Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:02, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
zawsze możesz powiedzieć do eM: kochanie, tniemy nasze olbrzymy bo nic pod nimi nie rośnie, w jadalni ciemno albo kupujemy 4 razy droższe cisy i karczujemy te potwory- co wybierasz? A jakby coś z tymi tujami nie wyszło bo przecież stare są i duże, będzie więcej miejsca



No jeszcze trochę cięcia i karczowania u nas będzie to na pewno.
Ale nie tak prędko, bo trzeba znowu kasę nazbierać na kolejną górkę kompostu i na te cisy-potwory

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 14:03, 18 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Makusia napisał(a)


Phi! Ja mam tyle na okularowej i jest to moja stanowczo ble rabat
Zatem moja prawda jest taka, że jak wąsko, to dobrze, bo się głowić nad piętrami nie trzeba
Złota myśl
ale hortensjowa za to śliczna... okularową poprawisz, kiedyś, ogrodnik cierpliwy musi być
z tymi wąskimi ja już 2-3 razy moje wąskie poszerzałam. Nie chciałam szerokich a i tak te co lepiej wyglądają to 2 metry mają. Tyle zostało z moich mocnych postanowień
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 14:05, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
magnolia napisał(a)
wiosnę pokaż!!! albo przedwiośnie- macie już jakieś oznaki?
U nas ludzie ogniska palą i ruch u ptaków wielki. Reszta szara


Czułam, że taki postulat będzie zgłoszony
Iryski i krokusy zaczynają kiełkować ale po cóż miejsce Danusi na serwerze zapychać, skoro takie kiełki to u każdego tak samo wyglądają.

Ja mam podobnie jak Ewa: przecież już wszystko tyle razy obfotografowałam... nuudy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:08, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
ale hortensjowa za to śliczna... okularową poprawisz, kiedyś, ogrodnik cierpliwy musi być
z tymi wąskimi ja już 2-3 razy moje wąskie poszerzałam. Nie chciałam szerokich a i tak te co lepiej wyglądają to 2 metry mają. Tyle zostało z moich mocnych postanowień


Ja też żałuję, że szerszych nie porobiłam.
A ponieważ w swojej pysze sądziłam, że świetnie je zaplanowałam, to od razu krawężnikami zostały obłożone i teraz d.pa blada - nie do ruszenia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 14:08, 18 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)



No jeszcze trochę cięcia i karczowania u nas będzie to na pewno.
Ale nie tak prędko, bo trzeba znowu kasę nazbierać na kolejną górkę kompostu i na te cisy-potwory

jakbyś kulkę cisową na nóżce takiej 30 cm widziała lub cis rokujący na takie cięcie - daj proszę znać. W jednym miejscu mam za niską kulkę i chcę ją podnieść w sensie wyminić bo mi półpiętra brak
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 14:11, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
laurowisnia napisał(a)

O ramach ogrodu to akurat trochę ludzi myśli, bo nie mielibyśmy takiego "problemu" tujowego wokół.
I może są nudne ale i przydatne, odkąd jednak poznałam cisy namawiam każdego na nie.


Problem z tujozą jest taki, że większość sadzi je jako osłonę od otoczenia, a nie jako tło dla swoich roślin. Na tujach (i trawniku) ogród się zaczyna i kończy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 14:13, 18 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja poszerzałam rabaty metodą na doklejkę - stara linia została i tło tam rośnie a nowa rabata przed nią. Nie chciało mi się wyrywać krawężników bo rabaty pod płotem lekko podwyszone. Za dużo zachodu by było.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 14:13, 18 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Ja też żałuję, że szerszych nie porobiłam.
A ponieważ w swojej pysze sądziłam, że świetnie je zaplanowałam, to od razu krawężnikami zostały obłożone i teraz d.pa blada - nie do ruszenia


Phi, krawężniki, też coś... dadzą się wykopać napewno
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 14:13, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
jakbyś kulkę cisową na nóżce takiej 30 cm widziała lub cis rokujący na takie cięcie - daj proszę znać. W jednym miejscu mam za niską kulkę i chcę ją podnieść w sensie wyminić bo mi półpiętra brak


Ja sobie daję szlaban na sklepy ogrodnicze, bo z nimi jest tak samo jak z księgarniami - za duża szansa na popadnięcie w cug
Ale jeśli gdzieś przy kupowaniu obornika i kory spotkam, to dam znać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 14:19, 18 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nic nie czyściłam, ogród widzę z poziomu okna w kuchni/sypialni i bramy (mało). Tylko wiem, że jelenie go nadal tratują - widzę, że jarmuż i selery zżarte. Oraz goździki kamienne w skrzyni i ślaz mauretański. Wykopują też tulipany.
Zdjęcie mogę zrobić ale ja tam nawet nie zaglądam, szkoda mi czasu na spacery ogrodowe.

Wiosny nie ma. Przedwiośnie nieśmiało startuje.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies