Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

LIDKA 17:54, 01 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Asia posadź coś na obwódke warzywnika. lawendę, tawuły japońskie albo coś innego.
lub malutki żywopłocik. ten płotek jest nie w Twoim stylu. znaczy stylu domu i otoczenia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 18:16, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10049
LIDKA napisał(a)
Asia posadź coś na obwódke warzywnika. lawendę, tawuły japońskie albo coś innego.
lub malutki żywopłocik. ten płotek jest nie w Twoim stylu. znaczy stylu domu i otoczenia.

Bardzo zgrabnie to ujęłaś, Lidka . Popieram zdecydowanie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 18:50, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Mały przerywnik w rozważaniach płotkowych.
W końcu jakiś diy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 19:41, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10049
Fajowe!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 19:42, 01 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Rojodziejowa napisał(a)
Mały przerywnik w rozważaniach płotkowych.
W końcu jakiś diy


O jaaaaa. Zgapię. Znaczy nagonie męża. Czym wycięte te uchwyty.

To jest superancko elegancko wygodne.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 19:55, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
LIDKA napisał(a)


O jaaaaa. Zgapię. Znaczy nagonie męża. Czym wycięte te uchwyty.

To jest superancko elegancko wygodne.


Lidziu, najpierw otwornicą okrągłe dziury, potem wyrzynarką. Te otwory są na tyle duże, że można w jeden włożyć dwa narzędzia.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 21:14, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetny ten "uchwytnik" na narzędzia. Solidnie wygląda!

Przesłonę warzywnika możesz zrobić z rabarbaru, możesz też wysiać buraki liściowe. One rosną dosyć wysokie i są świetną ozdobą aż do przymrozków. Można wysiać szczypiorek wieloletni. Rusza już w marcu, w czerwcu pięknie kwitnie, a po ścięciu błyskawicznie odrasta i czasem powtarza kwitnienie. Da się też wykorzystać wieloletnie zioła. U mnie z jednej strony przesłoną są czarne porzeczki, a z drugiej melisa z miętą oraz szczypiorek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:30, 01 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Uchwytnik bajerancki
Płotek z recyclingu w tym przypadku (drzwiczki od starej szafy) też mi się nie widzi.
Chcesz przesłonę - Twoje prawo Hani pomysły dobre - podobne bym miała
Albo żywopłotek grabowy Mogę dać namiary - tylko ciężko się dogadać kiedy i w jakim stanie przyślą sadzonki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 23:35, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Tylko, że ten grab tak wolno rośnie… Wsadziłam w jednym miejscu i po roku go nadal nie widać…
No chyba, że kiepskie sadzonki były. Poza tym w razie zmian, to już wydaje mi się grubsza sprawa nie wyciągnąć i dać gdzie indziej… Ligustra już miałam zamawiać. Z niego wydaje mi się, że byłoby szybciej i dość tanio.

W sumie to i tak przydałoby mi się tam coś wyższego jako kawałek osłony dla dalii…

Buraki liściowe widziałam owszem ale jako element rabaty z kwiatami. Nie jako samą przesłonę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 23:43, 01 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Fajnie narzędzia uporządkowałaś Co do płotka jaka on ma wysokość? Bo można by za nim dalie posadzić, a przed nim np piwonie, dalie by się mogły wspierać, dla piwonii fajne tło. A warzywnika zza tego zestawu wcale nie będzie widać, tak samo jak dziur po daliach na jesieni No i gdyby miedzy piwonie posadzić coś na najwcześniejsze kwitnienia to by kwitło od wiosny do późnej jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies