Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:27, 30 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
u nas lato, jesien i pseudo zima mocno deszczowe. dawno tak mokro nie bylo. i to serio. od wczoraj wieczora znowu pada z przerwami. wiec niech albo ten snieg i mroz przyjda albo niech wiosna sie robi, bo szczerze mowiac juz mam dosc takiej aury. reumatyzm hula.


przyślij trochę do nas - przyjmiemy z radością
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:38, 30 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
zabieraj, u mnie w ogrodzie zgnilizna czuc. a z lepszych wiesci zakupilam sobie wczoraj nowe widły, juz mnie nosi by je wyprobowac mialam w marcu przesadzac jarzaby na suchsze stanowisko (podmianka z brzozami) ale chyba musze zatrudnic jakiegos facia, bo mezaty stopy uszkodzil. jak nie urok to przemarsz ruskich.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dominika11 14:40, 30 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
makadamia napisał(a)


tyle?! to i tak dużo - zazdraszczam bardzo, bo ja mam maluśkie kubły.
teraz żałujemy, ze nie wkopalismy drugiego, no ale już trudno
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Brzozowadzie... 14:53, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Aż mi dziwne, to co piszesz, Asiu, bo ja przecież półtorej godziny drogi od Ciebie mieszkam, a u nas regularnie pada, dzisiaj już kolejny raz kałuże stoją. A wiesz, że ja mam wsiąkliwą ziemię To zawsze była dobry znak, że popadało.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wiolka5_7 15:00, 31 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
makadamia napisał(a)


przyślij trochę do nas - przyjmiemy z radością

Kurczę chętnie bym Ci nadmiar wody oddała... bo u mnie aż studnia się przepełniła tym razem i trzeba było trochę wypuścić...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
makadamia 15:14, 31 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny kochane, a mogę brać w ratach? Tak powiedzmy.... w czerwcu lipcu? Deszczyk będzie jak znalazł

U mnie padało przez dwie doby, ale taki słaby deszczyk, nawet parasolki mi się nie chciało wyciągać. W sam raz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 12:06, 01 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41955
makadamia napisał(a)
Dziewczyny kochane, a mogę brać w ratach? Tak powiedzmy.... w czerwcu lipcu? Deszczyk będzie jak znalazł

U mnie padało przez dwie doby, ale taki słaby deszczyk, nawet parasolki mi się nie chciało wyciągać. W sam raz

u mnie ciagle pada, juz bym miala chcec zaczac sprzatac a tu pada i pada....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kasiab 15:51, 01 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asiu a ja do Ciebie przychodzę z pytaniem: jakie drzewo z kulistą koroną szczepione na patelnię? Przeczytalam tyle wątków ze informacje mi się juz mylą tym bardziej teraz kiedy moje notatki przepadły laczniez telefonem...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 14:25, 03 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)

u mnie ciagle pada, juz bym miala chcec zaczac sprzatac a tu pada i pada....


No co Ty? W Warszawie właśnie piękne słońce świeci
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:36, 03 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Asiu a ja do Ciebie przychodzę z pytaniem: jakie drzewo z kulistą koroną szczepione na patelnię? Przeczytalam tyle wątków ze informacje mi się juz mylą tym bardziej teraz kiedy moje notatki przepadły laczniez telefonem...


hmmm, z kulistych to pamiętam takie:
- wiśnia umbraculifera - komuś podobno chorowała, ale to chyba najbezpieczniejszy wybór
- klon globosum - osobiście nie lubię, bo często widuję takie z ciężką, przysadzistą koroną i brzydkimi, poprzypalanymi liśćmi
- robinia umbraculifra - osobiście bardzo lubię, bo długo trzyma ładną, żywą zieleń, ale nie jest polecana, bo ma kruche drewno i śmieci
- platan alphen's globe - kojarzę nazwę ale nie kojarzę żadnych informacji na jego temat
- katalpy - jedni uwielbiają, inni nie lubią ze względu na późny start (co czasem może być zaletą) i mączniaka (nana jest chyba bardziej podatna niż aurea ale to też info do potwierdzenia)

Oprócz tego można kupić jeszcze takie rarytaski, (będą mniejsze ale za to droższe):
- tulipanowiec edward gursztyn
- ambrowiec gumball
- dąb green dwarf
Sprawdzone info o nich poda Ci Inka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies