Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

inka74 09:18, 20 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia nie masz wirusa - zrób aktualizację przeglądarki na kompie lub telefonie, nie wiem czego używasz. albo przeglądaj O na innej przeglądarce niż dotychczas. Na mozilli czy chromie to ci się dzieje? Sprawdź ustawienia cache - jak masz włączoną funkcję oszczędzania to mogą ci się ładować do przegląrki tylko prewki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:26, 20 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Asiu,

co będzie w zamian za kominek ogrodowy?

Mówisz o tym czasami, więc Cię męczy a jak Cię męczy i nie jest używany, to może warto go usunąć.

Nieudolność - ciekawe słowo. Szukam jego znaczeń, bo w przypadku Twoich poczynań jakoś nie mogę pojąć jego znaczenia.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 10:52, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
to co on zaobserwował u cisow ja widze na choinach. Kupiłam jedna maciupka jakies 20 cm. i 5 dorodnych 1,2 m. Po 2 latach te dorodne jakby nic nie urosly a ta malutka je dogonila. Przyznaje, nie ciełam, nie wiem jak ciac choiny. Chciałam luzna zielona sciane na tło dla innych. cisy rosna u mnie wolno (Hicksi, Hilli) kupione 40 cm. przyrosty bez spektakularnych efektow ale moze dlatego, ze 3 razy juz je przesadzalam, bo mi nie pasowały.


Tak naprawdę, to przecież każda roślina w pewnym momencie dogoni tą starszą.
przesadzanie roślin na pewno je uwstecznia ale i bez przesadzania widzę różnicę pomiędzy przyrostami cisów rosnących w rabacie, a tymi rosnącymi pod lipami.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:02, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Asiu,

co będzie w zamian za kominek ogrodowy?

Mówisz o tym czasami, więc Cię męczy a jak Cię męczy i nie jest używany, to może warto go usunąć.

Nieudolność - ciekawe słowo. Szukam jego znaczeń, bo w przypadku Twoich poczynań jakoś nie mogę pojąć jego znaczenia.


Z kominkiem tylko żartowałam: on jest wbudowany w mur, i bez rozbiórki całości nie da się zlikwidować kominka. Ale przydałoby się naprawić popękany beton a nie wiem jak to zrobić.

O reszcie już nie wspomnę, bo mi dziewczyny nakopią

W każdym razie, od jakiegoś czasu usilnie myślę nad sposobami poprawienia ogólnego wrażenia i dochodzę do wniosku, że problemem są świerki i goła ziemia pod nimi, której nie da się ani obsadzić ani zasłonić. To jest prawdziwy powód tego, że ogród nie robi należytego wrażenia. I powód frustracji, bo ze świerkami nic nie zrobię. To jest temat nie do ruszenia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:03, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Asia nie masz wirusa - zrób aktualizację przeglądarki na kompie lub telefonie, nie wiem czego używasz. albo przeglądaj O na innej przeglądarce niż dotychczas. Na mozilli czy chromie to ci się dzieje? Sprawdź ustawienia cache - jak masz włączoną funkcję oszczędzania to mogą ci się ładować do przegląrki tylko prewki


na mozilli. aktualizacje powiadasz? to może być to, bo unikam ich jak mogę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 11:06, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia, pod tymi świerkami poustawiaj może hosty w donicach. One (te hosty znaczy) są wytrzymałe i nie trzeba latać i ciągle podlewać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:17, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W donicach u mojej sąsiadki doskonale w ubiegłym roku przeżyła też hakone. Wiosną okaże się czy u mnie w donicach przeżyły. Zima jaka jest każdy widzi, powinno być ok. Chyba że zimnica dopiero przed nami.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 11:25, 20 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Makadamiu, Ty doskonale wiesz, co możesz zmienić, marudź dalej, Twoje marudzenie to dla nas nauka. A i tak masz fajny ogród (nie chce być inaczej).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 11:28, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Asia, pod tymi świerkami poustawiaj może hosty w donicach. One (te hosty znaczy) są wytrzymałe i nie trzeba latać i ciągle podlewać.


To jest właśnie plan na ten rok - przed świętami Iwonka dała mi namiary, gdzie można fajne donice upolować, więc czekam tylko na kolejną premię
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:29, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
W donicach u mojej sąsiadki doskonale w ubiegłym roku przeżyła też hakone. Wiosną okaże się czy u mnie w donicach przeżyły. Zima jaka jest każdy widzi, powinno być ok. Chyba że zimnica dopiero przed nami.


Właśnie funkie i hakone planuję, ewentualnie, gdzie będzie pasowało, jakieś zimozielone na pniu.

Obstawiam, że zima będzie w marcu/kwietniu i obym się myliła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies