Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Anda 19:44, 11 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Kopczyki na rozach jeszcze zostaw, zwlaszcza tych sadzonych jesnienia

Sliczne przabisniegi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasja83 20:34, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
_Martini_ napisał(a)

Tyś jest winna moim wizjom! Tyś mnie natchnęła swoimi zdjęciami!
Nie stworzę ogrodu tajemniczego, bo nie mam na to warunków, ale chociaż namiastkę bym chciała na dwóch rabatach.
Już postanowiłam: hosty, paproć, orliki, jarzmianki, zawilce, bukszpan, żeby coś tam zawsze było poza sezoneiem. Jeszcze lukam w necie podobne klimaty, ale tak to z grubsza zamierzam obsadzić.

Ale będzie klimacisko
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Zana 20:49, 11 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
_Martini_ napisał(a)

Tyś jest winna moim wizjom! Tyś mnie natchnęła swoimi zdjęciami!
Nie stworzę ogrodu tajemniczego, bo nie mam na to warunków, ale chociaż namiastkę bym chciała na dwóch rabatach.
Już postanowiłam: hosty, paproć, orliki, jarzmianki, zawilce, bukszpan, żeby coś tam zawsze było poza sezonem. Jeszcze lukam w necie podobne klimaty, ale tak to z grubsza zamierzam obsadzić.


Masz tę przewagę, że już masz brzozy a ja mam zamiar je dopiero posadzić, żeby stworzyć coś w tym klimacie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kamila66 12:32, 12 mar 2018


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
_Martini_ napisał(a)
A mnie właśnie olśniło, że mam jeszcze jedno zacienione miejsce do zagospodarowania. A raczej do poprawki. Na pewno wyrzucam ostatecznie trzmielinę. Nie podoba mi się i nie komponuje z resztą. Tym razem eM nie będzie miał nic do gadania. I tu pytanie: czy mogę coś wsadzić między barwinka?

Martyna to jest masakra jak ogród "nasz" różni się od wizji eMa
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
_Martini_ 13:12, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Anda napisał(a)
Kopczyki na rozach jeszcze zostaw, zwlaszcza tych sadzonych jesnienia
Sliczne przabisniegi

Te przebiśniegi są mi szczególnie drogie, bo mam od koleżanki, która w tym roku nie mogła być z nami w pracy
Drżę o te róże, żeby nic mi nie padło. Kiedy będą mogła spokojnie je odsłonić? W tych kopczykach wychodzą tulipany
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 13:13, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kasja83 napisał(a)

Ale będzie klimacisko

Taaaa, za jakieś trzy lata, zanim się kępy rozrosną.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 13:15, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zana napisał(a)


Masz tę przewagę, że już masz brzozy a ja mam zamiar je dopiero posadzić, żeby stworzyć coś w tym klimacie

I tu się mylisz moja droga! Brzozy mam za huśtawką, a ja planuję rabatę, gdzie jeszcze ich nie mam. Tak więc równo startujemy Właśnie dzwoniłam do dwóch szkółek. W jednej nie mają, a w drugiej mają, ale pan nie wiem za ile, jakie wysokie itp. Jakiś niedoinformowany.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 13:17, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kamila66 napisał(a)

Martyna to jest masakra jak ogród "nasz" różni się od wizji eMa

Kamila, na szczęście mój eM nie ma żadnej wizji On po prostu uważa takie wyrzucanie za marnotrawienie i za wszelką cenę chce gdzieś te trzmieliny przesadzić. A ja ich nie chcę wcale. Przygarnie je moja teściowa, więc po bólu
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 13:18, 12 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
_Martini_ napisał(a)

Iwonka, a Ty masz bergenię jak dobrze pamiętam. I nie zjadają jej ślimaki? Bo czytałam, że lubią jej liście. A kwiat mi się podoba.

U mnie piaszczysta ziemia, to ślimaki tylko te w skorupkach. Trochę powiedzą sobie, ale ogólnie bergenia bardzo dobrze wygląda, zwłaszcza do roślin o drobnych kostkach - w ramach kontrastu faktur u mnie fajnie komponuje się przy rozach, a w drugim miejscu mam z Marcinkami
Oba zestawienia mi się podobają. Z szałwią tez moze fajnie wyglądać.
____________________
Ogródek Iwony II
patrycja 15:43, 12 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Martynko

Czy w Gnieźnie dostanę gdzieś korę sosnową luzem?
W workach gdzie kupię najtaniej? W casto są po 8zł.
Masz może jakiś namiar na inną?
____________________
Patrycja mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies