Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 07:25, 19 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Johanka77 napisał(a)
Nadrobiłam... uff!
Wrzuć coś na ten serwer. Nie bądź taka!
Serwer też ciekawy


Zmasowanemu atakowi się nie oprę
jak tylko zrobię jakieś zdjęcia to wrzucę

Pamiętasz o tych dwóch zadołowanych variegatusach? Jesteś nadal zainteresowana?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Johanka77 07:31, 19 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)


Zmasowanemu atakowi się nie oprę
jak tylko zrobię jakieś zdjęcia to wrzucę

Pamiętasz o tych dwóch zadołowanych variegatusach? Jesteś nadal zainteresowana?


Łomatko! One wciąż czekają?
Jestem tylko bladego pojęcia nie mam, kiedy wpadnę... mam rewolucję zawodową
I jeszcze Lepinox dla Ciebie, jeśli nadal chcesz.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Pszczelarnia 13:01, 19 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


To samo ad nauseum

Poczyściłaś już bylinówkę nad strumieniem? Jak ona teraz wygląda?


Którą? Dam to co widzę z okna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
inka74 13:36, 19 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
kwartet napisał(a)
Czytam was po nocy bo dnia mi już nie starcza.
Z oznak wiosny to kwitną mi ciemierniki nigra( od listopada),wschodnie w blokach startowych i jeszcze krokusy sztuk dwa.
Gdzieś na " mapach ogrodów polskich"wysłuchałam wypowiedzi projektantów ,że mają zapotrzebowanie na znawców róślin(takich z wieloletnim doswiadczeniem w uprawie)chętnie by się nimi posiłkowali.
I jeszcze proszę o wsparcie emocjonalne i pogłaskanie po głowie
W zeszłym roku nasadziłam się cebul nornice zeżarły, w tym w drodze protestu nie sadziłam to cholery zabrały się za byliny,jestem na etapie oceny co przeżyło.90% jeżówek wciamana, gro rozchodników , pentsemony,zawilce liliowce,astry i cholera wie co jeszcze(tu emotka waląca głową w ścianę).Piszcie dziewczyny,piszcie przynajmniej jest sie z czego pośmiać.
Ja też chętna na spotkanie jak wpuszczą
A jeszcze dzisiejsze zaskoczenie miskant No 37 zielony w środku
to wredne małpy te nornice, a krzyczałaś przynajmniej na nie jak Pan Foerster? Przytulam mocno. Kota łownego ci potrzeba...
Na pocieszenie lub nie powiem, że u mnie kret w ubiegłym roku zżarł 6 główek czosnków Giganteum kupowanych za ciężkie pieniądze. A podobno czosnki nie są przysmakiem... ale złapałam dziada. Właściwie 3 sztuki.

Na spotkanie wpuszczą i będą się bardzo cieszyć, jak przyjedziesz!!! Najpierw niech tylko te tulipany zakwitną coby było co oglądać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 14:10, 19 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Johanka77 napisał(a)


Łomatko! One wciąż czekają?
Jestem tylko bladego pojęcia nie mam, kiedy wpadnę... mam rewolucję zawodową
I jeszcze Lepinox dla Ciebie, jeśli nadal chcesz.


No pewnie! Siedzą zadołowane i czekają na chętnego

A lepinoxa to oczywiście potrzebuję. Ale chyba przymierzę się w końcu do kupienia, bo Toszka mówi, że w opakowaniach kilogramowych można już dostać i że mi tyle pójdzie.
Nie wiem jakim cudem, bo gdzieś wyczytałam, że 1 kg wystarcza na 1 hektar

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:12, 19 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)

Na spotkanie wpuszczą i będą się bardzo cieszyć, jak przyjedziesz!!! Najpierw niech tylko te tulipany zakwitną coby było co oglądać.


Zaczynam się martwić o te tulipany - jeszcze je trema zje przed tak liczną publicznością i nie zechcą wyjść (tfu, tfu)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:12, 19 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Którą? Dam to co widzę z okna.


Nie pogardzę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 14:31, 19 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)


Zaczynam się martwić o te tulipany - jeszcze je trema zje przed tak liczną publicznością i nie zechcą wyjść (tfu, tfu)
albo coś innego je zje,tfu tfu wypluwać te bezeceństwa. Mogą też wyjść same liście i nie zakwitnąć Na jednej rabacie gdzie z premedytacja zostawiłam cebulki z ubiegłego roku jakoś tak dziwnie dużo tych listków wychodzi, mam podejrzenie, że się rozmnożyły zanadto co oznacza, ze kwiatów nie będzie.

Przyszła mi pierwsza z książek Brookesa - Wielka księga małych ogrodów. Chyba spodziewałam się czegoś innego, bardziej gotowych projektów i ich omówienia a tu w sumie dużo o projektowaniu i zakładaniu ogrodu jako takiego jest. Fajne ma podejście do ogrodu. Wczoraj zdążyłam tylko przekartkować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kwartet 17:13, 19 lut 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Nasze myśli chodzą podobnymi ścieszkami, też myślałyśmy z Izą zapchać je jakimiś cebulowymi np kupić jakieś tanie tulipany na kilogramy i wydać na żer.
Czosnki wciągają, w zeszłym roku na moich oczach czochy wjeżdżały pod ziemię.
Że krzyczałam to mało powiedziane,cenzuralnie to nie było
Kot łowny na stanie nie wyrabia.
Drugi miskant yaku jima też zielony chyba wogóle nie zaprzestał wegetacji w zimę.
Stan krokusów na dziś 3 sztuki
Do ksiażek chętnie zajrzę.
Dziękuję za wsparcie,rozumiecie mój ból,bo jak nie naszym opowiadam to zrozumienia nima,a jak się odrócę to pewnie kółka nad głową kręcą.
jolanka 17:22, 19 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aniu, u Ciebie nornice, u mnie Krety mutanty Koty jakieś dzikie przychodzą, bezczelnie śpią na wycieraczce na tarasie zamiast zapolować Ale ta nasza dola ogrodnika .....
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies