Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kokesz 18:03, 06 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
makadamia napisał(a)


Bo lubisz?


Czy lubię...chyba nie aż tak chodziło mi raczej o to, że bardziej znam się na roślinach w sensie ich pielęgnacji, warunków jakie powinny mieć niż planowania, co zresztą widać u mnieciągłe rozterki...

a roślinki też ciągle dzielę i całkiem sporo np żurawek mam tą drogą
a z patyczków hortensji 10 sporych krzaczków wyhodowałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 18:27, 06 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Toszka napisał(a)
Iwonko, nie wiem jak Christa (bo nie mam), ale wiele roślin o kwiatostanach wzdłuż długich pędów doskonale reagują drugim tłoczeniem po przycięciu szczytowego pędu i nachyleniu pod katem 45 do 90 stopni. Wzdłuż łodygi pobudzają się oczka i jest ponowne, pionowe kwitnienie. Wprawdzie nie tak spektakularne, ale w pełni zadowalające i dośc obfite w masie nowych krótkopędów (wyrastających z głównej, pochylonej łodygi).
Tak reagują m.in.naparstnice, Perovskia, przetaczniki, niektóre jeżówki, a nawet hortensja ogrodowa.
Imienniczko - w tym roku Christy nie przycięłam ale właśnie nachyliłam trochę bo za wysoka urosła . Naparstnica mi taką niespodziankę zrobiła kwitnąc z boków jak się położyła więc pomyślałam, że może i Christa. Wiesz, ja typ testujący jestem. Ale ona jednak kiepsko wyglądała, zakwitła z boków nawet sporo tylko stare kwiatostany szpeciły między nowymi. Będę kombinować z tym przycięciem za rok bo co by nie powiedzieć, to sporo taki manewr wydłuża kwitnienie, prawie dwukrotnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mikina34 12:28, 07 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
inka74 napisał(a)
Christa długo kwitła ale pod koniec mniej atrakcyjna była mimo przygięcia i wypuszczenia kwiatów z boków. Muszę wypróbować patent z przycięciem po 1 kwitnieniu tylko chyba nie drastycznie trzeba, hmm... Też będę ją dzielić na wiosnę - jakbyś chciała...

Co do Christy mam podobne doświadczenie, po przycięciu puszcza następne kwiaty, jak się położyła to następne rosły pionowo, ale jej wygląd pozostawia wiele do życzenia, nie jest już tak ładna jak pierwsze tłoczenie, Przetacznik różowy tłoczył drugi raz równie spektakularnie jak pierwszy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 07:37, 09 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anka właśnie pokazała swojego Christa, który jeszcze ładnie kwitnie.
Mój od Iwonki na razie nie powtórzył, ale za to ten od Toszki (też Iwonki) tłoczył jak głupi. Jeszcze żeby taki niebieski nie był...

Reniu, ja na pielęgnacji roślin znam się słabo, ale chyba im u mnie dobrze, bo - odpukać - jeszcze żadnej nie straciłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Rumianka 21:43, 27 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Asiu, masz takie fajne pomysły, może podpowiesz mi w sprawie drzewek? Mam dylemat...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Constans 22:44, 27 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Ło panie widzę, że tu dialogi w zaawansowanym hebrajskim Mam nadzieję, że któregoś dnia w przyszłości będę widziała o czym pogawędka...
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 22:44, 27 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Pozdrowionka Aśko
____________________
Ania Z motyką na słońce
makadamia 07:24, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rumianka napisał(a)
Asiu, masz takie fajne pomysły, może podpowiesz mi w sprawie drzewek? Mam dylemat...


Zaraz pójdę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:24, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Constans napisał(a)
Ło panie widzę, że tu dialogi w zaawansowanym hebrajskim Mam nadzieję, że któregoś dnia w przyszłości będę widziała o czym pogawędka...


Szybciej niż myślisz
Pozdrawiam wzajemnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Rumianka 10:36, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Zapomniałam pochwalić przecudnej metamorfozy wnętrza domu...Wszystko tak gustownie i ze smakiem zrobione...masz kobitko talent...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies