Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:45, 28 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Miałam poprosić Danusię o usunięcie tych zdjęć ale mi się zapomniało.
To niech już zostaną, bo na razie to najciekawsze zdjęcia na moim wątku
Żeby to rośliny dawały się tak łatwo ustawiać jak krzesła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Rumianka 19:52, 28 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Asieńko, dziękuję Ci za rzeczowe podpowiedzi co do drzewek...Szkoda, że już mroźno w ogrodzie, bo pewnie już by mnie tam poniosło...Drzewka i tak dopiero na wiosnę będą w centrach ogrodniczych...Zima to czas na przemyślenia...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
makadamia 07:31, 29 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie wiem jak po dzisiejszym przymrozku (w nocy miało u nas być -7) ale jeszcze wczoraj, jak wracałam, to przy centrum kopernika jeszcze dużo drzew w balotach czekało na posadzenie
Od sierpnia robią tam inwestycję - nasadzili mnóstwo traw, teraz sadzą drzewa - nie mogę się doczekać przyszłego sezonu.
Wreszcie pięknie się robi nad Wisłą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 19:03, 30 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Fajnie, że zaczyna się i u nas troska o sensowne nasadzenia w przestrzeni publicznej. Wiele dobrego zrobiły tzw. ruchy miejskie i przeznaczenie części (co prawda mikrej) funduszy miasta na budżet obywatelski. Często te lokalne inicjatywy związane są zielenią miejską. To, co wcześniej pokazywałaś na zdjęciach bardzo mi się podobało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 11:41, 03 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
i ja jestem zadowolona
akurat bulwary wiślane to takie nowe "miejsce spotkań" dla Warszawiaków (bardzo fajne atrakcje tam powymyślali), projekt dość prestiżowy, więc inwestują.
ale i na pomniejszych skwerkach widzę zmiany w kierunku trawiasto-bylinowym, co dobrze rokuje

kupiłam dzisiaj dwie książki Springera
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 15:06, 03 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Asiaaa, myślałam, że się wypowiesz w kwestii mojego wstępnego planu zagospodarowania miejsca po huśtawce
Wiesz jak to jest, u siebie zaplanować najtrudniej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 16:16, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
i ja jestem zadowolona
akurat bulwary wiślane to takie nowe "miejsce spotkań" dla Warszawiaków (bardzo fajne atrakcje tam powymyślali), projekt dość prestiżowy, więc inwestują.
ale i na pomniejszych skwerkach widzę zmiany w kierunku trawiasto-bylinowym, co dobrze rokuje

kupiłam dzisiaj dwie książki Springera


Co albo jakie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:49, 03 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
makadamia napisał(a)


kupiłam dzisiaj dwie książki Springera


To mój ulubieniec.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 10:44, 04 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Asiaaa, myślałam, że się wypowiesz w kwestii mojego wstępnego planu zagospodarowania miejsca po huśtawce
Wiesz jak to jest, u siebie zaplanować najtrudniej.


Wiem o tym doskonale.

Zaraz do Ciebie zajrzę, bo przyznam się, że mi umknęło
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:44, 04 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Co albo jakie?


13 pięter i archipelag
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies