Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Kordina 21:40, 13 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Przyleciałam zobaczyć czym nie mogłaś się pochwalić wcześniej
O jeżu (ogrodowy)! Jakie piękne, sprawdziłam wszystkie, najbardziej podoba mi się

Chiffon Parfait - jasny róż, pastelowy

King’s Day - no to jest CUDO!

Nancy Nora
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
lilarose 21:41, 13 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
u siebie nie zmieszczę, ale będziemy powiększać ogród przy naszym Domu Działkowca, to przyjdę do Ciebie podpytać, jakie odmiany kupować.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rojodziejowa 22:20, 13 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8499
Nie znam się na wielkości sadzonek. Pierwszy raz kupowałam golasy. Dwie poprzednie kupione w doniczkach i chyba żadna z karp by się do tych doniczek nie zmieściła. Najtańsze (Kelway’s Glorious) są największe (ostatnia fotka). Wszystkie opisane jako 3/5 oczek. Wyglądają tak:


Te pastele i biele mniej więcej maja być takie wg katalogu American Peony Society

choć wiadomo, fotki są różniaste na rożnych stronach, w rożnych fazach. No takie biele, kremy, niektóre liźnięte różem.

Kings Day jest mało fotek. Mam nadzieję, że będzie choć zbliżona do tego.


Edit: przy karpach położyłam skłądany metr - taki złożony ma długość 25cm.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 22:20, 13 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fotek nie będzie? Jestem osobiście zainteresowana
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 22:27, 13 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8499
lilarose napisał(a)
u siebie nie zmieszczę, ale będziemy powiększać ogród przy naszym Domu Działkowca, to przyjdę do Ciebie podpytać, jakie odmiany kupować.


Wiesz, że ja świeżak jestem Od razu z grubej rury 10 zamówiłam, ale zobaczymy, czy dam radę o nie ładnie zadbać - przede wszystkim posadzić odpowiednio szybko i na odpowiednią głębokość
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 00:40, 14 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Rojodziejowa napisał(a)
Cały dzień bez O! O maj gad!
A ja się chciałam pochwalić, że mi piwonie przyszły


No i mamy odpowiedź na pytanie czemu serwery padają Na przykład z nadmiaru wrażeń - piwoniowych
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:30, 14 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mój poprzedni post omsknął się lekko, są fotki
Sadzonki wydają się solidne, ważna jest ilość oczek, ale sam system korzeniowy też, więc myślę, że to porządne sadzonki Najtańsze najlepiej się rozrastają, tym zostaw najwięcej miejsca.
Ładny masz zestaw śmietankowy z kremem malinowym, mniam.
Ja kiedyś dostałam bukiet tak pięknych kremowych piwonii na imieniny, że od tego czasu szukam tego odcienia, ale ponieważ zdjęciom w necie ciężko wierzyć, trudno mi powiedzieć, czego szukam. Z Twoich fotek najbliższa byłaby chyba Solange.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:07, 14 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To już jestem pewna, że cena adekwatna do jakości.
Z niecierpliwością będę czekać na ich popis u Ciebie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 22:15, 14 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Rojodziejowa napisał(a)
Cały dzień bez O! O maj gad!
A ja się chciałam pochwalić, że mi piwonie przyszły

Skończyło się na dziesięciu sztukach. Największe karpy mają te najtańsze
Ale i gratisika dostałam.
Siedzą sobie teraz w garażu w wilgotnym torfie i czekają na odwilż

Brother Chuck
Chiffon Parfait
Colonel Owen Cousins
Kelway’s Glorious x3 -> prostopadle do rabaty lamelkowej
King’s Day -> ta idzie w rabatę retro jakoś ją tam muszę wkomponować
Mother’s Choice
Nancy Nora
Solange

Reszta prawdopodobnie pójdzie przed taras. Nawet jak kwitną krótko, to te ich liście mi się bardzo podobają i będą fajnie wyglądać jako pas zielonej masy. Wcisne tam może jeszcze czosnki...

Wszystkie piwonie uwielbiam, ale te dwie ostatnie na Twojej liście cudne są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:22, 14 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Rojodziejowa napisał(a)
Nie znam się na wielkości sadzonek. Pierwszy raz kupowałam golasy. Dwie poprzednie kupione w doniczkach i chyba żadna z karp by się do tych doniczek nie zmieściła. Najtańsze (Kelway’s Glorious) są największe (ostatnia fotka). Wszystkie opisane jako 3/5 oczek. Wyglądają tak:


Te pastele i biele mniej więcej maja być takie wg katalogu American Peony Society

choć wiadomo, fotki są różniaste na rożnych stronach, w rożnych fazach. No takie biele, kremy, niektóre liźnięte różem.

Kings Day jest mało fotek. Mam nadzieję, że będzie choć zbliżona do tego.


Edit: przy karpach położyłam skłądany metr - taki złożony ma długość 25cm.

Ładne zdrowe sadzonki, o sadzeniu wiesz. Pamiętaj by przy tak późnym sadzeniu dodatkowo od góry nakryć liśćmi trocinami czy co tam posiadasz co wiosną trzeba będzie usunąć. I o tym, że w zależności od odmiany miewają różne okresy kwitnienia, że jedne będą sztywne, a inne się położą pod ciężarem kwiatów i że nie wszystkie po kwitnieniu ładne liście miewają. Są takie co jesienią cudny kolor liści łapią, a są takie co już po kwitnieniu tracą mocno na urodzie liścia. Ale pewnie temat już zgłębiłaś i wiesz, które jak się zachować powinny
A i nie zdziw Się jak któraś zamiast pachnieć będzie śmierdzieć, tak też bywa. Ja się tak zdziwiłam właśnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies