Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 17:51, 05 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zdjęcie zdjęciem, zobaczymy na żywo

Czy zawilce sadzone jesienią powinny już wychodzić? Sadziłam odmianę Bride. Mam nadzieję, że nie wsadzilam do góry nogami .
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 17:58, 05 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
_Martini_ napisał(a)
Aga, nie wiem, nie było nazwy, po prostu liriope muscari, a sugerowałam się obrazkiem. Była tez "big blue" ale za wysoka i spicata. Moja ma mieć wg opisu 25cm i ma tak wyglądać


moja liriope też chyba taka. Ja ją przytargałam kilka lat temu z Holandii i nie zostawilam sobie ulotki niestety.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 17:58, 05 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Moje zawilce jeszcze milczą...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 18:26, 05 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda70 napisał(a)
Moje zawilce jeszcze milczą...

To w sumie dla mnie dobra wiadomość. Mam jednak nadzieję, że lada chwila się pokażą, bo inaczej nie będę wiedziała gdzie wkopywać brzozy.
Wypatrzyłam w ogrodniczym akurat potrzebne mi sztuk 3 rowniutkie, po 80zł, ale nie było metki czy to na pewno doorenbosy. Trochę się waham czy wierzyć pani na słowo, choć nigdy się tam nie zawiodłam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anna_t 18:53, 05 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
_Martini_ napisał(a)
A teraz nowy projekt - miejsce centralne w ogrodzie na stół i krzesła.
Proszę, pomóżcie dziewczyny zaplanować roślinność wkoło. Miejsce słoneczne. Jakiś tam szkielet mam w głowie, chciałabym, aby w sezonie nie było przestojów w kwitnieniu, tzn. żeby zawsze coś kolorowego cieszyło oko. (nie patrzymy na trawnik - tragedia)


jakie róże tam planujesz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
_Martini_ 18:59, 05 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jeszcze nie wiem. Nawet jeszcze nie zdecydowałam czy na pewno róże. Stawiam jednak na coś długo kwitnacego stąd taki pomysł.
Widzisz rabatę obok huśtawki? To będzie różanka, tam mam raczej rozplanowane. Ale z tym kwadratem na środku mam kłopot.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 19:21, 05 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
a wejscie na ten taras b ędzie tam gdzie czerwone napisy?? Obok??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 20:23, 05 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tak, po prawej stronie. Bedzie też wyjście w lewym górnym, żeby latwo było do grilla przejść, a trzecie wyjście w prawym górnym na hustawkę. Z tego mogę zrezygnować, gdyby nie wyglądało dobrze.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
bleebla 20:50, 05 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
_Martini_ napisał(a)

To w sumie dla mnie dobra wiadomość. Mam jednak nadzieję, że lada chwila się pokażą, bo inaczej nie będę wiedziała gdzie wkopywać brzozy.
Wypatrzyłam w ogrodniczym akurat potrzebne mi sztuk 3 rowniutkie, po 80zł, ale nie było metki czy to na pewno doorenbosy. Trochę się waham czy wierzyć pani na słowo, choć nigdy się tam nie zawiodłam.


A jak panią z ogrodniczego spytałaś:

a) przepraszam, czy to doorenbosy?
b) przepraszam, jaki to gatunek brzozy?



Moje zawilce jeszcze nie wychodzą.
____________________
Aga - Mała eLeczka
_Martini_ 21:02, 05 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Aga, czekamy zatem na zawilce. Doczytalam, że na pewno dobrze wsadziłam swoje i o dobrej porze. "Martyna, ćwicz cierpliwość"

Ja nawet tej pani o brzozy nie zapytałam, tłok przy kasie, pani jedna się uwijała jak mrówka, dałam spokój. Ale wrócę tam, już jutro i się dowiem
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies