Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 08:46, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
paulina_ns napisał(a)
I ja się zachwycam trzcinikiem on taki niski rośnie? U mnie też pełno mrówek, zwłaszcza w piwoniach, ale tak mam co roku i nie zauważyłam,żeby im szkodziły, więc nie stosuje nic. Robactwa współczuję, ale zawsze coś musi się dziać w ogrodzie, u mnie większość róż mszyce zaatakowały oprysk już zrobiłam.

Myślę, że na wysokość to tyle, ile napisałam. Z kłosami był mi mniej więcej do pasa, nie mierzyłam. Mi się podobają fontannowe liście, o taki pokrój mi chodziło.
Wczoraj nie byłam w ogrodzie. Zaraz jak wyjdę, pójdę sprawdzić czy z różami wszystko ok.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:47, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
anbu napisał(a)

Spróbuj na te wredziole roztwór tymolowy działa

To ja w kuchni stoję, jak już muszę, a tu robaczkom herbatki będę gotować
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:50, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)

Oprocz wymienionych slimaki lubia tez ostrozki i jezowki
Niebieskie granulki sa w kazdym ogrodniczym, w marketach budowlanych tez. Jest np Snacol.

Muszę porozmawiać poważnie z dziećmi, bo oni "kolekcjonują" ślimaki i zdarza im się zostawiać te pudełka przy bramie. Stamtąd już niedaleko do jeżówek.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:51, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
tulucy napisał(a)
Kury jak kury, ale sąsiad z wdzięczności za dokarmianie jenwentarza (sypiemy im jeszcze trawę po koszeniu i wszelkie chwasty) podrzuca co jakiś czas po paręnaście jajków

I wszyscy zadowoleni, taka współpraca się opłaca
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:55, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)
Jak tam córy urodziny się udały ? Wszystkiego najlepszego dla niej Tak w ogóle

A dziękujemy! Wszystko się udało, choć liczyłam, że może wreszcie w tym roku posiedzimy w ogrodzie. Pogoda od wielu lat nie pozwala. Córa uradowana z prezentów, rolki i fiszka, a ja cała blada jak ona na te sprzęty wsiądzie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasia_CS 10:04, 06 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)

To ja w kuchni stoję, jak już muszę, a tu robaczkom herbatki będę gotować


O to ja wczoraj się wreszcie zebrałam i zrobiłam OW i było pryskanie buksow z obwodek, bo one w podejrzanym stanie kupione i trzeba troche podratowac. Yroche tez skapnęlo jezowkom, różom, które miewały mączniaka.

A fiszkę musialam sobie wygooglac, bo jeszcze u nas nie ten etap
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
_Martini_ 19:22, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia, nawet niekoniecznie mi ten skrót OW coś mówi tylko tyle, że ekologiczny .

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MagdaBaj 19:25, 06 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Mnie też ostatnio córka mówiła, że ślimaki do przedszkola zabierze do szatki bo Małosia zbiera, hehehe...Akcja ze ślimakami widać zakrojona na szeroką skalę heheh
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
_Martini_ 19:25, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Miałam cały weekend zajęty, aż się zapomniałam pochwalić swoją piątkową zdobyczą. Bardzo mi się podobają te dzwoneczki kokoryczki. Wsadziłam te sadzonki na rabacie brzozowej.



A tu jeszcze takie cuś



____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:27, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MagdaBaj napisał(a)
Mnie też ostatnio córka mówiła, że ślimaki do przedszkola zabierze do szatki bo Małosia zbiera, hehehe...Akcja ze ślimakami widać zakrojona na szeroką skalę heheh

Nooo, zbieranie ślimaków, motyli, biedronek... ulubione zajęcie moich dzieci
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies