Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Poppy 20:25, 06 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
HannaR napisał(a)
Przerzuć trochę tych dżdżownic do mojego kompostownika. Dziś przenosiłam go w inne miejsce, a w nim ani jednej dżdżownicy. Nie wiem czemu go nie lubią.


Moze myszy je zjadaja? U mnie jednego roku tak sie stalo
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 20:34, 06 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Chyba zbyt optymistyczne zdjęcia wstawiłam

Podtrzymujesz zdanie, że uroczy?



A wiesz, ze jest Po dekadencku uroczy. Chcialas patyne, wiec masz nawet te obsypujace cegly mi nie przeszkadzaja, zreszta rabata rzuca sie pierwsza w oczy.
Tzn wierze, ze Cie drazni, bo on jest dziwnie zrobiony, z roznej wielkosci cegiel, plus wiesz, zdjecia czasami dodaja uroku,albo odwrotnie tez
Ale ta czapa bym sie sprobowala zajac. NIe jestem przekonana, ze blacha to dobry pomysl, ale moze.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
HannaR 21:09, 06 mar 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Poppy napisał(a)


Moze myszy je zjadaja? U mnie jednego roku tak sie stalo

Hmm.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 21:54, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


A co myślisz o bluszczu???


Potfór
Jako jedyna roślina rośnie pod świerkami, więc go tam nie ruszam. Ale w innych miejscach wolałabym coś innego, bo nie chcę całej działki mieć w bluszczu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 21:56, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
HannaR napisał(a)
Przerzuć trochę tych dżdżownic do mojego kompostownika. Dziś przenosiłam go w inne miejsce, a w nim ani jednej dżdżownicy. Nie wiem czemu go nie lubią.


Ani jednej nie oddam
Mam tylko dwie komory i już po dwóch latach zbieram kompost. Potrzebuję wszystkich i to na pełny etat
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:00, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


A wiesz, ze jest Po dekadencku uroczy. Chcialas patyne, wiec masz nawet te obsypujace cegly mi nie przeszkadzaja, zreszta rabata rzuca sie pierwsza w oczy.
Tzn wierze, ze Cie drazni, bo on jest dziwnie zrobiony, z roznej wielkosci cegiel, plus wiesz, zdjecia czasami dodaja uroku,albo odwrotnie tez
Ale ta czapa bym sie sprobowala zajac. NIe jestem przekonana, ze blacha to dobry pomysl, ale moze.


Co innego patyna, a co innego zwykł zniszczenie

Pogadam jeszcze z wykonawcami. Jak murarz się nie podejmie, to poproszę blacharza
tam wgłąb podjazdu ciągnie się ten mur - obijać go całego blachą nie ma potrzeby, a z kolei robienie kawałkami trochę mija się z celem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:03, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
HannaR napisał(a)
Mi tam nie przeszkadza to ogrodzenie. Jest jedyne w swoim rodzaju. A rabata pod nim bardzo fajna. Teraz są modne zardzewiałe ozdoby. Za chwilę mogą być modne postarzane ogrodzenia.


Zdecydowanie jedyne
Tak jak i ozdoby z papieru toaletowego.

Ja bym jednak wolała jakieś bardziej standardowe...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 22:42, 06 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
makadamia napisał(a)


Co innego patyna, a co innego zwykł zniszczenie

Pogadam jeszcze z wykonawcami. Jak murarz się nie podejmie, to poproszę blacharza
tam wgłąb podjazdu ciągnie się ten mur - obijać go całego blachą nie ma potrzeby, a z kolei robienie kawałkami trochę mija się z celem
ale co ty z nim chcesz zrobić? Mówiłam ci podczas wizyty, że ta rabata jest super klimatyczna. I to dzięki murkowi
Też miałam bluszcz zaproponować. U Kasi_Cs pięknie na bieli wygląda. A odmian jest całe mnóstwo. Jego wystarczy pomalować i górę mu zrobić nową
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:45, 06 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
HannaR napisał(a)
Mi tam nie przeszkadza to ogrodzenie. Jest jedyne w swoim rodzaju. A rabata pod nim bardzo fajna. Teraz są modne zardzewiałe ozdoby. Za chwilę mogą być modne postarzane ogrodzenia.


Znakomita uwaga. Pozwalająca na pogodzenie się z pewnymi niedoskonałościami.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 22:50, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
ale co ty z nim chcesz zrobić? Mówiłam ci podczas wizyty, że ta rabata jest super klimatyczna. I to dzięki murkowi
Też miałam bluszcz zaproponować. U Kasi_Cs pięknie na bieli wygląda. A odmian jest całe mnóstwo. Jego wystarczy pomalować i górę mu zrobić nową


A, czekaj, bo ja się pomyliłam
Rozmawiałyśmy o okrywowych pomiędzy te stopnie i myślałam, że bluszcz też był proponowany w tym charakterze

To miejsce jest ciepłe i słoneczne. Trochę mi go szkoda na bluszcz.
Tak jak napisałam - docelowo wolałabym drzewka, żeby zasłaniały widok, a jeśli między nimi dać pnącze, to wolałabym jakieś kwitnące. Np.: wiciokrzew
Ale w obecnej sytuacji każde pnącze spowoduje tylko nasilenie problemu z kruszącym się betonem...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies