Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Kordina 15:29, 01 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
tulucy napisał(a)
Ależ zazdraszczam Ja z zakupami muszę się wstrzymać mocno. Aż się wszystko wyklaruje.

Tak po moim szaleństwie zakupowym teraz się mocno opieram... o szafę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 15:32, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
Będzie chyba DIY. Sprzątam przygarażowy pierdolnik. Przyszło mi do głowy, że z drewnianych drzek do starej szafy mogę zrobić płotek…
Tylko jakoś muszę drzewo odpowiednio potraktować. To jest lakierowane.. czym muszę ten lakier zedrzeć?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 15:53, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Asia, a w jakim celu ten płotek?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 15:54, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
Za plotkiem bedzie czesc warzywna. Tam gdzie trampolina szklarnia. Jak ogarne to co mam do ogarniecia w ogrodzie to rozrysuję

Na razie palcem po komorce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 15:55, 01 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
Ja bym nie zdzierała, szkoda czasu i energii, ale potraktowałabym lekierobejcą ogrodową, tylko troszkę trzeba by było zmatowić papierem ściernym. Możesz przedłużyć żywotność w ogrodzie i przykręcić nóżki ("ołówki" z ostrym końcem drewniane lub jakieś metalowe), żeby nie miały kontaktu bezpośredniego z ziemią
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 15:59, 01 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Nie mam warzywnika już, ale przyznam, ze nie rozumiem idei zasłaniania go… Warzywnik może wszak być ozdobą samą w sobie. Zobacz jaki piękny warzywnik ma Hania-Gruszka albo jak można pieknie zagospodarować miejsce z warzywnymi skrzyniami (tu akurat nie podpowiem u kogo, bo nie pamietam ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 16:00, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
Kordina napisał(a)
Ja bym nie zdzierała, szkoda czasu i energii, ale potraktowałabym lekierobejcą ogrodową, tylko troszkę trzeba by było zmatowić papierem ściernym. Możesz przedłużyć żywotność w ogrodzie i przykręcić nóżki ("ołówki" z ostrym końcem drewniane lub jakieś metalowe), żeby nie miały kontaktu bezpośredniego z ziemią


Taki miałam właśnie pomysł z tą lakierobejcą, tylko nie wiedziałam, czy to ma na warstwie lakieru rację bytu. A przytwierdzilabym troche nad ziemia do sluokow osadzonych w tych metalowych kotwach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 16:04, 01 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
Ja jestem za wykorzystywaniem oczywiście sensownym przedmiotów niepotrzebnych w domu i nadawaniu im drugiego życia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 16:26, 01 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Warzywnik nie zawsze wygląda dobrze i nie chodzi mi tylko o to że zarośnie chwastem. Np ogórki mają tendencję do przesychania pod koniec wegetacji, tak samo cebula. A jak ci jakiś szkodnik wejdzie to też przestają wyglądać, np kapustne. Moim zdaniem ładny warzywnik to mit szczególnie jak mały nie jest. Oczywiście można sprawić by był ładniejszy ale ozdobą to chyba nigdy nie będzie. Ewentualnie można sadzić tylko to co ładnie wygląda ale chyba nie o to chodzi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makao 17:43, 01 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4599
Dorii napisał(a)
Warzywnik nie zawsze wygląda dobrze i nie chodzi mi tylko o to że zarośnie chwastem. Np ogórki mają tendencję do przesychania pod koniec wegetacji, tak samo cebula. A jak ci jakiś szkodnik wejdzie to też przestają wyglądać, np kapustne. Moim zdaniem ładny warzywnik to mit szczególnie jak mały nie jest. Oczywiście można sprawić by był ładniejszy ale ozdobą to chyba nigdy nie będzie. Ewentualnie można sadzić tylko to co ładnie wygląda ale chyba nie o to chodzi.

Prawda. A ja miałam kiedyś cukinie wsadzone i przez większość sezonu miał mączniaka. Nie było szans na oprysk bo owoce były. Plus był taki ze owocom mączniak nie przeszkadzało i rosły pięknie no ale liscie ozdobą nie były żadną.

No ale niektórymi udaje się te warzywniaki pięknie prowadzić ale nie wiem jak oni to robią
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies