Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 14:52, 22 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
U nas już teraz powoli temp ma rosnąć. Codziennie na plusie i noce bez mrozów. Planuję zatem w niedzielę obskoczyć ogród miedzianem. Najbardziej cieszy mnie to, że choć strasznie się ta wiosna ociąga, to w prognozach nie zapowiadają już przymrozków, no i ma nie być zimnych ogrodników, jupi! (źródło: accuweather)

Pokornie opieram się jeszcze obsadzaniu wiosennych donic. Te bratki i stokrotki, które widziałam do tej pory jakieś skromniutkie były. Może w końcu jutro coś lepszego dorwę.

W tym roku pierwszy raz będę cięła danicę. Oby mi jakieś szkarady nie wyszły, bo to frontowa rabata. Ogólnie to żałuję, że je akurat tam wsadziłam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
AngelikaX 14:55, 22 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Będzie dobrze prze Pani, jak się za dużo utnie, odrośnie... to nie zęby
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
_Martini_ 15:02, 22 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Angelika, a Ty kiedy tniesz? Masz jakiś konkretny termin? Myślałam, żeby ciachnąć jak już będę cięła bukszpany, za jednym zamachem.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 17:41, 23 mar 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Tym prognozom na więcej niż 3 dni do przodu to ja nie wierzę
Ale fajnie by było gdyby kwiecień był ciepły.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 09:15, 24 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Edyta, masz rację, tylko taka prognoza jest wiarygodna. Accuweather raczej się sprawdza, ale i tak trzeba brać margines. Dzisiaj miało być już nieźle, no i jak na razie na to się zapowiada. Czekam zatem na jutrzejszą ciepłą niedzielę +11.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 09:22, 24 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzisiaj zrobiłam poranny obchód i wróciłam happy Zdaje się, że wszystko zielone ruszyło i zaczyna przyspieszać. Strasznie mnie cieszą wszystkie cebulowe i bylinowe kły.

Plan na dziś: wyczyścić byliny, wypielić w kilku miejscach, bo wszystkiego nie dam rady, przyciąć resztę wrzosów i lawendy, zdjąć osłonę z magnolii.

Pytań za to mam całkiem sporo:
Czy można rozgarniać kopczyki róż?
Kiedy mogę przesadzić orliki, jarzmianki, zawilce i clematisa?
Co zrobić z suchymi liśćmi na clematisach, których się nie tnie? One odpadną??
Co zrobić z klapniętymi ciemiernikami i niezapominajkami?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
violaskom 13:35, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Martynko z przyjemnością przespacerowałam się po Twoim ogrodzie. Super to wygląda, jak za każdym zdjęciem ogród dojrzeje. Całkiem fajna kolekcja róż. Masz bardzo ładny ogród.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
koliber 13:42, 24 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Ależ u Ciebie jest pięknie

Będę stałą bywalczynią Twojego ogrodu, jeśli pozwolisz
____________________
Zielona przestrzeń
_Martini_ 17:05, 24 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziewczyny, miło mi Was gościć, zapraszam, zapraszam
Tak, ogród dojrzewa, ciągle coś tam jeszcze zmieniam, ale chyba na tym polega ogrodnictwo

Właśnie wróciłam. Plecy mi chyba odpadną, ale z przyjemnością stwierdzam, że wszystko mam już pociachane.
Mam nerwa na sprzątanie po ciętych trawach. U Was też taki robią bałagan?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasya 17:13, 24 mar 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
No właśnie, koniecznie muszę kupić stokrotki i doprowadzić donice do porządku oby ciepło było
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies