Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Toszka 12:14, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Emuś pracował pod Lilakiem i pomimo okularów nadział się na gałązkę...Okiem nadział... było uszkodzenie rogówki i ostra infekcja, bo lilak gałązek przeca nie umył
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 13:25, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
To teraz Toszko nie dziwię się Twojej niechęci do nich.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
anna_t 13:33, 07 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja mijam takiego wielopniowego lilaka na mojej ulicy i jest super, tylko sasiedzi raczej chelsea nie oglądają i brzydko pod nim mają
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 13:55, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zoja napisał(a)
To teraz Toszko nie dziwię się Twojej niechęci do nich.


Tu cię zaskoczę, bo mam do nich wielki sentyment i uwielbiam je. I gdybym miała ustawny ogród ze 2-3tys. metrów to bym szpaler zrobiła ale jako drzewek.
W mniejszym ogrodzie uważam, że szkoda miejsca, zwłaszcza, że sporo lilaków rośnie przy drogach. Takie samo mam zdanie o budlei, która wprawdzie w Polsce nie rośnie pospolicie jak bez, ale w Belgii, Holandii zastępuje nasze lilaki i rośnie wszędzie gdzie się da. Krzaki po 2-3 metry.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 13:58, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Faktycznie zaskoczyłaś ale pozytywnie
ja budlei nie lubię - jakoś nie dostrzegam jej uroku...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
makadamia 14:41, 07 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszko - a jakbym właśnie w ten sposób prowadziła tego lilaka - jako drzewko, to mogłabym go posadzić obok tego żywopłotu cisowego? Odrosty bym usuwała, tylko czy korzenie nie zaduszą tych cisowych?
Chociaż, skoro u mojego taty cisy rosną przy samym pniu dęba i jako jedne z niewielu dają sobie tam radę, to chyba i bza wytrzymają?

Pozostaje pytanie, czy taki bez nie przeszkodzi w cięciu cisa, ale to chyba zależy od odległości.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 15:17, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
co mam ci napisać jak ty sobie sama dałaś odpowiedzi?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 20:38, 07 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Przeczytałam

Fajny wątek

Niestety trochę cię powkurzam i powiem, że też oddaję głos na kominek

Wysyłam pw
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
makadamia 09:23, 08 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)
co mam ci napisać jak ty sobie sama dałaś odpowiedzi?


to mi wystarczy

[tak to jest, jak zamiast najpierw pomyśleć a potem pisać, robię obie te czynności jednocześnie]

Wróćmy do mojej nieszczęsnej rabaty

Najpierw nieco dokładniejsze zdjęcia:

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:37, 08 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ciągle oswajam się z myślą zrobienia żywopłotu. Czy jakbym posadziła np.: cisa wojtka, to żywopłot byłby trochę mniej... solidny niż z hicksii?
Chcę tylko zrobić ekran dla roślin - najlepiej zimozielony, ale nie chce żeby mi zabierał dużo miejsca na rabacie ani żeby zabierał słońce.

No i tutaj muszę chyba przyznać się do drugiego pomysłu, ktory mi kiełkuje
Tego w planach nie było i nawet z mężem go nie omawiałam, więc cicho sza.
Kombinuję, czy pozbycie się całego rzędu tych tui to byłby dobry pomysł.

Jak tato je sadził, to o odmianach nikt nie miał pojęcia, i tym sposobem w zasadzie każda jest inna.
Ta, którą widzicie na zdjęciach wyżej to strasznie brzydki, rzadki drapak.
Za furtką rośnie z kolei jakiś kolos, potem cis nn, potem jakaś kolumnowa tuja, potem jakaś ta tuja co mi obsycha od dołu i pewnie i tak trzeba będzie się jej pozbyć, a potem jakieś dwie całkiem przyzwoite, ze złotymi igłami.
A przy samym kompostowniku znowu cis.




Na drugim zdjęciu, pomiędzy kolosem a obsychającą tują rośnie ta kolumnowa, która dla mnie jest idealna:
wąska, mało miejsca zajmuje, gęsta i ma idealną wysokość - tylko tyle, aby zasłonić dach i nic wyżej. Najchętniej bym ją skserowała
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies