Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Poppy 15:56, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469

makadamia napisał(a)
Mnie się ten podjazd zarąbiście podoba
Znakomita proporcja powierzchni utwardzonej do zieleni



Rajstopy na pewno by ocalaly Ja nie mam samochodu, wiec automatycznie mam inne myslenie

makadamia napisał(a)



A co do książek to zależy. Jeśli ktoś chce się po prostu poinspirować ładnymi ogrodami, to te small gardens (polskie tytuły trochę inne) są super.
Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółami technicznymi procesu planowania, to wtedy polecam "projektowanie ogrodów".
tam jest pięknie wyjaśnione, jakie etapy po kolei, jak wyznaczać kształt trawnika i rabat, po co jest siatka itd.


Mam taka:

http://cdn31.ogrod.smcloud.net/s/photos/thumbnails/4350/maly_ogrod_453x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Nie potrzebuje inspiracji, tylko rzemiosla na tacy Asiu, zerknelabys na angielski tytul swojego Projektowana? Sa rozne ksiazki, w dodatku czesc jest pod innymi tytulami jednoczesnie, troche sie pogubilam.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:59, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)

wręcz przeciwnie wydawał się zadowolony z obrotu sprawy i że mu czterech liter nie będę zawracać.


Obawiam sie, ze u mnie byloby tak samo Jesli chodzi o nielubiane czynnosci
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 16:27, 13 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Znowu ciekawa dyskusja

A Anja Maubach https://www.anja-maubach.de/index.php?id=5.

czytam regularnie w Gartentaraeume (4 razy w roku).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:09, 13 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak sobie myślę w międzyczasie: wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego miejsca przy domu zwanego ogrodem.

Stąd różne propozycje od projektantów. I różne aranżacje pochodzące od właścicieli (bez udziału projektantów).

Ale to rośliny stanowią element niezbędny w ogrodzie: nie murki i meble oraz lampki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Makusia 18:16, 13 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Tutaj jak zwykle hard merytoryka... To jeszcze nie dla mnie. Mózg jeszcze na właściwe tory nie wskoczył
Pozdrawiam natomiast
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 18:21, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)


Oglądacie Rodzinkę? Bardzo podobne do opisywanych klimaty pokazują, i mężowskie i żon nawyki. Bardzo ich lubię oglądać i pośmiać się sama z siebie.


Bardzo życiowy serial
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:21, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Tutaj jak zwykle hard merytoryka... To jeszcze nie dla mnie. Mózg jeszcze na właściwe tory nie wskoczył
Pozdrawiam natomiast


Witamy wśród żywych
Już u Ciebie byłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:26, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Tak sobie myślę w międzyczasie: wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego miejsca przy domu zwanego ogrodem.

Stąd różne propozycje od projektantów. I różne aranżacje pochodzące od właścicieli (bez udziału projektantów).

Ale to rośliny stanowią element niezbędny w ogrodzie: nie murki i meble oraz lampki.


Tak samo jak i w domu: jeden lubi twardy minimalizm a inny swojską przytulność. Przekonywać jednego do drugiego nie ma sensu.
To jest właściwy sens powiedzenia "o gustach się nie dyskutuje".
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:27, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Znowu ciekawa dyskusja

A Anja Maubach https://www.anja-maubach.de/index.php?id=5.

czytam regularnie w Gartentaraeume (4 razy w roku).


Ja po niemiecku to sobie nie poczytam
A zdjęć z kolei skromniutko
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:38, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Mam taka:

http://cdn31.ogrod.smcloud.net/s/photos/thumbnails/4350/maly_ogrod_453x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Nie potrzebuje inspiracji, tylko rzemiosla na tacy Asiu, zerknelabys na angielski tytul swojego Projektowana? Sa rozne ksiazki, w dodatku czesc jest pod innymi tytulami jednoczesnie, troche sie pogubilam.


Pod ręką mam "wielką księgę małych ogrodów" ang "new small garden book" a tej o projektowaniu poszukam jutro

Jeśli chodzi o rzemiosło, to jest jeszcze podręcznik Rosemary Alexandra "Podstawy projektowania ogrodów", ang "The Essential Garden Design. Workbook." Podobno biblia studentów architektury krajobrazu.
Zasadniczo treść podobna, tylko więcej szczegółów technicznych i porad dla profesjonalistów (np.: jak prawidłowo zmierzyć działkę albo jak rozmawiać z klientem) za to nie ma case studies
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies