Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 08:46, 05 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Basinkowo napisał(a)
Na mrówki można też podsypać proszek do pieczenia

Wypróbuję. Rok temu miałam ten proszek, o którym pisała Jolka i wspomagałam się zwykłą solą. Najgorsze, że one do chaty wchodziły i przech chwilę miałam białe progi.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zana 08:52, 05 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Guernsay Cream to jeden z nielicznych powojników, który wręcz powinien rosnąć w miejscu ocienionym, nie lubi pełnego słońca.
Że Ty gąsienice na pole wynosisz to już mi słów brak jak to skomentować. U mnie w ubiegłym roku też grasowały, zeżarły calusieńkie parzydło, kurcze nie zajrzałam do niego teraz, wydawało mi się, że to jeszcze za wcześnie na tę robale.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mira 09:02, 05 maj 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytam o wszelkich plagach - to zaczyna się. Mrówki lubią sucho mnie wnerwiają ale ja im na chodnik leję wodę i to je wkurza.

O niezapominajkach napisałam u mnie - kolor nie do utrzymania i tak będą niebieskie.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paulina_ns 09:04, 05 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
I ja się zachwycam trzcinikiem on taki niski rośnie? U mnie też pełno mrówek, zwłaszcza w piwoniach, ale tak mam co roku i nie zauważyłam,żeby im szkodziły, więc nie stosuje nic. Robactwa współczuję, ale zawsze coś musi się dziać w ogrodzie, u mnie większość róż mszyce zaatakowały oprysk już zrobiłam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
anbu 11:11, 05 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
_Martini_ napisał(a)

Jak tej butem, to po kfiotkach bym musiałam skakać Moja rabata brzozowa jest teraz na pół łysa przez te wredziole.

Spróbuj na te wredziole roztwór tymolowy działa
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zagajanka 13:57, 05 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

Z wyżej wymienionych posiadam w swym inwentarzu jedynie hosty. Trzeba jednak wroga bacznie wypatrywać. Jak się te niebieskie przysmaki nazywają?

Oprocz wymienionych slimaki lubia tez ostrozki i jezowki
Niebieskie granulki sa w kazdym ogrodniczym, w marketach budowlanych tez. Jest np Snacol.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 20:37, 05 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kury jak kury, ale sąsiad z wdzięczności za dokarmianie jenwentarza (sypiemy im jeszcze trawę po koszeniu i wszelkie chwasty) podrzuca co jakiś czas po paręnaście jajków
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 20:40, 05 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jak tam córy urodziny się udały ? Wszystkiego najlepszego dla niej Tak w ogóle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
_Martini_ 08:36, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zana napisał(a)
Guernsay Cream to jeden z nielicznych powojników, który wręcz powinien rosnąć w miejscu ocienionym, nie lubi pełnego słońca.
Że Ty gąsienice na pole wynosisz to już mi słów brak jak to skomentować. U mnie w ubiegłym roku też grasowały, zeżarły calusieńkie parzydło, kurcze nie zajrzałam do niego teraz, wydawało mi się, że to jeszcze za wcześnie na tę robale.

Bardzo ładny ten powojnik. Taki mógłby być, w sumie to o kolor nie chodzi, byle liście ładnie zakryły co trzeba.
Gąsieniczki, co zostały poczestowane chemią prawie bym opłakiwał, bo myślałam, że to motyle. Jak o nich piszecie, to już mi ich tak nie żal

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:39, 06 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mira napisał(a)
Czytam o wszelkich plagach - to zaczyna się. Mrówki lubią sucho mnie wnerwiają ale ja im na chodnik leję wodę i to je wkurza.

O niezapominajkach napisałam u mnie - kolor nie do utrzymania i tak będą niebieskie.

Pozdrawiam

O wodzie nie pomyślałam. Mogłam je na tym chodniku po prostu spłukać, a ja sypałm kopce z soli.
Niezapominajki, magiczne kwiaty
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies