Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:25, 28 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny dziękuję zbiorowo! wysiłek znaczny. Dziś już sił brak i regeneracja potrzebna.

Kasiu - u ciebie też fajne plany widziałam pergolowe. Zaczęłam ci pisać i... usnęłam

Jolu nikogo do pomocy niestety nie było zadecydował przypadek - jadąc od ciotki weszłam do składu budowlanego i tam akurat mieli płyty o wymiarach, jakie mi były potrzebne i w cenie akceptowalnej. Na 2 razy zabrałam się z 12 płytami. Kamień miałam i leżał na podjeździe od kilku miesięcy i co chwila słyszałam, że przeszkadza i co z nim będę robić. A dopalaczem były lody orzechowe Edki są... wysokie. i w sumie tyle ich uroku. korona mała ale duże liście widać na tle tej zieleni. W szkółce je przypaliło słońce i boję się że u mnie też tak może być. Zdjęcie spróbuję zrobić na jakimś tle bo i sam pień na 2 palce. Tylko na razie nie mam siły ich przenieść

Aniu Różana - placyk w końcu powstał. Reszta planów z zimy też zrealizowana na razie zamknęłam się w 370 zł za placyk. Otoczaki i żwir pewnie jeszcze ze 120 zł wyjdą. U ciebie placyk większy będzie ale jak sami zrobicie... i jaka satysfakcja jest

Łucja - ja też z doskoku robiłam. W sobotę 3 godziny a w niedzielę w przerwach między śniadaniem, obiadem i kolacją pranie też było wieszane. I wszystko przy tzw. dniu odpoczynku.

Anulka - drzewa w końcu kupiłam. Tulipanowiec Edward Gursztyn. Jeszcze mi chodzi po głowie, żeby tą środkową Umbrę wysiudać i trzeciego Edka dać ale to nie w tym roku. Zobaczę jak posadzę i jak zimę przeżyją. A z kółkiem kombinacji było trochę. I z wężem latałam i potem ze złożoną już opaską plastikową. Miało być na linii do rogu tarasu i koła przed nim a trzeba było przesunąć bo właśnie z liniami rabat źle wychodziło. Jeszcze mi jeden pomysł chodzi po głowie na wykończenie tego kąta a właściwie osi widokowej. Taka kropka nad i

Aniu z raju - u mnie od planów do realizacji czasami długa droga - tu 3 lata kombinowałam co mi nie pasuje i co zrobić. Ale jak już wezmę się za robotę to lubię skończyć temat. Nawet jak po ciemku sprzątam jak wczoraj.

Ale powiem wam jedno - najgorszemu wrogowi nie życzę zrywania 6 letniej "darni" z kończyną, perzem i mniszkim z podłoża gliniastego. Koszmar ((
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:16, 28 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Iwona, o raju, ale kawał roboty odwaliłaś! Podziwiam szczerze!!! A wyszło bardzo dobrze - ten okrągły placyk jest świetny .
W ogóle masz bardzo fajnie zagospodarowany ogród.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Monia81 08:16, 28 sie 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Iwonko brawo Ty placyk pięknie wygląda
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
asiak 08:21, 28 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Super, bardzo mi się podoba
____________________
AsiaDziałeczka Asi
AngelikaX 09:24, 28 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka Ty Strongwomenko! Brawo Ty!
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AgataP 09:40, 28 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nie no miejsce pod ognisko ideał, bardzo podoba mi się takie na ruszcie.
Kupione czy robione? Długo użytkujecie?
____________________
Z Pszenicznej...
lojalna_ 09:49, 28 sie 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
inka74 napisał(a)
Samo koło - płyty i wypełnienie kamykami tymi co już mam w ogrodzie. Udało mi się idealnie kolor zgrać. Na razie trwają przymiarki i ciche dni z eM bo się obraził o likwidację jego kwadratu.

Tak to na szybko wygląda


O takie właśnie by mi przydały płyty idealne . Fajnie się dzieje )) czasami trzeba czasu buy trafić na to co się chce. U mnie też zawsze długa droga a powodów wiele )))

Ogród zachwyca ech
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
frezja 12:58, 28 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Fajny placyk powstał. Samodzielnie wykonany cieszy najbardziej. Ja sobie bardzo chwalę takie miejsce, bo też mam jeszcze z czasów "przedogrodowiskowych".
Ostatnio zakupiłam kociołek, który też tam wieszam i potrawy smakują o wiele lepiej niż w domu.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 13:32, 28 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczynki - dziękuję, ręce mam do ziemi i siłownia mi na najbliższy tydzień niepotrzebna ale wstępnie zadowolona jestem z efektu. Jeszcze tylko delikatna kosmetyka i zobaczymy jak będzie z użytkowaniem - czy nie trzeba będzie jeszcze kostki dołożyć aby trawa nie wchodziła do środka. Czas pokaże.

Monia - jakbyś nadal myślała o placyku u siebie - 3 m na samo ognisko i miejsce do stania, 4,8 m dodatkowo na wąskie ławki, huśtawki 5,5-6 m. Niestety to zajmuje miejsce ale ty placu masz.

Agatko - kupione oba elementy osobno w ciągu ostatnich 3 lat. Zaczęliśmy od paleniska i kijków do kiełbasek, potem był kociołek i w ubiegłym roku patelnia. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Warto większe palenisko mieć - tu 70 cm. Jak dla mnie brakuje jeszcze na nie pokrywki aby woda się nie lała jak nie chcemy go chować ale myślimy nad tematem. To co wisi to patelnia a mam jeszcze kociołek. Smak potrawy zupełnie inny. U nas sprawdza się zwłaszcza przy wszelkich spędach - wykarmia kociołek spokojnie 24-26 osób Jak potrzeba wyślę gdzie kupowaliśmy na mail. Porządna firma, cena do przeżycia.

Jola Lawendowa - płyty są piękne - 80x20 cm, seria Trawertyn Libetu. Jak będę miała aparat zrobię zdjęcia w słońcu. W podobnym klimacie mam donice - z szamotu. U mnie i czas i finanse i pomysł muszą dojrzeć. Jest jeszcze kilka marzeń do spełnienia ale już nie w tym roku. Na taras donice chcę zrobić nową i ściankę drewnianą z akacji, podobną drabinkę na front na różę. Elementy ozdobne do rogu pod jabłonkę sobie wymyśliłam, 2 podpory z metalu na róże pnące, oświetlenie drzew z tyłu...

Ewa - potwierdzam. Smak potraw zupełnie inny, mniam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 13:34, 28 sie 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jeszcze bardziej zachwycona jestem pomysłem . Co do płyt to tak podejrzewałam piękne
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies