Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Anda 18:38, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
makadamia napisał(a)
Mnie się ten podjazd zarąbiście podoba
Znakomita proporcja powierzchni utwardzonej do zieleni



Mnie rowniez W ogole lubie realizacje projektantow, ktorych podalam A ten pan, ktory zaprojektowal podjazd i ktorego sobie licznie zapinowalas (widzialam) ma niesamowity humor. Mam jego ksiazke i sie przy niej zasmiewam do rozpuku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:46, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
Pszczelarnia napisał(a)
Znowu ciekawa dyskusja

A Anja Maubach https://www.anja-maubach.de/index.php?id=5.

czytam regularnie w Gartentaraeume (4 razy w roku).



Mam jej ksiazke, ale jestem nia rozczarowana. Ona ma bardzo ezoteryczne podejscie do ogrodu.
Jest jedna z najbardziej angazujacych sie w wyksztalcenie dobrych ogrodnikow projektantka i bardzo ja mimo wszystko cenie

Najbardziej lubie Jörga Pfennigschmidta. Ma niesamowity humor. Jego ksiazka trafia w punkt wszystkie bolaczki projektantow i ogrodnikow obcujacych z klientami Czytalam jego kolumny w Gartenpraxis. Teraz publikuje tam juz mniej, a za to wiecej w innych gazetach, np. Kraut und Rüben.

W Gartenträume publikuja tez (z tego co pamietam) dwie panie zarzadzajace Königliche Gartenakademie Berlin-Dahlem, Gabriella Pape i jeszcze jedna, nie pamietam imienia. Przewaznie sa to bardzo interesujace artykuly.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 18:47, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110

Jak napisałam wcześniej - wsiąkłam
Rzadka okazja do porównania, jak ogród wygląda w różnych porach roku

Naprawdę, nie mam pojęcia jak to zrobić, żeby jedna rabata wyglądała w maju tak a we wrześniu tak.
To mój ideał i niedoścignione marzenie. Powód, dla którego moje rabaty wyglądają jak kupy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 18:56, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
Zaangazuj pana Pfennigschmidta i bedziesz zadowolona


Renate Waas i Petra Pelz tez sa na pint...escie, tak tylko informuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 19:04, 13 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
makadamia napisał(a)

Jak napisałam wcześniej - wsiąkłam
Rzadka okazja do porównania, jak ogród wygląda w różnych porach roku

Naprawdę, nie mam pojęcia jak to zrobić, żeby jedna rabata wyglądała w maju tak a we wrześniu tak.
To mój ideał i niedoścignione marzenie. Powód, dla którego moje rabaty wyglądają jak kupy


Bo trzeba błyskawicznie wycinać to, co przekwitło. Na tych rabatach nie zostawia się suchych chabazi. Bodziszki ścięte do ziemi, takoż parzydła i szałwie. Właściciel nie oczekuje na przedłuzone, czy drugie kwitnienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:12, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
To samo miałam napisać wycina i robi miejsce dla nastepnych, a te jak się rozłożą to zasłaniają dziury do tego fotka z boku robiona więc wykadrowana by dziur widać nie było za bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 19:12, 13 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
To zdjęcie porównawcze rabaty wiosennej i jesiennej super. Zastanawiam się czy można tak ja utrzymać, nawet wycinając przekwitłe kwiatostany, dłużej niż 1-2 lata? Czy jeśli jesienne rozrastając się tak dokładnie nad wiosennymi nie spowodują ich zamierania? Przecież światła to te przycięte widzieć nie będą Zaznaczam, ze nie mam zielonego pojęcia a taka rabatę to chętnie bym zrobiła bo miejsce mam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 19:23, 13 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Jolanko, rabaty bylinowe są właśnie z tego powodu krótkowieczne. W kolejnym roku efekt będzie zupełnie inny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 19:26, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jolanka napisał(a)
To zdjęcie porównawcze rabaty wiosennej i jesiennej super. Zastanawiam się czy można tak ja utrzymać, nawet wycinając przekwitłe kwiatostany, dłużej niż 1-2 lata? Czy jeśli jesienne rozrastając się tak dokładnie nad wiosennymi nie spowodują ich zamierania? Przecież światła to te przycięte widzieć nie będą Zaznaczam, ze nie mam zielonego pojęcia a taka rabatę to chętnie bym zrobiła bo miejsce mam


To było omawiane w "mądrych książkach", które czytałam
Jedne rośliny są bardziej towarzyskie i tłok im nie przeszkadza, inne mniej i konkurencji nie lubią. To jedno z kryteriów jakie bierze pod uwagę Oudolf wybierając rośliny na rabaty
Do tego niektóre byliny wiosenne z natury zamierają na lato, np.: łubiny, orliki, więc im takie zasłanianie nie przeszkadza.
Próbowałam to wykorzystać, żeby przedłużyć atrakcyjność rabaty ale mi to nie wychodzi.
Rośliny ściśnięte nie wyglądają u mnie ładnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwia_slomc... 19:28, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Co parę lat taka rabte trzeba odmłodzić, w piątym roku już nie najlepiej wygląda, wiem bo mam u siebie właśnie takie 5 letnie teraz Pasowało by odmłodzić tylko kiedy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies