Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Anda 16:08, 12 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
_Martini_ napisał(a)

Te przebiśniegi są mi szczególnie drogie, bo mam od koleżanki, która w tym roku nie mogła być z nami w pracy
Drżę o te róże, żeby nic mi nie padło. Kiedy będą mogła spokojnie je odsłonić? W tych kopczykach wychodzą tulipany


Kopczyki mozesz wymyc strumieniem wody z weza (wtedy nie uszkodzisz mlodych przyrostow) jak juz beda mialy duze przyrosty. Jak pogoda sie uspokoi i przymrozki nie beda schodzic ponizej -5 stopni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
_Martini_ 17:31, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Iwonko, o bergenii zatem pomyślę na tę drugą rabatę. Usunę stamtąd trzmielinę, to będzie miejsce na brzegu rabaty.

Pati, nie ma u nas kory na luz. Też tak chcieliśmy kupić. My też zwykle kuoujemy w casto lub w mrówce.

Ewa, no właśnie jeszcze te przymrozki zapowiadają, więc poczekam. Widzę jednak, że przez zimę te kopczki same z siebie opadły (robiłam z ziemi). Mam też nadzieję, że nie ugotują mi się magnolie pod otuliną. Lekko ją wczoraj poluzowałam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
kamila66 19:02, 12 mar 2018


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
_Martini_ napisał(a)

Kamila, na szczęście mój eM nie ma żadnej wizji On po prostu uważa takie wyrzucanie za marnotrawienie i za wszelką cenę chce gdzieś te trzmieliny przesadzić. A ja ich nie chcę wcale. Przygarnie je moja teściowa, więc po bólu

Mój eM widzi tylko iglaki, żurawki i hosty to kapusta w jego oczach haha
Na szczęście zaczął zauważać też ich wady, przez moje marudzenie i wytykanie uschniętych miejsc, marudzenie starannie pielęgnuję
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
_Martini_ 19:56, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kamila66 napisał(a)

Mój eM widzi tylko iglaki, żurawki i hosty to kapusta w jego oczach haha
Na szczęście zaczął zauważać też ich wady, przez moje marudzenie i wytykanie uschniętych miejsc, marudzenie starannie pielęgnuję

Podchwycę temat hosty... czy długo w sezonie masz takie właśnie puste miejsce tam gdzie ma się pojawić hosta? Bo planuję je pod brzozami, ale chciałabym, żeby ta rabata była cały czas pełna no powiedzmy tak od maja.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:18, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziewczyny, teraz mam zagwozdkę jak rośliny na tej rabacie rozplanować. Na razie orliki są rozsypane po całości, z lewej jest runianka, a z prawej ciemierniki. Jest kilka jarzmianek i zawilce na brzegu rabaty. Chcę dosadzić bukszpan, paproć i hosty. Czy powinnam sadzić dużymi grupami? Ale czy wtedy na rabacie nie będzie okresowo pustych miejsc, których chcę uniknąć? Dodam, że rabata jest długa, ale wąska.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zana 21:02, 12 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
_Martini_ napisał(a)

I tu się mylisz moja droga! Brzozy mam za huśtawką, a ja planuję rabatę, gdzie jeszcze ich nie mam. Tak więc równo startujemy Właśnie dzwoniłam do dwóch szkółek. W jednej nie mają, a w drugiej mają, ale pan nie wiem za ile, jakie wysokie itp. Jakiś niedoinformowany.


A to jak już dzwonisz w sprawie brzóz to będziesz pierwsza. U mnie to nie taka prosta sprawa, najpierw muszę piach zamienić w coś w czym te pozostałe rośliny będą chciały rosnąć. Tak więc jak mi się uda w tym sezonie chociaż posadzić brzozy to będzie dobrze. No to będę śledzić Twoje poczynania, coś tam może uda mi się doradzić, a coś może zgapię z gotowca.

Hosty wystawiają kły w zależności od pogody w okolicach połowy kwietnia, ale widać je na rabacie dopiero z początkiem maja. Ale potem to już rosną w oczach.
Pokaż zdjęcie tego miejsca.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
_Martini_ 21:11, 12 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Anulka, jak to chcesz zgapiać ode mnie? To ja chciałam, w razie zaćmienia umysłu, zaglądać do Ciebie
Zdjęcie wstawię, jak ogarnę to miejsce z suchych liści. Teraz jest mega pusto.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zana 21:25, 12 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A dlaczego miałabym nie zgapiać? Przecież to dla mnie też będzie eksperyment taka rabata. Wizja jest, ale efekt z realizacji niestety często rozmija się z wizją, ha! Już to przerobiłam na kilku pomysłach, tak więc cały czas człek się uczy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
_Martini_ 08:38, 13 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zana napisał(a)
A dlaczego miałabym nie zgapiać? Przecież to dla mnie też będzie eksperyment taka rabata. Wizja jest, ale efekt z realizacji niestety często rozmija się z wizją, ha! Już to przerobiłam na kilku pomysłach, tak więc cały czas człek się uczy.

Myślisz, że jak pozbieram rośliny, które chcę tam posadzić, poustawiam doniczki, poprzymierzam i ostatecznie wsadzę, to coś jeszcze może mnie zaskoczyć? Wiem, wiem, też przerabiałam te wizje pińcet razy. I tak od wizji ogrodu iglakowo-japońskiego (brrrryyyyy) skończyłam na różanym
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:39, 13 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Straszą wszędzie sporymi mrozami i zastanawiam się czy nie przykryć cebulowych, które wyłażą teraz na potęgę. Bym się zaryczała, gdyby je szlag trafił. Będziecie przykrywać?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies