Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

roma2 12:15, 14 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Łe tam, sarkazm, sarkazmem, ale jak ktoś zielony z ogrodu, to lepiej, żeby się posiłkował Oudolfem, niż sąsiedzkim trawnikiem z trampoliną i tujami . Poza tym, tu na Ogrodowisku też te spisy i opisy rabat, a w związku z tym same rabaty często się powielają. I czemu nie? Jak sprawdzone, efektowne, dobrze grają z domem i otoczeniem...Czasem nie ma co wyważać otwartych drzwi.
____________________
Komendówka
makadamia 12:17, 14 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Dziekuje slicznie.
Powiadasz, ze to tylko brak ladnych zdjec
Mysle, ze Ty masz dryg do projektowania wlasnie, ogarniania calosci, ja raczej nie bardzo, wiec chyba to podparcie obrazkowe na razie lepiej sie sprawdzi w moim beznadziejnym przypadku


Akurat zdjęcia z realizacji w jego (tj.: Johna Brooksa) są szczególnie cenne. Bo on powierzchnie projektuje bardzo geometrycznie, natomiast styl nasadzeń ma bardzo swobodny i naturalistyczny. W efekcie, to co na planie wydaje się sztywne i kanciaste, w rzeczywistości jest masą bujnej zieleni lekko tylko ujętą w architektoniczne ramy.

Prawdę powiedziawszy, mimo że w międzyczasie poznałam wiele stylów ogrodniczych i wielu projektantów (których bardzo podziwiam), to jednak jego podejście i styl ciągle są mi osobiście najbliższe. Pierwsza miłość nie rdzewieje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:18, 14 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
roma2 napisał(a)
Łe tam, sarkazm, sarkazmem, ale jak ktoś zielony z ogrodu, to lepiej, żeby się posiłkował Oudolfem, niż sąsiedzkim trawnikiem z trampoliną i tujami .


Zdecydowanie popieram
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 12:38, 14 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Akurat zdjęcia z realizacji w jego (tj.: Johna Brooksa) są szczególnie cenne. Bo on powierzchnie projektuje bardzo geometrycznie, natomiast styl nasadzeń ma bardzo swobodny i naturalistyczny. W efekcie, to co na planie wydaje się sztywne i kanciaste, w rzeczywistości jest masą bujnej zieleni lekko tylko ujętą w architektoniczne ramy.


To dobrze. Bo tego wlasnie potrzebuje Wlasnie geometrii i swobody w nasadzeniach. U mnie nie pasuja mi romantyczne zakola, co mnie mocno zadziwilo, bo lubie i taki poczatkowo chcialam.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 12:39, 14 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Wychodzą na jaw brudne sekreciki branżowe


Sekrecikow jest duzo, jak w kazdej branzy.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 12:54, 14 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Bardzo radykalna propozycja.
Mam wrażenie, że wyczuwam wręcz nutkę sarkazmu


Nie ma nutki. Nie ma sarkazmu. Ja tak robię. Przecież ogrodnictwo to przede wszystkim rzemiosło, artyzm ma drugorzędne znaczenie. Jak jest dobre rzemiosło to artyzm sam się stworzy w ogrodniku, który lubi eksperymentować.

I to samo posadzone w innym ogrodzie nie wygląda tak samo. Więc nie ma co się martwić ogrodowym populizmem.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 13:15, 14 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Nie ma nutki. Nie ma sarkazmu. Ja tak robię. Przecież ogrodnictwo to przede wszystkim rzemiosło, artyzm ma drugorzędne znaczenie. Jak jest dobre rzemiosło to artyzm sam się stworzy w ogrodniku, który lubi eksperymentować.

I to samo posadzone w innym ogrodzie nie wygląda tak samo. Więc nie ma co się martwić ogrodowym populizmem.


Tak po prawdzie, to to martwienie się to mocno na wyrost było
Jak na razie widzę ten rodzaj nasadzeń tylko w zieleni publicznej, w ogrodach prywatnych nie bardzo.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 15:01, 14 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
O jeżuuuu, dziewczyny, jak Wy mądrze gadacie czytam i próbuję zrozumieć, ale w całości nie ogarniam ale w razie czego wiadomo do kogo po fachową radę uderzyć
Asiu, w weekend postaram się narysować i wkleić ogólny zarys działki, pewnie w odcinkach, bo ta kiszka się na raz nie zmieści, pozwolisz, że będę Cię molestować ?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Pszczelarnia 16:12, 14 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja się człowiek naogląda ogrodów na Ogrodowisku, to zapomina jak rzeczywistość dookoła wygląda.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
inka74 16:27, 14 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
przez was zakupiłam 2 nowe pozycje książkowe ogrodowe...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies