Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Anda 19:00, 04 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Bardzo fajny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MagdaBaj 19:47, 04 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Współczuję kilingu ale mam to samo jak patrzę na ilość ślimaków w skorupkach u siebie. Łączę się w bólu")
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
_Martini_ 20:32, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A co Ci zjadają ślimaki? Ja w tym roku przygarnę do swojego ogrodu hosty i ponoć one są ich przysmakiem.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MagdaBaj 20:47, 04 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Mnóstwo ich zawsze w hortensjach i rododndronie. Ale szoku doznałam ile ich w ziemi było przy przekopaniu rabaty.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
jolanka 20:58, 04 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Wrrrr, robactwo wszędzie U mnie ogromne ilości mrówek no i oczywiście mszyc Zwlekałam z opryskiem ale chyba trzeba będzie zaprosić panią chemię
Też w tym roku będzie u mnie więcej host, nie wiedziałam, że ślimaki je lubią
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
MagdaBaj 21:04, 04 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
No właśnie co z tymi mrówkami? Czy można coś z nimi zrobić, kiedy blisko są rośliny? Dziś sadziłam cisy i chyba w doniczce też były. Chemia wtedy w ruch czy jak?
A do kiedy na mszyce można psikać i topsinem na buksy?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
anbu 21:10, 04 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hmmm co to ten killing?

edit:

A już kumam, nie mów że ich butem tak...
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zagajanka 21:12, 04 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ślimole wprost uwielbiają hosty, szałwie, dalie, młode lilie, liście irysów...

Podsypałam troszeczkę niebieskich smakołyków pod wszystkie te roślinki - następnego dnia już było widać, ze działają...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 21:15, 04 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
MagdaBaj napisał(a)
No właśnie co z tymi mrówkami? Czy można coś z nimi zrobić, kiedy blisko są rośliny? Dziś sadziłam cisy i chyba w doniczce też były. Chemia wtedy w ruch czy jak?
A do kiedy na mszyce można psikać i topsinem na buksy?

Ja sypie takie malutkie granulki kupowane w ogrodniczym. One zabierają je do mrowiska i... killing Można przy roślinach.
Na mszyce nie ma terminu psikania, pryska się kiedy są mszyce. Tak samo bukszpany, kiedy jest taka potrzeba. Będę np pryskać jutro bo dzisiaj nie zdążyłam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 21:33, 04 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Takimi długimi wszelakimi karmię kury sąsiadów, są mi wdzięczne bardzo i na mój widok już biegną do płotu
Ślimory w skorupkach to pikuś w porównaniu do tych bez skorupek. Niestety te to potrafią zeżreć do cna całą roślinkę. Ostróżki mi tak kiedyś wykończyły.
Mszycy mam na tyle mało, że odwalam ręczne czyszczenie różyczkom.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies