Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Makusia 15:15, 06 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Też kupiłam tej wiosny tego JaśniePana. Mój taki wykwintny jest- żółte ma liście, i nie dlatego wcale, że go ususzyłam, tylko, że to prawdziwy arystoKRATA
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 15:24, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
a pachnie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Constans 15:37, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Aśko, wątek Twój przeczytałam od dechy do dechy i muszę Ci powiedzieć, że z kompostem rozwaliłaś mnie na łopatki Ogród śliczny, a kominek jeszcze śliczniejszy
____________________
Ania Z motyką na słońce
Toszka 17:13, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
No następna! Kółko obrony kominka załóżcie albo co!
Lubię starocie ale ten kominek nie wzbudza we mnie żadnej sympatii - beton ma brzydki i popękany. Może gdyby nie był tak przytłoczony przez te świerki, to co innego ale one sprawiają, że nikt tego kąta nie lubi


A z kominka prowansji nie da się zrobić i otynkować, albo chociaż na biało lub jasno szaro pomalować?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 18:00, 06 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
makadamia napisał(a)
a pachnie?


Liście nie pachną, a kwiecie to może za 10 lat
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 18:23, 06 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Gdzie ten kominek? Pomóżcie odnaleźć!
Mój jaśminowiec zakwitł po 4 latach.
Asia, też mam słabość do lilaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pluszakowa 18:38, 06 wrz 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
makadamia napisał(a)


No i z tego założenia wychodzę. Obawiam się tylko, że skończy się jak u Dominiki, która też tak kombinowała, az w końcu się zniecierpliwiła i założyła wątek, żeby w końcu zrobić raz a porządnie. Zazdroszczę Anbu i Makusi - one zadają konkretne pytania, dostają konkretne odpowiedzi i robią wg planu. Ja zadaję niewłaściwe pytania:/.

Palibin bardzo chętnie bym u siebie widziała, ale jak dotąd nie znalazłam dla niego miejsca.
A jaśminów tych nowych się boję - słyszałam opinie, że nie pachną jak te stare odmiany.


Ja mam taki http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4270,jasminowiec-wonny-aureus_philadelphus-coronarius-aureus

i pachnie jak trzeba plus jest ładniejszy jako krzak, bo liście są takie jasne limonkowe i nie rośnie taki krzaczor jak z tych zwykłych. Te zwykłe były kiedyś u moich dziadków w ogrodzie i były próby ich trzymana w ryzach nieudane, bo po mocnym cięciu nie kwitną, a potem są gigantyczne. Także tego mogę polecić rośnie u mojej mamy już ponad 10 lat kwitnie i pachnie ładnie i nie ma monstrualnych rozmiarów 2,5 -3m, choć można śmiało przyciąć i dobrze to znosi. Ja mam sadzonki dzieciaczki z tamtego krzaka i bardzo się z nich cieszę
____________________
Magda Mały ogród miejski!
beta 19:02, 06 wrz 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Gdzie ten kominek? Pomóżcie odnaleźć!
Mój jaśminowiec zakwitł po 4 latach.
Asia, też mam słabość do lilaków.

kominek

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
AniMa 08:28, 07 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ja swojego mocno cięłam w marcu, tak ok. w maju i końcem sierpnia -już tak delikatnie. Powoli, ale ładnie się zagęszcza.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 09:43, 07 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Gdzie ten kominek? Pomóżcie odnaleźć!
Mój jaśminowiec zakwitł po 4 latach.
Asia, też mam słabość do lilaków.


Gruszko, rzadko pokazuję ten fragment, bo pod tymi świerkami najwygodniej mi odstawiać wszelkie narzędzia ogrodnicze, które aktualnie są mi potrzebne, więc jest tam nieustający bałagan
Kawałek widać na tym zdjęciu:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies