
Fakt, jest obrzydliwie dziś.
Ja doszłam do wniosku, że jeśli nie będzie ładnej pogody to nie będę się zmuszać. W najgorszym razie zadołuję tych kilka doniczek w warzywniku.
nie mam jak roślinek zadołować. Nie mam gdzie zagospodarowałam każdy możliwy kąt na rabaty.
U mnie oczywiście jak wyszłam na dwór to zaczęło padać. Ale taki drobny deszczyk. Wsadziłam 6 doniczek. Na jutro została 1 rabata do totalnej zmiany i jedna do liftingu. I z 15 doniczek jeszcze czeka na wsadzanie. Jarząba przesadzam za płot. Stracił wszystkie liście
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:10, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gosiek33 napisał(a)
pada, mokro ale i tak cieszę się ze względu na rośliny
oj potrzebny był deszcz i to bardzo. Mega sucho było. Teraz bardzo przyjemnie się sadziło. Tylko jakby padało gdy ja w pracy jestem a nie jak mam wolne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:11, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ania111 napisał(a)


Iwonka ,

jakie ładne przebarwienie jesienne
cudne jest. Mam nadzieję że za rok powtórzy taką kolorystykę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 08:03, 30 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Iwonka .....która rabata do totalnej zmiany ?

u mnie od wczoraj pada -niby z przerwami ,ale jest nieprzyjemnie ....podobno od piątku ma być ładniej -chciałabym jeszcze darni trochę pozrywać

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 08:29, 30 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
a u nas o dziwo ladnie, w nocy padalo i jak w pracy bylam, po poludniu wsadzilam 8 doniczek, zostalo mi jeszcze jakies 30 plus marcinki wegetujace od ub. jesieni w donicach. a potem jeszcze 3 przesadzania: klon Osakazuki, ktorego pożarla magnolia, przesadzenie choiny i wysadzenie jednego srebrnego świerka a w zamian posadzenie jodły znad oczka. sadzce zrobie jak bede miec nadmiarowy czas
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:30, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Magleska napisał(a)
Iwonka .....która rabata do totalnej zmiany ?

u mnie od wczoraj pada -niby z przerwami ,ale jest nieprzyjemnie ....podobno od piątku ma być ładniej -chciałabym jeszcze darni trochę pozrywać

Buziaki
Rabata pod jałowcami - ta między magnolią na środku zdjęcia a cyprysikiem po prawej. Tam jest prawie 3 metry długości rabaty do poprawy. Połowa z tego co tu jest na zdjęciu to rośliny... w doniczkach - przymiarki były. Tam jest jak na mój standard potwornie łyso.


Są na niej róże ale jest dla nich za ciemno więc się wypiętrzają mocno pod koniec sezonu w górę. Jest też na niej montana, którą masakrycznie przypala więc dla niej jest tam akurat za ciepło. Muszę więc montanę usunąć i przesadzić do cienia. Z różami nic nie zrobię bo nie mam gdzie je wcisnąć, trudno będą takie badyle, przynajmniej je z przodu podsadzę czymś zakrywającym łyse badyle. Centralnej róży chcę się pozbyć i wsadzić hortensję na pniu, która na balkonie w donicy mi wegetuje. Na razie zbliżeń nie robię bo tam fura doniczek powstawianych stoi i czeka na wsadzenie. Ale oczywiście aby to zrobić to trzeba inne roślinki wysadzić...
Zrobię zdjęcia w trakcie to zobaczysz o co chodzi bo przy kadrowanych zdjęciach z daleka to niewiele widać. A teraz pada więc raczej nie wyjdę ;( rano udało mi się trochę zdjęć cyknąć to zaraz wstawię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies