Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:16, 05 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
skoro piszesz że świetna, to już zaczynam jej szukać

aż tak źle z tym kwitnieniem? Ja swoją hortensję mam dwa lata i dwa razy kwitła (pierwszy raz - jednym kwiatkiem, ale była jeszcze młodziutka - nie wymagajmy zbyt wiele)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 14:43, 05 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Moja sąsiadka też ma tą hortensję. Była kiedyś ze mną na zakupach Rośnie u niej na słońcu, pięknie się wybarwia i nie kwitnie w ogóle.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 15:34, 05 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Anda napisał(a)
Moja sąsiadka też ma tą hortensję. Była kiedyś ze mną na zakupach Rośnie u niej na słońcu, pięknie się wybarwia i nie kwitnie w ogóle.


Bo moze to jest jak z hortensjami omszonymi, ja mam 2 szt. Hot Chocolate i jedna rosla w cieniu (słonce miala przy zachodzie) druga w sloncu i kwitnie tylko ta z cienia. Ta na sloncu nie miala od 3 lat ani jednego kwiatka ale tez lisci jej nie przypala i ma dosc wilgotno.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 18:03, 05 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny - to byłby ewenement: krzaczek, który tym lepiej kwitnie, im mniej ma słońca

Szkoda tylko, że trzeba wybierać: kwitnienie, czy przebarwienie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 18:18, 05 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
makadamia napisał(a)


Wybacz Helen, dopiero teraz widzę tego posta. Zaraz zajrzę.



Mówiłam, że rdest w pełni kwitnienia trochę głupio wygląda z opadającym palibinem?

Asia, czekam cierpliwie

P. S. Zdjęć z Twojego ogródka to już bardzo brakowało. Rdest cudny
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:22, 05 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Mam dębolistną i kwitnie co roku, raz lepiej, raz gorzej (zaraz po kwitnieniu kwiaty obcinam, bo d... nie urywają). Za to przebarwia się faktycznie pięknie
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:00, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asieńka , baaardzo Ci dziękuję za dzisiejszy maraton. Muszę się teraz przespać z tymi wszystkimi propozycjami, przetrawić je i wybrać - a jest z czego wybierać, oj jest - od czego zaczynamy. Raczej na pewno od wgłębnika
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 21:22, 05 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cała przyjemność po mojej stronie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 10:02, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)



Dziękuję bardzo. Czyli można po prostu na piachu. Jest jeszcze taka trawa, co nijak nie chce wyjść, utrapienie, mocno wrasta. Dzieci i lody - .

Ja tą trawę - utrapenie w kostce, zlewam ciepłym octem. działa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Poppy 20:34, 07 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Wręcz odwrotnie. Zbieram kasę na remont tarasu i nie sądzę, żebym do wiosny nazbierała

Ponieważ na własny wątek przestałam zaglądać, to i zdjęć nie wrzuciłam.
Zdezaktualizowały się.


To chyba dobrze, rosliny beda mialy czas na rozrost Trzym kciuki zeby sie skarbonka napelnila.
A zdjeciom przeterminowanie nie zaszkodzilo!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies