Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 07:56, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
Swoim dżdżownicom tez daje wytłoczki, tez je szatkuję, do tego rolki po ręczniku papierowym czy toaletowym. Mam nadzieję, że im smakuje


Smakuje na pewno, nawet bez szatkowania

Ja mam ostatnio pewien drobny problem: muszę rolki po papierze toaletowym szybko wynosić, bo mój młodszy znalazł sobie nowe hobby: namacza te rolki, rwie na kawałki i przykleja do płytek jako ozdoby. Zaskakująco długo się trzymają
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 08:30, 06 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Asia, tylko nie wyrzuć mojego wątku przy ewentualnych porządkach w powiadomieniach .
Te podkłady kolejowe wyglądają bardzo fajnie, mimo tych wad o których pisałaś. Czy one nie wydzielają takiego specyficznego zapachu jak jest ciepło?
Kompostowniki mają dojechać dziś . Będę musiała poczytać o prawidłowym kompostowaniu.
Rolki po papierze i wytłoczki będę zbierać.

Ps. Twój młodszy ma świetne pomysły
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
wiklasia 09:01, 06 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
makadamia napisał(a)




przy kominku do kompostownika

moją uwagę zwróciła rabata pod białym murem - b. ciekawie wygląda,

co do podkładów kolejowych - mam, nie śmierdzą, a słonko grzeje je non stop,
ale zaznaczam, że to b. stare podkłady - może już wywietrzały stąd brak problemu ze smrodkiem?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 09:36, 06 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A co w końcu masz posadzone między podkładami? Slicznie kwitnie na fioletowo!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
roma2 10:07, 06 mar 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kurcze fajnie te podkłady wyglądają. Kiedyś miałam w planie nabyć i zrobić właśnie takie ścieżki. Z wiadomych względów zrezygnowałam. To macierzanka tak ładnie obrasta?
____________________
Komendówka
makadamia 10:53, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Asia, tylko nie wyrzuć mojego wątku przy ewentualnych porządkach w powiadomieniach .


Obiecuję
mrokasia napisał(a)
Te podkłady kolejowe wyglądają bardzo fajnie, mimo tych wad o których pisałaś. Czy one nie wydzielają takiego specyficznego zapachu jak jest ciepło?


Słyszałam o tym zapaszku ale u mnie go nie wyczuwam. Należy jednak pamiętać o moich chorych zatokach
Ale zapach jest chyba nie tyle od upału, co od nagrzewania słońcem, a u mnie prawie wszystkie podkłady leżą w cieniu.

mrokasia napisał(a)
Ps. Twój młodszy ma świetne pomysły


Taak? [powątpiewająco]
Już czwarty dół kopie. Ale ciągle się trzyma z dala od trawnika
Normalnie psów nie potrzebuję. Własne dzieci mi wystarczą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:54, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
roma2 napisał(a)
Kurcze fajnie te podkłady wyglądają. Kiedyś miałam w planie nabyć i zrobić właśnie takie ścieżki. Z wiadomych względów zrezygnowałam. To macierzanka tak ładnie obrasta?


Tak
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:19, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
A co w końcu masz posadzone między podkładami? Slicznie kwitnie na fioletowo!


Na początku miałam rogownicę, macierzankę (w dwóch odmianach, jak się okazało) i floksa szydlastego


Rogownicę wyrzuciłam, a macierzankę i floksa trzeba przycinać, bo się szybko starzeją.

W trudniejszym miejscu mam ukwap dwupienny i jako długodystansowiec chyba najlepiej rokuje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:39, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
wiklasia napisał(a)

moją uwagę zwróciła rabata pod białym murem - b. ciekawie wygląda,


Ha! Wahałam się czy Was nie zagaić w jej sprawie i skoro poruszyłaś ten temat, to chyba to zrobię

Ja tam na 40 cm zmieściłam: jukki, przegorzany, perowskie, czosnki i szałwie/czyśce ale te się słabo trzymają.

Nawiasem mówiąc, na jakichś dużych działkach w szczerym polu bardzo polecam to zestawienie



Ale ja po dwóch latach już się nacieszyłam swoim ukochanym buszem i jestem gotowa na zmianę.
Niestety, zmiana nie jest gotowa na mnie

Problem polega na tym, że ten mur, jak widać zresztą na zdjęciu, częściowo się rozwala. Beton dosłownie kruszy się w rękach. Trzeba go postawić od nowa.
Ale że właściciela brak, a mój mąż twardo mówi, że sam mu muru nie będzie budował, to perspektywy na porządne zrobienie tego muru są żadne.
Znacie może jakieś sposoby na zabezpieczenie odpadającego tynku zrobienie "czapy" od nowa, żeby nie trzeba było rozbierać całości?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:46, 06 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O znalazłam jeszcze zdjęcia z 2017:


Widać i nasadzenia ładne, i mur paskudny

O ile z samym zakryciem cegieł nie ma chyba takiego problemu, to z tą czapą na górze, która się po prostu kruszy i co chwila muszę kawałki betonu z rabatki zbierać - nie mam pojęcia co zrobić.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies