Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

roma2 17:13, 09 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
. Rozumiem. Z sąsiadami mam mało doswiadczeń. U sąsiada (na granicy, ale to nie jego wina, bo tak działka olbrzymia podzielona i do sprzedaży była wystawiona) rośnie baaardzo stary modrzew i baaardzo stara jakaś dzika śliwa. Nic na swojej działce nie robią, oprócz koszenia pseudo trawnika. Z tym koszeniem też zachwostka. Stary mieszczuch czyli ja, wiedziałam, że sąsiadów w lipcu nie ma. Przydrożny rów (dla ścisłości ani nasz, ani sąsiadów) szwagier wykaszał i niby nasz i "będący pod ręką" rów sasiadów. Bo jak ich nie ma, to trzeba pomóc. Jakież moje zdziwienie było w sierpniu (sąsiedzi wrócili z wakacji), że ów rów wykoszony po "ich" stronie co do centymetra chyba z granicą działki . "Mój" zarastał i czekał.
____________________
Komendówka
makadamia 20:41, 10 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny - ciekawostka!
Znalazłam przypadkiem zdjęcia działki

2011




____________________
Asia-podmiejski ogrodek
zoja 20:51, 10 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
fajnie odnowiliście domek - porównując z pierwszą stroną
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
makadamia 07:27, 11 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie chwaląc się - też mi się nieustannie podoba
Co prawda, drewno pracuje, pojawiają się sęki, czasem żywica płynie, ale przynajmniej widać że nie plastik
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
UrsaMaior 11:56, 11 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Asia, wpadam z rewizytą, ależ klimaty, ogrodzenie super, takie hobbitowe I kominek też mi się podoba, choć Ty narzekasz... U mnie w takich ciemnych zakątkach cudownie rozjaśnia hakone i nawierzchnia żwirowa (choć tej akurat nie popiera Toszka).
____________________
ogród pod lasem
makadamia 12:22, 11 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Żwirek chciałam, ale jak pomyślałam, jak z niego igły trzeba będzie wybierać... Zadanie dla Kopciuszka
A hakone już kupiona na rozmnożenie

Dziewczyny, mam problemy techniczne:
Miejscami widzę plamy pleśni - głównie na trawniku.
Z kolei na rabatach zaczynają mi wychodzić grzybki - głównie jakieś purchawy, ale i maślaki w jednym miejscu znalazłam.

Co to oznacza? Za kwaśno? za mokro? Co powinnam z tym zrobić? Czy po prostu jesień idzie?

Druga sprawa: na trawniku mocno zachwaszcza mi koniczyna i babka lancetowata (chyba). Jak powinnam reagować?

Toszko, nie ukrywam, że w szczególności liczę na Twoją wiedzę ekspercką
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 12:45, 11 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Odnośnie żwiru - róbta co chceta, to wasze ogrody. Ale jak za kilka lat będziecie płakać nad wydłubywaniem chwastów to na moje współczucie proszę nie liczyć

Pleśnienie młodych trawników zdarza się na jesieni dość często. Starsze trawniki tego nie mają.
Opryskaj topsinem (grzyby też skasuje...chyba)
A maślaki w trawniku... hmmm widziałaś u Skuli

Babkę wydłubuj. Koniczynę też możesz. Na wiosnę opryskasz na dwuliścienne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 15:32, 11 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszko - wyjaśniam i podkreślam - żwir uznaję tylko tam, gdzie nie ma drzew. U mnie nie ma szans

Czy te grzyby szkodzą roślinom w jakiś sposób? Bo jeśli nie, to mnie nie przeszkadzają - zwłaszcza maślaki.

Trawnik pielę ręcznie - zwłaszcza nitki koniczyny uwielbiam:/ ale na którymś wątku pisałaś, że koniczyna jest oznaką braku azotu, a mniszek - nadmiaru czy jakoś tak. Czy w takim razie powinnam jakoś nawozić trawnik? Zakładany w tym roku, do tej pory tylko sypałam kompost po wierzchu.
No i mam gołe placki po spacerach taty w butach wymoczonych w randapie i po przypaleniach sierpniowych. Wydrapać uschniętą darń i posiać od nowa?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 18:54, 11 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Darń wydrapać i dosiać, albo np. z kantów zrobić przeszczepy. My robimy przeszczepy - natychmiastowy efekt.

O nawożeniu młodego trawnika idź do działu trawnikowego.

W kwestii chwastów w trawniku to wola wiatrów i sąsiadów

Koniczyna jest dość typowym etapem trawnika. Potem naturalnie się wycofuje.
Jesli będziesz często kosić i nie dopuszczać do kwitnienia to długo się nią nie nacieszysz. Ja mam specjalnie siany trawnik z mikrokoniczyną, a ponieważ koszę 2-3 razy w tygodniu (odkryłam w sobie zespół natręctw) to efekt taki, że zanika Ja rozpaczam...chlip
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mar_za 19:42, 11 wrz 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Przeczytałam Twój watek od dechy do dechy. Zainteresował mnie tytuł, a właściwie słowo w nim -"ogródek". Historia z kompostem rozbawiła mnie do łez
Będę podglądać, bo tu fajna atmosfera
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies