Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

mrokasia 15:06, 17 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
makadamia napisał(a)


Ha! Już zapomniałaś, jak byłaś u mnie w kwietniu i musiałaś się ratować chwaleniem progu w trawniku, bo nic innego godnego pochwały nie było?



Protestuję, wcale tak nie było! A nawet jeśli to w początkach kwietnia chyba mało który ogród zachwyca bujnością. Może jakbyś miała dużo więcej zimozielonych rozrzuconych po rabatach a nie tylko jako żywopłoty... Ogrody bylinowe zazwyczaj wiosna są nieco pustawe...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 15:08, 17 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Szykuj kawę i ciasto normalnie w sumie i tak jakoś miałam wpaść do ciebie coś ogrodowego do czytania pożyczyć.

A na marginesie to ciemierniki się w budowlanych już pokazują za drakońską cenę 35 zł za doniczkę zgroza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 15:14, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Protestuję, wcale tak nie było! A nawet jeśli to w początkach kwietnia chyba mało który ogród zachwyca bujnością. Może jakbyś miała dużo więcej zimozielonych rozrzuconych po rabatach a nie tylko jako żywopłoty... Ogrody bylinowe zazwyczaj wiosna są nieco pustawe...


Tiaaa, akurat wróciłyśmy z podziwiania tulipanów u Iwonki - kontrast był bardzo przygnębiający

wiem, że mi żywopłotów brakuje. myślę, gdzie by jaki dołożyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:18, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Szykuj kawę i ciasto normalnie w sumie i tak jakoś miałam wpaść do ciebie coś ogrodowego do czytania pożyczyć.

A na marginesie to ciemierniki się w budowlanych już pokazują za drakońską cenę 35 zł za doniczkę zgroza



Mam nowe lektury, więc drzwi szeroko otwarte (choć tylko w przenośni)

zgroza.
w zeszłym roku polowałam na te różowe, double ellen, ale chyba były już przetrzebione. a teraz dochodzę do wniosku, że będę się trzymała swoich toszkowych. wiecie - spójność
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 15:20, 17 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
makadamia napisał(a)


Tiaaa, akurat wróciłyśmy z podziwiania tulipanów u Iwonki - kontrast był bardzo przygnębiający

wiem, że mi żywopłotów brakuje. myślę, gdzie by jaki dołożyć


No to już wiesz co masz robić . Narcyzy i niskie iryski są jednak mniej spektakularne od tulipanów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Poppy 16:01, 17 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Najwyraźniej ma, bo nie planuje zaprzestać narzekania (się nie mogę doczekać otwarcia sezonu na zwiedzanie ogrodów)


Tez bym nie mogla I tez bym sie wprosila

Chociaz nie wiem, musialabym sie przeszkolic w kopaniu Chyba, ze chodzi o kopanie rabat, ekhem.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 16:06, 17 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


nie ma letko, będziesz się musiała męczyć w tych granitowych luksusach

(a nie ma jakichś mniejszych formantów? wiem, że nie są tak eleganckie jak te większe, ale z całokształtu sprawy wynika mi, że w Twoim przypadku to byłby słuszny kierunek)


Jak mniejsze? W malych ogrodach nie mozna isc w miniaturyzacje wszystkiego, a wydawalo mi sie, ze 90cm sciezki to w sam raz.

znalazlam tez takie, jak ponizej.
maja tylko 60cm dlugosci.I na zywo, sadzac z protestow sa jasnoszare!
W przyszlym tygodniu wybralabym sie zobaczyc do sklepu jak sa barwione, bo laciatej krowy to nie chce. tylko wtedy sciezka bylaby za szeroka, gdybym ukladala podwojnie, hmm.
https://www.diy.com/departments/contemporary-dark-grey-paving-edging-h-150mm-w-600mm-t-50mm/200364_BQ.prd?ds_rl=1272379&ds_rl=1272409&ds_rl=1272379&gclid=EAIaIQobChMI-cf3vreK5wIVRrTtCh0g6gsnEAQYAiABEgJpd_D_BwE&gclsrc=aw.ds
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Gosiek33 16:33, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A sama nie wylejesz betonu? Można kupić gotową mieszankę. Dodajesz wodę, mieszasz i wylewasz w formę ze zbitych desek. Jest z tym trochę roboty ale uzyskujesz kształt jaki sobie zrobisz z desek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 16:59, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Gdybym nie popatrzyła na tytuł wątku to w życiu bym się nie domyśliła u której z was jestem, gwarno tu jak w ulu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 18:28, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


No to już wiesz co masz robić . Narcyzy i niskie iryski są jednak mniej spektakularne od tulipanów .


Jednak tak

Pewnie kiedyś pojawią się u mnie tulipany w większej ilości, ale dopiero gdy byliny ogarnę na tyle, że wiosną nie będę musiała reorganizować całej rabaty. Nie ma nic gorszego niż przesadzanie bylin pomiędzy kiełkującymi cebulami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies