Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kokesz 20:06, 28 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moja kocimiętka raczej cytrynowo pachnie, dla mnie pachnie nie śmierdzi może zależy od odmiany?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
TAR 11:29, 29 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
kocimietek nigdy nie mialam i nie chce miec zeby sasiedzkie koty mi sie nie zalegly, nie lubie zapachu po kotach - strasznie mnie drazni. ale bukszpany tez mi smierdza. kwiaty kaliny pachna ale jak sie ja tnie i liscie mietoli to zapaszek taki srednio przyjemny rzeczywiscie sie wydobywa, nie lubie tez zapachu jałowców.

jasminowce pachna upojnie, szczegolnie z daleka wieczorem ten zapach jest bardzo przyjemny dla mojego noska
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:35, 29 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
makadamia napisał(a)


Nie zaprzeczę też, że Tarcia zasiała ziarenko w kwestii jakiejś przesłony.


Ty serio pomysl o tym murku ja ostatnio zafascynowalam sie cegla i jak robie wizki nowych wnetrz to wciskam wszedzie cegle. i w ogrodzie tez chcialabym ceglane dodatki i murki. Za rok mi sie odwidzi zapewne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 11:42, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Ewo, wyrażę swoją ciekawość całkowicie bezinteresownie - a skąd wzięłaś skunksa?!


Mieszka. Jest ex natura. Jak znienacka się zbliżę to jest odór ... . Ale nie zawsze. Tylko jak się wystraszy.

eM. go raz widział jak wisiał na stogu drzewa (jak tasiemka wydłużony, myślał,że go nie widzimy hehe), ja jeszcze nie zdążyłam zobaczyć ale najpierw poczułam.


Kiedyś jak nie wiedziałam, co to - to zawsze się oglądałam wokół, kto jeszcze oprócz mnie jest, bo ten odór jest ... nie chcę być dokładna w opisach ... .


Ponoć jest pożyteczny dopóki nie będzie chciał się wprowadzić na stryszek.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:43, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)


Ty serio pomysl o tym murku ja ostatnio zafascynowalam sie cegla i jak robie wizki nowych wnetrz to wciskam wszedzie cegle. i w ogrodzie tez chcialabym ceglane dodatki i murki. Za rok mi sie odwidzi zapewne


Popieram, niech się nie odwidza. Cegła jest piękna, ciepła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 14:04, 29 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nowa12 napisał(a)


Ale jaśminowce to naprawdę śmierdzą .


tiaaa

Pszczelarnia napisał(a)
A mi skunks w szopie na drewno.


chyba koty? bo właśnie zaczyna się pora
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:06, 29 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Mieszka. Jest ex natura. Jak znienacka się zbliżę to jest odór ... . Ale nie zawsze. Tylko jak się wystraszy.

eM. go raz widział jak wisiał na stogu drzewa (jak tasiemka wydłużony, myślał,że go nie widzimy hehe), ja jeszcze nie zdążyłam zobaczyć ale najpierw poczułam.


Kiedyś jak nie wiedziałam, co to - to zawsze się oglądałam wokół, kto jeszcze oprócz mnie jest, bo ten odór jest ... nie chcę być dokładna w opisach ... .

Ponoć jest pożyteczny dopóki nie będzie chciał się wprowadzić na stryszek.



coś niesamowitego! skąd on się u Ciebie wziął...
żeby tylko nie powtórzyła się historia z królikami Australii...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:18, 29 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


Ty serio pomysl o tym murku ja ostatnio zafascynowalam sie cegla i jak robie wizki nowych wnetrz to wciskam wszedzie cegle. i w ogrodzie tez chcialabym ceglane dodatki i murki. Za rok mi sie odwidzi zapewne


Pszczelarnia napisał(a)


Popieram, niech się nie odwidza. Cegła jest piękna, ciepła.



Ale ciągle mówimy o murku w tym miejscu?


Murek - niezależnie od materiału, z którego miałby być - pasuje mi z dwóch względów:
- odpada problem z sadzeniem w ziemi wyjałowionej przez świerka
- wreszcie miałabym miejsce na pnącza, na które do tej pory nie mogłam znaleźć żadnego miejsca

Ale murek kłóci się z szubienicą i ze świerkiem, a one jeszcze trochę muszą postać

Co do cegły, to zgadzam się, że jest piękna i też lubię. Ale poszłam już w innym kierunku i cegły będę się sukcesywnie pozbywać z ogrodu. Moim trybem, czyli bardzo wolnym
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:20, 29 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
kocimietek nigdy nie mialam i nie chce miec zeby sasiedzkie koty mi sie nie zalegly, nie lubie zapachu po kotach - strasznie mnie drazni. ale bukszpany tez mi smierdza. kwiaty kaliny pachna ale jak sie ja tnie i liscie mietoli to zapaszek taki srednio przyjemny rzeczywiscie sie wydobywa, nie lubie tez zapachu jałowców.

jasminowce pachna upojnie, szczegolnie z daleka wieczorem ten zapach jest bardzo przyjemny dla mojego noska


Tarciu, z tym pędem kotów do kocimiętki to jakaś urban legend
Miałam kilka, i do żadnej koty mi mi się nie pchały.

Moja kotka już prędzej rozplenicę podskubie niż kocimiętkę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:22, 29 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)
Moja kocimiętka raczej cytrynowo pachnie, dla mnie pachnie nie śmierdzi może zależy od odmiany?


Zapach kocimiętek jakoś nigdy mi się w nozdrza nie rzucił.
Tą kalinę, o której pisałam, też poczułam dopiero po wsadzeniu nosa w kwiatek.

Natomiast nie przepadam za zapachem floksów wiechowatych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies