Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 11:30, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Makadamiu, Ty doskonale wiesz, co możesz zmienić, marudź dalej, Twoje marudzenie to dla nas nauka. A i tak masz fajny ogród (nie chce być inaczej).


No właśnie kombinowałam, jak zimozielonych dołożyć, może jakieś żywopłoty niskie i nijak mi nie wychodzi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 11:33, 20 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wychodzi, bo układ świerków nie pasuje do linii rabat, czy żywopłoty w tym miejscu są od czapy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zana 11:36, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)



Obstawiam, że zima będzie w marcu/kwietniu i obym się myliła


Nie kracz, nie kracz
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 11:46, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wychodzi, bo układ świerków nie pasuje do linii rabat, czy żywopłoty w tym miejscu są od czapy?


Żywopłoty od czapy.
Rabaty dopasowałam do istniejących nasadzeń. Myślałam o tym, żeby pozmieniać, ale też nie za bardzo to wychodzi.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:46, 20 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)


Nie kracz, nie kracz


Tfu tfu tfu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margo2 22:34, 20 sty 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 799
Nie znam Twojego ogrodu na tyle, żeby doradzać, ale dlaczego koniecznie żywopłoty?
Czy nie można posadzic pojedynczych zimozielonych?
Jest sporo iglaków, które nie rosną zbyt duże, a dałyby już efekt.
A różaneczniki?
Czy już wybrałaś donice? Bo czytam o namiarach na sklep i o premii
Ja nadal nic nie wymyśliłam.
Podeślij mi proszę link do tego sklepu.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
mrokasia 22:38, 20 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
No właśnie ja też nie kumam idei tych dodatkowych żywopłotów... W charakterze obwódek czy jak? Ja myślałam o pojedynczych zimozielonych rozrzuconych po rabatach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 09:01, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margo2 napisał(a)
Nie znam Twojego ogrodu na tyle, żeby doradzać, ale dlaczego koniecznie żywopłoty?
Czy nie można posadzic pojedynczych zimozielonych?
Jest sporo iglaków, które nie rosną zbyt duże, a dałyby już efekt.
A różaneczniki?
Czy już wybrałaś donice? Bo czytam o namiarach na sklep i o premii
Ja nadal nic nie wymyśliłam.
Podeślij mi proszę link do tego sklepu.


mrokasia napisał(a)
No właśnie ja też nie kumam idei tych dodatkowych żywopłotów... W charakterze obwódek czy jak? Ja myślałam o pojedynczych zimozielonych rozrzuconych po rabatach.


No więc w paru miejscach na rabacie będę dodawała zimozielone, ale zasadniczo wolę wykorzystać miejsce na rabatach na inne rośliny.

Natomiast żywopłotki bym chciała, żeby zasłonić nieładne widoki, głównie na to miejsce pod świerkiem, które zrobiło się najbardziej problematyczne:


Zostawienie tego świerka to było stanowcze życzenie męża. Ziemia pod tym świerkiem miała po prostu zarosnąć bluszczem, a kiedyś w przyszłości może udałoby się zamienić świerka na jakieś drzewko liściaste i wtedy zrobiłoby się pod nim rabatę.
W międzyczasie powstała "szubienica" na huśtawkę dla dzieci i hamak dla nas. Dzieciaki huśtając się wydeptują ziemię i ogólnie zrobiło się tam bardzo paskudnie

Przy słupkach będę ustawiać donice ale obawiam się, że to będzie za mało, bo to miejsce w centralnym punkcie ogrodu i główny widok z tarasu.

Dlatego myślałam, żeby przed tym świerkiem zrobić żywopłot i małą rabatkę.


ale do hamaka trzeba zrobić przejście, rabatka będzie dobrze wyglądała od strony tarasu, ale z innych stron już niekoniecznie, i generalnie błeee...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:12, 21 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Może od czapy, ale nie możesz dokoła tego świerka dać takich żywopłotów czy żywopłocików?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 09:12, 21 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
idea fajna ale czy koniecznie musi byc zielony zywoplot? moze drewniane pionowe żaluzje i przed nimi nasadzenia. na pinterescie mam kilka takich przykladów. na pewno tez widzialas nie raz. a chyba w formie jest lzejsze niz zielona sciana i do tego hamaka lepiej by pasowało. Mam jedna taka inspiracje ale nie bardzo wiem jak ja zamiescic, nie jestem biegła w pinterescie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies