Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 16:55, 25 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Te bale to akurat porażka: nie dość, że zabierają miejsce, to jeszcze toksyczne. Dobrze że warzywnika nie mam

Ale solidne są, to fakt
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Magleska 18:55, 25 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Fajny sposób na liście mam jeden dziurawy kosz ,który już ileś razy miałam wyrzucić .....dobrze ,że tego nie zrobiłam i wykorzystam na kompostownik liściowy .....
lepiej ,żeby w zacieniatym kącie stało ? Czy obojętnie gdzie ? ..... i tym mocznikiem wystarczy raz w roku polać ,tak ? ....

Synuś młodszy bardzo słodki widzisz jaki plus zabawy ........ziemię możesz wykorzystać do doniczek

I zdjęcia bardzo ładne ........chociaż ten śnieg ,to już mi się nie podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 19:21, 25 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33460
Śniegu już nie chcemy, dziękujemy panu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 19:41, 25 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W takim razie z przyjemnością informuję, że śnieg już zniknął z trawnika

Kompostownik zawsze lepiej postawić w cieniu, bo do procesu butwienia potrzebna jest wilgoć, a słońce - jak wiadomo - wysusza. Polewać możesz samą wodą albo wodą z mocznikiem. Z mocznikiem idzie szybciej. Ważne, żeby kijem co jakiś czas zamieszać tak od dna, żeby liście się nie zbijały, bo wtedy gniją zamiast się kompostować.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 20:01, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
makadamia napisał(a)
W takim razie z przyjemnością informuję, że śnieg już zniknął z trawnika

Kompostownik zawsze lepiej postawić w cieniu, bo do procesu butwienia potrzebna jest wilgoć, a słońce - jak wiadomo - wysusza. Polewać możesz samą wodą albo wodą z mocznikiem. Z mocznikiem idzie szybciej. Ważne, żeby kijem co jakiś czas zamieszać tak od dna, żeby liście się nie zbijały, bo wtedy gniją zamiast się kompostować.



Gdzieś w necie jest przepis na kompost zrobiony w 18 dni. Jako stymulator używany jest roztwór mocznika (codzienne polewanie).
Liście można trzymać w workach, ale też powinny być zlane mocznikiem, a worki podziurkowane widłami. Co jakiś czas trzeba je wstrząsać.

Kompostownik wygląda normalnie. Widzę, że dogadzasz dżdżowniczkom (karton).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:23, 25 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gdzieś w necie jest przepis na kompost zrobiony w 18 dni.


Wow, kompost na dopalaczach!!!
Ciekawe, 18 dni brzmi zachęcająco

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Widzę, że dogadzasz dżdżowniczkom (karton).


Lubią? Wytłoczki po jajkach się nadają???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:51, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mrokasia napisał(a)


Wow, kompost na dopalaczach!!!
Ciekawe, 18 dni brzmi zachęcająco



Lubią? Wytłoczki po jajkach się nadają???


Bardzo. Najlepsze są te duże na 30 jaj. Zgniata się je nóżką na płask.Te na 10 mają na wieczku naklejkę z warstwą kleju. Staram się ją odrywać, ale mocno się cholera trzyma.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:53, 25 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo. Najlepsze są te duże na 30 jaj. Zgniata się je nóżką na płask.Te na 10 mają na wieczku naklejkę z warstwą kleju. Staram się ją odrywać, ale mocno się cholera trzyma.



I nie trzeba tych wytłoczek jakoś posiekać na mniejsze fragmenty?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mariposa 21:05, 25 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
mrokasia napisał(a)


I nie trzeba tych wytłoczek jakoś posiekać na mniejsze fragmenty?


No właśnie? Ja wszystkie tektury darłam na małe kawałeczki
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 21:14, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Nic nie siekam. One pod wpływem wilgoci błyskawicznie znikają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies