Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:41, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
A gdyby dać na razie tylko żywopłocik ale nie może być wysoki, bo dzieci (i Wy) nie mogą mieć wrażenia, że są w klatce.

Dla mnie to nie wygląda źle, klepisko, gdzie nie ma bluszczu uzupełniłabym korą drobną. A na słupy jakieś nieagresywne pnącze do cienia.


Kora była i została wykopana na trawnik. Na jeden słup został już puszczony powojnik ale na razie kiepsko mu idzie. Na pozostałe słupy trzeba by było sadzić chyba w donicach, bo inaczej nie widzę szans na przetrwanie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 10:43, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czyli kierunek jest dobry. Trzeba bluszcz pogonić. A powojnikowi dodawać materii, (tak, tak ale jak to zrobić, zaraz będzie górka?)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 10:47, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
A nie da się tego nie zasłaniać (nie wygląda źle - to przecież jest element naturalny), a raczej zrobić gdzieś jakąś (podobną w kształcie) rabatę bylinową też tak w trawniku - dla zrównoważenia wąskich rabatek dookoła?


Dzięki Tobie spojrzałam wczoraj krytycznie na swoje świerki, jeden najmniejszy rachityczny wylatuje, przedłużę cisy, zasłonią klepisko i pnie tych wielkich. To będzie akcja tego tygodnia.


szukam, gdzie by można było upchnąć jeszcze jakieś rabaty ale nie za bardzo widzę miejsce

krytyczne spojrzenia na świerki jak najbardziej popieram
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:49, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Czyli kierunek jest dobry. Trzeba bluszcz pogonić. A powojnikowi dodawać materii, (tak, tak ale jak to zrobić, zaraz będzie górka?)


będę wykopywać starą ziemię i przy okazji przecinać korzenie świerka, które bardzo chętnie idą w kierunku takich dobroci
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 10:53, 21 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7287
chyba wiem z czym ty masz problem, przynajmniej ja tak mam w odbiorze to zdjecie:



tu dla mnie brak jest ściany tła (u mnie bylo podobnie dlatego na razie mam wikline poki nie urosna krzaki) u Ciebie jest troche zielonosci a za plotem kolejne elementy sasiedzkie, co tworzy niezły misz masz dla oka. Gdyby po całości był ten ceglany murek nie mialabys tego problemu, że za duzo, chaotycznie i cos sie gryzie. Byc moze nie dojdziesz do ładu z problematyczna rabata nim nie uporzadkujesz tego. Spróbuj zrobic jakas wizualke z zamknieciem tej przestrzeni z sasiadami. Moze problem sie rozwiaze a ty pojdziesz dalej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:12, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No ba! widoki sąsiedzkie nie ułatwiają mi życia
Co mogłam to zrobiłam: posadziłam cisy i czekam, kiedy urosną
Ogrodzenia ani przerabiać ani dorabiać nie chcę z różnych społeczno-psychologicznych względów, mimo że widok mnie samą gryzie w oczy codziennie
Mogłabym jeszcze dosadzić drzew (tam po lewej stronie widać gałązki młodej jabłonki) i to by było najsensowniejsze zachowanie (bo cisy zasłonią samochód, ale nie zasłonią budynku) ale wtedy - żegnaj słoneczna rabato!

Wracając do tej ewentualnej rabaty przy szubienicy: z tego miejsca będzie taki ewidentny widok z boku, czego nie lubię, bo daje taki efekt.... wykluczenia.
Dodatkowo, przez to, że na środku musi być przejście dla hamaka, to rabatka ani swojej funkcji zasłony nie spełni porządnie, ani nie będzie prosta do obsadzenia, bo to będą dwa kawałki i powierzchni 1m2 każdy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:23, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
2016
2017

ciski powoli, ale jednak grubieją. za jakieś 3 lata powinny utworzyć ścianę

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:25, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)






Bardzo fajny widok i rabatka. Cisy (dla bezpieczeństwa wizualnego) poszły po całości.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 14:34, 21 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
stare dzieje. jeszcze bukszpanu nie było, za to piwonie rosły.

niby niedawno, a jednak różnica jest. pocieszam się takimi porównaniami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 14:52, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I bramka do rozsadnika już jest! .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies